Strona 1 z 1

Ochrona wątroby przy podawaniu testosteronu

PostWysłany: 08 Lut 2018, 12:48
przez Divo
Od 2012 po usunięciu drugiego jądra przyjmuję testosteron w zastrzykach co 14 dni, od kilku miesięcy rośnie mi bilirubina (obecnie mam 2,5 mg.dl) czy można ten proces jakoś powstrzymać i odciążyć wątrobę.

Re: Ochrona wątroby przy podawaniu testosteronu

PostWysłany: 11 Lut 2018, 20:00
przez mardeb76
Czy jesteś pewien, że ma to związek z przyjmowaniem testosteronu? Przyjmowanie tego hormonu powinno zapenić w organizmie jego normalny, fizjologiczny poziom. Nie powinno to mieć negatywnego wpływu na wątrobę. Nie wiem jaki rodzaj testosteronu przyjmujesz i jakie dawki, ale w moim przypadku przyjmowanie testosteronu prolongatum w ilości 2 ampułki co 2 tygodnie nie było właściwe. Poziom testosteronu w pierwszych dniach po injekcji rósł znacznie powyżej maksymalnego poziomu normy. Teraz przyjmuję jedną ampułkę co 10 dni i jest Ok. Co do wątroby to leki osłonowe i ostropest. Pozdrawiam, Marcin.

Re: Ochrona wątroby przy podawaniu testosteronu

PostWysłany: 12 Lut 2018, 13:28
przez Divo
Dzięki, ja przyjmuję, co 14 dni i mam na poziomie około 4 więc jest ok. Pytam bo lekarz, który mi przepisuje testosteron twierdzi, że to od zastrzyków i zachęca mnie do żelu.

Re: Ochrona wątroby przy podawaniu testosteronu

PostWysłany: 12 Lut 2018, 23:11
przez JurekO
Hej, tez mi sie nie wydaje, ze by testosteron mial wplyw na watrobe. Zel napewno odpada. Mi zel nie pomagal nawet przy jednym jadrze. Duzo kosztuje i nic ( w naszym przypadku) nie daje...

Pozdrawiam
J.