Potrzebuję Pomocy - USG

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Potrzebuję Pomocy - USG

Postprzez Colin2000 » 20 Mar 2018, 22:38

Ok, będę działał. Napiszę co udało mi się załatwić. Pozdrawiam!
Colin2000
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 Mar 2018, 22:38

Re: Potrzebuję Pomocy - USG

Postprzez Krolewsky » 20 Mar 2018, 22:55

2 dni to nie jest tak dużo. Jeśli jest on na NFZ to powinieneś od razu dostać od niego skierowanie do szpitala. Ja u prywatnego urologa zaklepałem sobie termin zabiegu ale skierowanie i tak musiałem załatwić u lekarza rodzinnego.
Warto już sobie zaklepać wizytę u lekarza rodzinnego by wystawił kartę DILO, bo z nią wszystko załatwisz szybciej.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Potrzebuję Pomocy - USG

Postprzez Colin2000 » 20 Mar 2018, 23:29

Dziekuję bardzo. A jeszcze mam pytanie dotyczące zabiegu orchidektomii. Jak wygląda zabieg, czy w czasie trwania jest się pod narkozą pełną czy dają tylko znieczulenie miejscowe? Ile czasu będę dochodził do siebie?
Zdaję sobie sprawę, że to jest inwidualne i każdy organizm jest inny, ale chciałbym znać opinię innych. Niewiem dlaczego ale boję się zabiegu bardziej tej narkozy i dojścia po do siebie. Oczywiście po tym wszystkim może się zacząć od najgorszego jeżeli będą podwyższone markery nadal i nastąpią przeżuty. Leczenie chemią jest bardzo nie miłe. Ale trudno.
Pozdrawiam!
Colin2000
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 Mar 2018, 22:38

Re: Potrzebuję Pomocy - USG

Postprzez romi » 20 Mar 2018, 23:38

Witam
Zabieg trwa do godziny czasu, dla chirurga urologa nie jest trudnym zabiegiem, powikłań praktycznie nie ma, także nie ma się czego obawiać.
W szpitalu pobyt trwa dwa-trzy dni, po tygodniu-dwóch usunięcie szwów i będziesz normalnie chodził. Przez dłuższy czas należy ograniczyć wysiłek fizyczny, ale to kwestia indywidualna.
Znieczulenie może być ogólne lub tzw. podpajęczynówkowe (od pasa w dół), ale to zależy od lekarza.
Orchidektomia jest pierwszym najważniejszym krokiem do zdrowia.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Potrzebuję Pomocy - USG

Postprzez Colin2000 » 21 Mar 2018, 07:20

Ok, dziękuję za odpowiedź. Odezwę się po wszystkim.
Pozdrawiam serdecznie.
Colin2000
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 Mar 2018, 22:38

Re: Potrzebuję Pomocy - USG

Postprzez Krolewsky » 21 Mar 2018, 10:40

Jeszcze jedno mam pytanie, czy miałeś kiedyś problemy z wątrobą?
Bo jest jeszcze małe prawdopodobieństwo (ale jest), że wysokie AFP jest od wątroby.
Oczywiście powiększone jądro i podniesione afp układa się w logiczną całość jako obraz nowotworu, ale może warto wykluczyć jednak tę wątrobę, zwłaszcza, że badanie enzymów wątrobowych z krwi - AlAT i AspAT nie powinno kosztować więcej 15-20złotych. Ale to takie moje dodatkowe przemyślenia, nie musisz koniecznie tego robić.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Potrzebuję Pomocy - USG

Postprzez romi » 21 Mar 2018, 16:18

Witam
Krolewsky napisał(a):Jeszcze jedno mam pytanie, czy miałeś kiedyś problemy z wątrobą?
Bo jest jeszcze małe prawdopodobieństwo (ale jest), że wysokie AFP jest od wątroby.

Owszem też tak może być, ale chyba nie takie poziomy wartości markera.
Tak wysokie stężenia AFP mogą wystąpić w raku wątroby, ale w Twoim przypadku to odpada, bo nie masz żadnych objawów o tym świadczących, a Twoje problemy z jądrem i wysokie AFP wskazują na nowotwór jądra.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Potrzebuję Pomocy - USG

Postprzez tobson85 » 21 Mar 2018, 18:13

romi napisał(a):Owszem też tak może być, ale chyba nie takie poziomy wartości markera.


Takie poziomy AFP (a nawet i wyzsze) niezwykle rzadko, ale sie zdarzaja. Byly notowane taki przypadki nawet w przebiegu wirusowego zapalenia watroby.

Jednak tez jestem zdania, ze w tym wypadku to odpada - wszystko wskazuje na nowotwor jadra. Z reszta urolog pewnie wykona ponowne USG w celu potwierdzenia diagnozy.

pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Potrzebuję Pomocy - USG

Postprzez Colin2000 » 21 Mar 2018, 22:37

Problemów z wątrobą nigdy nie miałem. Miałem robione w zeszłym roku w grudniu badania na ALAT, ALP i ASPAT. Jedynie ASPAT wyszedł mi delikatnie podwyższony norma do 40, a jamiałem 47. Także bardzo delikatnie. Pozostałe ok wporządku. Cholesterol i trójglicerydy też były ok.
Natomiast jutro wykonam dodatkowo całą morfologię krwi wraz z próbami wątrobowymi. Też wątpię, aby było tą przyczyną.
Colin2000
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 Mar 2018, 22:38

Re: Potrzebuję Pomocy - USG

Postprzez Colin2000 » 21 Mar 2018, 22:42

Chciałem jeszcze dodać, że udało mi się umówić wizytę u Profesora dr. Pawła Wiechno w Warszawie. Czy macie jakieś doświadczenia z tym doktorem? Dodatkowo zastanawiam się jakie wykonać badania, aby ułatwić rozpoznanie nowotworu...
Colin2000
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 Mar 2018, 22:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości