Przerzut na 2 jądro?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Przerzut na 2 jądro?

Postprzez Manonimek » 31 Paź 2011, 20:26

Dzień dobry,

mój chłopak miał rok temu we wrześniu wycinane jądro (rozpoznanie raka). Od niedawna pobolewa Go drugie. Ból występuje przeważnie wieczorem, opisuje to jako kłucie, które promieniuje do pachwin w udach, a czasami i na plecy. Nie ma tam żadnego guzka, wizualnie wszystko jest w jak największym porządku, tylko ten ból.. Czy możliwym jest, żeby to był przerzut? Proszę bardzo o szybką odpowiedź, martwię się.
Manonimek
 
Posty: 1
Rejestracja: 31 Paź 2011, 20:23

Re: Przerzut na 2 jądro?

Postprzez arek » 31 Paź 2011, 21:30

Witaj!
Jak z pewnością doczytałaś, wystąpienie nowotworu jądra zwiększa ryzyko powstania nowotworu w drugim jądrze. Ale jakie są na to szanse - niech odpowiedzą specjaliści:) Jest szereg innych schorzeń, które mogą dotyczyć jąder, więc myślę, że spokojnie - ale najważniejsze to zachować czujność!
Z pewnością powinniście wykonać komplet badań (BetaHCG, AFP i LDH) i udać się do urologa. On poprzez badanie palpacyjne i USG będzie mógł coś więcej powiedzieć... ale pewno to też już wiecie..
A jak wyglądała historia z przed roku? Myślę, że gdy podasz więcej szczegółów, nasi eksperci będą mogli udzielić ci pewnej pomocy: jaki to był typ nowotworu (zamieść wynik histopatologiczny), stopień zaawansowania, wysokość markerów,kiedy było ostatnie TK jamy brzusznej i miednicy, jak wyglądało do tej pory leczenie? Mąż pozostał na intensywnej obserwacji?
Pozdrawiam!
Arek
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Przerzut na 2 jądro?

Postprzez troll » 01 Lis 2011, 00:52

Witaj,

Istotne są:
1/ wyniki markerów przed i po operacji usunięcia jądra
2/ wynik histopatologiczny
3/ wyniki badań obrazowych - przynajmniej TK jamy brzusznej i miednicy małej oraz RTG klatki piersiowej
4/ decyzja onkologa - stopień zaawansowania IA - obserwacja/ IB i więcej leczenie uzupełniające.

Poza tym wszystkim ukłucia/pobolewania drugiego jądra nie są bezpośrednim wskazaniem do jakiejkolwiek interwencji lekarskiej. Bardziej istotne są ww. zagadnienia.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Przerzut na 2 jądro?

Postprzez Sprawdź Jajka » 08 Lut 2012, 17:43

Mi, po parokrotnym upewnieniu się w USG, od razu usunęli 2 jajka. His-pat potwierdził sprawę ostatecznie.
Mimo obustronnego nasieniaka nie maiłem żadnych przerzutów poza jądra. Jedynie ze 2 węzły nieznacznie powiększone - w granicach 12-13 mm.
Na chemii, która profilaktycznie zaliczyłem, dowiedziałem się, że dotyka to ok 5% ludzi z rakiem jadra.
Nawet zastanawiałem się, czy robić potem implanty, ale na razie mi to nie potrzebne. W CO w Warszawie nikt nie powiedział mi, że da się to zrobić całkiem za darmo, jaj jednak znalazłem taki szpital poza stolicą.
Póki co w niczym mi brak jajek nie przeszkadza a seks mam nawet lepszy i do tego w 100% bezpieczny. Na szczęście dorobiłem się już 2 pociech :)

Zapomniałem dodać, że markery miałem od początku do końca prawidłowe.
Pozdrawiam,
Sprawdź Jajka - przynajmniej raz w miesiącu!
Profil na Facebook'u: http://www.facebook.com/SprawdzJajka
Awatar użytkownika
Sprawdź Jajka
 
Posty: 23
Rejestracja: 07 Lut 2012, 00:08


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości