bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 31 Maj 2018, 20:52

na sorze bylem kilka razy nawet jak mi wywalilo gule na szyi nad obojczykiem i uslyszalem tylko idz do onkologa... Moze ktos mi wytlumaczyc jaka jest roznica pomiedzy IIaIII stopniem choroby jakie sa rokowania miedzy nimi?
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez tobson85 » 31 Maj 2018, 23:35

Hej
pawel-wrobel83 napisał(a): Moze ktos mi wytlumaczyc jaka jest roznica pomiedzy IIaIII stopniem choroby

W duzym skrocie w II stadium choroby oprocz jądra zajęte też sa węzły chłonne zaotrzewnowe.
W stadium III występują przerzuty dalekie - węzły poza brzuchem i miednicą lub/i płuca lub/i inne narządy.

pawel-wrobel83 napisał(a):jakie sa rokowania miedzy nimi?

O dokladnych rokowaniach teraz za wczesnie - zalezy jaki typ nowotworu Cię dopadł: nasieniak czy nienasieniak. To się okaze jak dostaniesz wynik histopatologiczny.
Generalnie nowotwory zarodkowe jądra zazwyczaj dobrze reagują na leczenie i nawet w stanach zaawansowanych jest spora szansa na pelne zdrowie.

pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 01 Cze 2018, 13:32

Bylem dzis na usg lekarz potwierdzil ze to guz ale powiedzial ze jakis dziwny slabo ukrwiony... zapytalem tylko czy to dobrze odpowiedzial ..tak dobrze.. ale bez przekonania... na pytanie co z tym dalej? wycinamy pozniej chemia...wynikow niemam bo byl jakis problem z kompem. Mam odebrac we wtorek przed wizyta u urologa...czytalem Tobiasz twoj ..dziennik.. mocna sprawa chcialbym sie o cos ciebie zapytac moge na prv?
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez tobson85 » 01 Cze 2018, 15:24

Hej

spokojnie mozesz tez pisac na priv.
Skoro jest guz, to trzeba jadro usunac jak najszybciej.

pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 02 Cze 2018, 08:36

Dzis zauwazylem ze to swinstwo na szyi robi sie wieksze i jak wczesniej tego nie czulem tak w nocy zaczelo lekko pobolewac uczucie pieczenia-wezel moze sie powiekszac?
czytajac opisy waszych wezlow chlonnych i porownujac z moimi mam obawy ze nawet przy chemi sie nie zmniejsza i bedzie mnie czekac operscyjne usuniecie rdln chyba tak to sie nazywa...
co to patologiczne wezly chlonne w trakcie rozpadu? chodzi mi o ten rozpad?
niemam zielonego pojecia w temacie rj.
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 05 Cze 2018, 20:40

Dzis trafilem do urologa i niespodzianka ktorej sie nie spofziewalem... lekarz potwierdzil ze to guz i operacja mnie czeka... (domyslalem sie tego od pewnego czasu) otworzyl magiczny kajecik i mowi ..dzis juz gogos zapisalem na jutro pierwszy wolny termin 20go .. wszystko mi opadlo i mowie ze to za 2tyg i bedzie mi bardzo ciezko pociagnac jeszcze 2 tyg a no lekarz .. no takie mam terminy ze nigdzie Pana nie upchne tylko 20ty. Chyba ze znajdzie Pan inny termin krotszy gdzies to bez wachania niech Pan sie decuduje. Wkurw... wyszedlem w drodze do domu przypomnialo mi sie ze zapomnialem o zw.lek bo mam do dzis. Pojechalem do rejonu wizyta u internisty i mila Pani kazala mi dzwonic na ursynow na onkologie... wiec dzwonie mowie jest sprawa a pani ze wizyta u lekarza za tydzien pozniej badania i operacja... wiec wszystko od poczatku no to chyba ten 20 predzej nastapi... az tu pytanie co panu dolega-guz jadra aaaa to nr do kolezanki bo w tym wypadku droga bedzie wygladac inaczej.Ok dzwonie mila Pani zaprosila mnie na 8.30 do kierownika onkologi na wizute i zobaczymy co lekarz powie a operacje moge najwczrsniej zapropomowac po jutrze... kopara mi opadla mam nadzieje ze wszystko pojdzie jutro dobrze i w czw. na stol pojde...
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez romi » 05 Cze 2018, 23:11

Witam
Tak, w COI jest tzw, szybka ścieżka dla chorych na nowotwór jądra i wizyta jest praktycznie natychmiast.
Dobrze, że tam trafiłeś bo to jeden z najlepszych ośrodków w Polsce. Na pewno wszytko będzie zgodne z najwyższymi standardami. COI to wielki moloch, ale zapewniam Cię że będziesz w dobrych rękach.
Daj znać co i jak.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 06 Cze 2018, 15:34

No i stalo sie. Wpadlem do szpitala wizyta u onkologa diagnoza dobrze znana guz jadra jutro operujemy dzis zostaje Pan w szpitalu robic badania. Predkosc decyzji i czas badan expresowy co mnie bardzo zaskoczylo ale pozytywnie. I szalenstwo biegania rtg echo morfo i przyjecie na oddzial super. Po rozmowie z onkologiem kilka dni po operacji startuje z chemia...
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez tobson85 » 06 Cze 2018, 20:31

Hej
no i bardzo dobrze, ze tam jesteś i wszystko sie tak szybko udało ogarnąć.
Powodzenia jutro!

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 09 Cze 2018, 19:30

jak dlugo odvzuwaliscie bol po opetacji. mialem wczoraj a dzis daje rade tylko do kibelka i spowrotem zgiety w pol dojsc...
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

cron