bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 30 Maj 2018, 16:40

Witam wszystkich zwracam sie z malym pytankiem: po bieganiu od lakarza do lekarza z diagnostyki na diadnostyke wkoncu wywalilo mi wezly chlonne na szyi 5x6cm i okoloaortowe 9x13x9cm. trafilem do onkologa i juz na pierwszej wyzycie po ogledzinach i ..macaniu.. jadra stwierdzil ze to guz i najpewniej nowotwor... dostalem skierowanie na usg jadra i do urologa... Strasznie boli mnie brzuch i plecy od ok 2mcy nieustannie. Moje pytanie jest takie czy jak sie potwierdzi ze to nowotwor i dojdzie do usuniecia jadra czy ten bol w brzuchu i plecacow rowniez przechodzi?
czy podczas operacji naprawde nic nie czuc? a bol przychodzi dopiero kilka godzin pozniej?
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez zxspectrum » 30 Maj 2018, 19:38

Cześć,
Niecałe dwie miesiące temu miałem operację usunięcia jądra. Podczas zabiegu byłem uśpiony i nic nie bolało. Później w zasadzie też nie było żadnych większych problemów/bólu. Z tym, że nie szaleję z wysiłkiem, dopiero niedawno zacząłem trochę jeździć rowerem, biegać (ale malutko), tak to siedzę głównie przy biurku.
Na temat reszty pytań się nie wypowiem, bo nie wiem.

Pozdrowienia,
Artur
zxspectrum
 
Posty: 42
Rejestracja: 27 Mar 2018, 13:32

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 30 Maj 2018, 19:41

ja pewnie bede mial znieczulenie w kregoslup...
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez Maciej83POZ » 30 Maj 2018, 20:20

Hej masz identyczne objawy jak ja mialem. Bol u mnie znikl po 1 chemii. Jezeli chodzi o zabieg to rowniez zastrzyk w kregoslup. Kompletnie nic nie czulem potem kilka dni lekki bol ale nie bralem nic przeciwbolowego.
Trzymam kciuki.
Maciej83POZ
 
Posty: 44
Rejestracja: 16 Lut 2018, 15:19
Miejscowość: Opalenica

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 30 Maj 2018, 20:27

od wyciecia po jakim czasie miales pierwsza chemie od operacji?
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez Maciej83POZ » 30 Maj 2018, 20:30

Dokladnie 15 dni 11 stycznia zabieg a 26 stycznia startowalem z chemia.
Maciej83POZ
 
Posty: 44
Rejestracja: 16 Lut 2018, 15:19
Miejscowość: Opalenica

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 30 Maj 2018, 20:35

a jak radziles sobie z bolami plecow i brzucha bo juz powoli nie ogarniam tematu lykam kilka razy dziennie prochy przeciwbolowe ktore nic nie daja bol wcale nie maleje... nie wiem jak wytrzymam jeszcze tyle czasu...
zeby choc w nocy dalo sie spac a to jest lezenie do 23 pozniej zasypiam budze sie ok 02 zasypiam o 03 i spie do 06-07 masakra... nieogarniam tego powoli
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez tobson85 » 31 Maj 2018, 00:56

Hej
Możesz przepisać dokładny opis badania tomografii jeśli takie było wykonane?
Prawdopodobnie Twoje problemy z bólem wynikają z powiększonych węzłów w przestrzeni zaotrzewnowej (okoloaortalnych).
Oprócz USG należy wykonać badania markerów nowotworowych: bHCG, AFP i LDH.
Jesli wielkości węzłów zaotrzewnowych są takie jak podajesz (w cm) i badanie USG lub markery potwierdza diagnozę to nie ma na co czekać i należy jak najszybciej usunąć jądro i wdrożyć leczenie chemiaterapia. Nawet bez wyniku histopatologicznego. Wdrożone leczenie powinno szybko przynieść ulgę w bólu.
Z której części Polski jesteś? To podamy Ci do jakiego specjalisty od nowotworów jądra masz najbliżej.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez pawel-wrobel83 » 31 Maj 2018, 01:24

w okolicy okoloaoryalnej uwidoczniono masy z obszarami rozpadu patologiczne wezly chlonne zlewajace sie o lacznych wymiarach 92x130x92mm.(przepisane z tk)
krew juz mi pobrali ale wynikow jeszcze nie widzialem w piatek mam usg natomiast we wtorek urologa w magodencie na sw.wincentego warszawa
Liczylem ze juz po usunieciu jadra bedzie poprawa... szczerze mowiac nie boje sie operacji ale ze bede cos czul podczas niej. Usuniecie jednego ..przyjaciela.. rowniez nie jest dla mnie jakims wielkim stresem natomiast ten bol to koszmar nnieumiem sobie z nim poradzic...wlasciwie to jest dziwny bol albo mnie boli brzuch i plecy jednoczrsnie albo i to jest najgorsze bok w okolicy miedzy miedmica a zebrami na to nawet prochy przeciwbolowe nie dzialaja...jedyne co cieple oklady ale to max na 30 min. Najgorsze sa noce myslisz ze urolog da mi jakies proszki nasenki zebym mogl choc w nocy odpoczac troche?
pozdrawiam
Pawel
pawel-wrobel83
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 Maj 2018, 16:20
Miejscowość: Blonie k. warszawy

Re: bol brzucha i plecow podejrzenie nowotworu jadra

Postprzez tobson85 » 31 Maj 2018, 20:44

Hej,
Trzeba u Ciebie jak najszybciej usunąć zajęte jadro i wdrożyć leczenie.
Jeśli ból jest tak dotkliwy to możesz spróbować zgłosić się na SOR i powiedzieć że już nie dajesz rady z bolem pleców i że to jądro też strasznie Cię boli.
Wtedy może wykonają tam wszystkie niezbędne badania i od razu skierują na operacje usunięcia jądra.
Jeśli na SORe nie uda się ogarnąć tego to pójdziesz we wtorek do Magodentu.
O silnych środkach przeciwbólowych możesz porozmawiać nawet z lekarzem pierwszego kontaktu. Do wtorku niby blisko, ale z silnym bólem to już ciężko, wiec nie warto się tak męczyć.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości

cron