Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez romi » 01 Lip 2018, 00:25

Witam
Jeśli jest możliwość intensywnej obserwacji to decyzję czy się jej poddać, czy lepiej chemioterapii w Polsce podejmuje pacjent konsultując się z lekarzem. Jest to mało komfortowa sytuacja, bo decyzja może nie być podyktowana tylko względami merytorycznymi. Na zachodzie lekarz mając wiedzę na temat pacjenta zaleca takie lub inne postępowanie.
Jak to będzie wyglądać w Twoim przypadku zależy od wyników badań. Na razie nic nie wiadomo. Jeśli będziesz miał wybór między chemioterapią a obserwacją, decyzję musisz podjąć sam ważąc argumenty za i przeciw.
Oczywiście jeśli zaufasz lekarzowi możesz zdać się na jego opinię i zalecenia, ale zawsze warto zasięgnąć wtedy drugiej opinii w innym ośrodku, żeby mieć pewność podjętej decyzji.
Do 10 sierpnia na pewno będziesz na tyle sprawny po zabiegu, że wyjazd będzie możliwy. Do tego czasu będzie również wiadomo jakie są wyniki badań histopatologicznych i TK, także sytuacja będzie jasna. Trzeba cierpliwie poczekać.
Pamiętaj o badaniach markerów kilka dni po zabiegu.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez czarny11 » 01 Lip 2018, 08:57

Z markerów co badać? beta hcg, afp, ldh? Takie były badane wczesniej. Czy jakieś jeszcze zbadać?
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez Jeek » 01 Lip 2018, 11:32

Witam

Markery badaj tylko te ,które wymieniłeś.

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 208
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez czarny11 » 03 Lip 2018, 23:21

Jestem po zabiegu. Wynik hist pat za 2 tygodnie. Chcą mi zrobić konsylium w szpitalu a ja bym chciał do onkologa do Warszawy. Czy muszę leczyć się onkologicznie wg konsylium?
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez romi » 04 Lip 2018, 00:14

Witam
Oczywiście niech robią konsylium, bo to będzie dla Ciebie dodatkowa informacja. Miejsce leczenia możesz wybrać dowolne i nikogo nie musisz prosić o pozwolenie.
Także spokojnie teraz poczekaj na konsylium, zobaczysz co zaproponują i wtedy zadecydujesz.
Żeby zdecydować o dalszym postępowaniu konsylium powinno dysponować wszystkimi badaniami, czyli histopatologią, tomografią i markerami. W innym przypadku będzie to wróżenie z fusów.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez czarny11 » 04 Lip 2018, 22:36

Myślałem prywatnie o tomografii miednicy małej i jamy brzusznej żeby było szybciej. Czy to dobry pomysł? za dwa tyg wynik hist pat i już można by do onkologa
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez romi » 04 Lip 2018, 22:43

Witam
To dobry pomysł, ale bez skierowania nie zrobisz tomografii, nawet prywatnie.
Poza tym koszt takiego badania to kilkaset zł, a należy Ci się na NFZ jak przysłowiowa psu zupa.
Ciekaw jestem co konsylium uradzi nie mając podstawowego badania jakim jest TK. Możesz ich o to zapytać, czy jest to zgodne z zaleceniami.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez czarny11 » 04 Lip 2018, 23:25

Twierdzą że nie potrzeba. Dzwoniłem do prywatnej klinki gdzie robią tk miednicy małej oraz jamy brzusznej zrobią mi. Pieniądze już nie grają roli, chce być zdrowy. Ale powiedzieli 600 zł. I się zastanawiam , nie chcę czekać
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez romi » 04 Lip 2018, 23:44

Witam
Tylko badanie ma być z kontrastem, czy powiedziałeś to w tej klinice?
Jeśli zrobią to badanie, a Ty jesteś zdecydowany zapłacić to działaj.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Jakie badania dalej? Jak wygląda zabieg?

Postprzez czarny11 » 05 Lip 2018, 00:19

tak pytałem. Mogę mieć z kontrastem jeżeli chce. Wystarczy tylko mała miednica i jama brzuszna? Co z klatką piersiową? Też coś robić?
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości