Diagnoza, wyniki itd.

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez romi » 17 Wrz 2018, 19:19

Witam
To jest dobry termin 1,5 miesiąca po zakończeniu leczenia.
Czy w sprawie wizyty kontaktowałeś się bezpośrednio z dr Sarosiekiem, bo taka jest sugestia? W sprawie markerów dowiedz się również bezpośrednio.
Pozdrawiam
romi

Postprzez andy89 » 17 Wrz 2018, 21:02

Tzn. to będzie prawie 2,5 miesiąca bo leczenie zakończyłem 24 sierpnia, a wizyta będzie 13 listopada. Ale słyszałem w sumie, że kontrola w ramach obserwacji to co 3 miesiące.

Rejestrowałem się telefonicznie w przychodni. Ale dziś wysłałem maila dr Sarosiekowi. W krótkim mailu odpisał, że na wizycie będą robione markery. I wtedy też ustali się termin TK (6 miesięcy od zakończenia radioterapii). Napisałem też o powyższych terminach (zakończenia leczenia i wizyty) ale skoro nie napisał, że coś jest nie tak więc zakładam, że termin wizyty jest optymalny.
andy89

Postprzez romi » 17 Wrz 2018, 22:26

No tak, 1,5 czy 2,5 miesiąca to nie ma znaczenia, bo dostaniesz skierowanie na TK, które ma być zrobione 6 miesięcy po zakończeniu leczenia i na następnej wizycie będziesz miał wyniki TK i też będą badane markery.
Powodzenia
romi

Postprzez andy89 » 29 Paź 2018, 11:29

Dawno mnie było :) Czekam na wizytę u dr Sarosieka w listopadzie. Swoją drogą po prostu chciałbym go poznać bo do tej pory bazowałem tylko na opiniach z forum :) Od czasu radioterapii na szczęście nie miałem żadnej styczności z lekarzami i szpitalami bo już trochę miałem tego dosyć. Psychicznie ogólnie ok, czasem tylko bywały myśli, czy aby na pewno wszystko jest ok. Startowałem również w wyborach u mnie w mieście (niestety bez powodzenia) to zawsze głowa przynajmniej była czym innym zajęta :) Markery to mogę w każdej chwili sam w sumie zrobić prywatnie ale wolę robić wszystko zgodnie ze standardami i zaleceniami.

Mam jeszcze pytane co do samej wizyty u doktora. Jest ona o 14:15 a dr w jednym z maili napisał, że na pierwszej wizycie "zrobimy markery". Czy markery będą wykonane na tej wizycie, lub po? Pytam z uwagi na dość późną porę i ewentualne godziny pracy laboratorium. Czy może będę miał zgłosić się wcześniej i zrobić (choć z drugiej strony to pierwsza wizyta i nie będę miał żadnego skierowania)? Ktoś to leczył lub leczy się u doktora wie jak to wygląda? Nie chce dr bombardować mailami, choć pewnie w końcu będę musiał :)

I jeszcze dodatkowe pytanie, bo słyszę różne opinię. Czy na badanie markerów muszę być na czczo? Do tej pory zawsze byłem ale słyszałem że niby nie jest to konieczne.
andy89

Postprzez romi » 29 Paź 2018, 22:20

Witam
Na badanie markerów nie musisz być na czczo. Tak jak napisał dr Sarosiek markery będą zrobione na pierwszej wizycie, a o wynikach dowiesz się najpewniej mailem.
Pozdrawiam
romi

Postprzez andy89 » 19 Lis 2018, 13:33

Byłem w zeszły wtorek u dr Sarosieka :) Wrażenia bardzo pozytywne, doktor jest bardzo miłą i konkretną osobą. Sam szpital i przychodnia Magodent robią pozytywne wrażenie. Miałem w dniu wizyty robione markery, wyniki były już na samą wizytę - wszystko jest w normie. Doktor potwierdził, że w moim przypadku procedura była szybka i prawidłowa. Przyznał, że gdybym był u niego leczony od początku to pewnie otrzymałbym chemię zamiast radioterapii, ale tego to akurat się spodziewałem. Dostałem od razu skierowanie na oba TK, RTG klaki, kolejne markery i USG jądra. Doktor wskazał, że zgodnie z nowymi standardami w moim przypadku od nowego roku wystarczy TK raz na rok ale raczej zrobię je w lutym (czyli pół roku po radioterapii). Jeśli chodzi o markery to z uwagi, że były podwyższone przed zabiegiem, to powinienem robić co 3 miesiące. Co do kolejnej wizyty to doktor zapowiedział, że terminy ma i tak dopiero na kwiecień.. więc TK (które i tak można zrobić tam gdzie wystawiono skierowanie) zrobię pewnie w marcu, a być może pozostałe badania również też, choć je mogę już gdziekolwiek. Tak więc czekają mnie w marcu - kwietniu dwie wizyty w Warszawie, ale biorąc pod uwagę tanie i szybkie przeloty ze Szczecina to nie problem :)

Przy okazji wspomniałem, że częściową wiedze o chorobie i samym doktorze czerpałem z forum. Doktor stwierdził, iż jest to chyba jedyne miejsce w internecie gdzie można znaleźć wiarygodne informacje na ten temat i przyznał, że to zasługa administratorów :) Z czym się w pełni zgadzam :)
andy89

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości