Diagnoza, wyniki itd.

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez romi » 17 Wrz 2018, 19:19

Witam
To jest dobry termin 1,5 miesiąca po zakończeniu leczenia.
Czy w sprawie wizyty kontaktowałeś się bezpośrednio z dr Sarosiekiem, bo taka jest sugestia? W sprawie markerów dowiedz się również bezpośrednio.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 17 Wrz 2018, 21:02

Tzn. to będzie prawie 2,5 miesiąca bo leczenie zakończyłem 24 sierpnia, a wizyta będzie 13 listopada. Ale słyszałem w sumie, że kontrola w ramach obserwacji to co 3 miesiące.

Rejestrowałem się telefonicznie w przychodni. Ale dziś wysłałem maila dr Sarosiekowi. W krótkim mailu odpisał, że na wizycie będą robione markery. I wtedy też ustali się termin TK (6 miesięcy od zakończenia radioterapii). Napisałem też o powyższych terminach (zakończenia leczenia i wizyty) ale skoro nie napisał, że coś jest nie tak więc zakładam, że termin wizyty jest optymalny.
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez romi » 17 Wrz 2018, 22:26

No tak, 1,5 czy 2,5 miesiąca to nie ma znaczenia, bo dostaniesz skierowanie na TK, które ma być zrobione 6 miesięcy po zakończeniu leczenia i na następnej wizycie będziesz miał wyniki TK i też będą badane markery.
Powodzenia
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 29 Paź 2018, 11:29

Dawno mnie było :) Czekam na wizytę u dr Sarosieka w listopadzie. Swoją drogą po prostu chciałbym go poznać bo do tej pory bazowałem tylko na opiniach z forum :) Od czasu radioterapii na szczęście nie miałem żadnej styczności z lekarzami i szpitalami bo już trochę miałem tego dosyć. Psychicznie ogólnie ok, czasem tylko bywały myśli, czy aby na pewno wszystko jest ok. Startowałem również w wyborach u mnie w mieście (niestety bez powodzenia) to zawsze głowa przynajmniej była czym innym zajęta :) Markery to mogę w każdej chwili sam w sumie zrobić prywatnie ale wolę robić wszystko zgodnie ze standardami i zaleceniami.

Mam jeszcze pytane co do samej wizyty u doktora. Jest ona o 14:15 a dr w jednym z maili napisał, że na pierwszej wizycie "zrobimy markery". Czy markery będą wykonane na tej wizycie, lub po? Pytam z uwagi na dość późną porę i ewentualne godziny pracy laboratorium. Czy może będę miał zgłosić się wcześniej i zrobić (choć z drugiej strony to pierwsza wizyta i nie będę miał żadnego skierowania)? Ktoś to leczył lub leczy się u doktora wie jak to wygląda? Nie chce dr bombardować mailami, choć pewnie w końcu będę musiał :)

I jeszcze dodatkowe pytanie, bo słyszę różne opinię. Czy na badanie markerów muszę być na czczo? Do tej pory zawsze byłem ale słyszałem że niby nie jest to konieczne.
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez romi » 29 Paź 2018, 22:20

Witam
Na badanie markerów nie musisz być na czczo. Tak jak napisał dr Sarosiek markery będą zrobione na pierwszej wizycie, a o wynikach dowiesz się najpewniej mailem.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 19 Lis 2018, 13:33

Byłem w zeszły wtorek u dr Sarosieka :) Wrażenia bardzo pozytywne, doktor jest bardzo miłą i konkretną osobą. Sam szpital i przychodnia Magodent robią pozytywne wrażenie. Miałem w dniu wizyty robione markery, wyniki były już na samą wizytę - wszystko jest w normie. Doktor potwierdził, że w moim przypadku procedura była szybka i prawidłowa. Przyznał, że gdybym był u niego leczony od początku to pewnie otrzymałbym chemię zamiast radioterapii, ale tego to akurat się spodziewałem. Dostałem od razu skierowanie na oba TK, RTG klaki, kolejne markery i USG jądra. Doktor wskazał, że zgodnie z nowymi standardami w moim przypadku od nowego roku wystarczy TK raz na rok ale raczej zrobię je w lutym (czyli pół roku po radioterapii). Jeśli chodzi o markery to z uwagi, że były podwyższone przed zabiegiem, to powinienem robić co 3 miesiące. Co do kolejnej wizyty to doktor zapowiedział, że terminy ma i tak dopiero na kwiecień.. więc TK (które i tak można zrobić tam gdzie wystawiono skierowanie) zrobię pewnie w marcu, a być może pozostałe badania również też, choć je mogę już gdziekolwiek. Tak więc czekają mnie w marcu - kwietniu dwie wizyty w Warszawie, ale biorąc pod uwagę tanie i szybkie przeloty ze Szczecina to nie problem :)

Przy okazji wspomniałem, że częściową wiedze o chorobie i samym doktorze czerpałem z forum. Doktor stwierdził, iż jest to chyba jedyne miejsce w internecie gdzie można znaleźć wiarygodne informacje na ten temat i przyznał, że to zasługa administratorów :) Z czym się w pełni zgadzam :)
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 07 Sty 2019, 13:30

28 lutego mam badania (markery, TK jamy brzusznej i miednicy, RTG klatki piersiowej i USG jądra). Jeśli chodzi o markery to będą to kolejne po 3 miesiącach (do tej pory wszystko w porządku). Jeśli chodzi o TK to będzie to 7 miesięcy po poprzednim i pierwsze po zakończeniu radioterapii. Wedle dotychczasowych standardów TK powinno być co pół roku. Czy miesiąc obsuwy nie jest problemem?

Wizytę u dr Sarosieka będę miał dopiero 21 maja. W związku z długim okresem od badań, wiecie może czy dr Sarosiek wysyła wyniki badań drogą e-mailową? Nie chciałbym jechać jeszcze raz do Warszawy tylko po same wyniki do maja pewnie nie wytrzymam z ciekawości :)

Swoją drogą mam lekki stres przed TK, biorąc pod uwagę, że to pierwsze po radioterapii. Poza tym wszystko w porządku. Minęło już praktycznie pół roku od zabiegu. Cieszę się, że to wszystko dawno już za mną :)
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez romi » 07 Sty 2019, 18:20

Witam
Wszystko jest do ustalenia z dr Sarosiekiem. Myślę, że bez problemu do załatwienia.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez andy89 » 19 Lut 2019, 10:13

Ostatnio na lewym jądrze (czyli na jedynym pozostałym :P) wyczułem jeden (albo dwa - trudno stwierdzić) mały guzek (wielkości główki od szpilki albo nawet mniejszy). Nie boli przy dotyku. Wiem, że nie musi to oznaczać najgorszego bo są inne przypadku jak np. żylaki czy torbiele ale trochę się stresuje. Kilka lat temu miałem na USG podejrzenie żylaków ale niestety nie pamiętam na którym jądrze i gdzie dokładnie. Akurat 28 lutego mam USG w Warszawie w ramach kilku badań kontrolnych, na które dostałem skierowanie od dr Sarosieka ale zastanawiam się czy załatwiać wcześniej coś prywatnie, czy już poczekać te kilka dni. Zakładam, że Warszawie badanie będzie naprawdę dobre. Powtórka z prawego jądra byłaby dla mnie tragedią i dramatem bo jeżeli to wiadome zmiany to chyba nie ma innej opcji jak usuwanie :( Markerów ostatnio nie robiłem, będę robił też właśnie 28 lutego.
andy89
 
Posty: 94
Rejestracja: 05 Lip 2018, 21:13

Re: Diagnoza, wyniki itd.

Postprzez JaZona » 19 Lut 2019, 21:55

Już gdzieś kiedyś o tym pisałam, ale się powtórzę, co tam.
U męża w pozostałym jadrze lekarz od USG z COI w Warszawie podejrzewał mikrozwapnienia i polecił, żeby zrobić elastografię (to takie trochę dokładniejsze USG) u kogoś dobrego. Chwilę zajęło mi ustalenie który z polecanych lekarzy może zrobić takie badanie (bo zwykle nie robią jąder).
Więc dzielę się wiedzą: w Warszawie w Centrum Miła 6 dr Elwertowski wykonuje takie badania (koszt chyba 150 zł).
U mojego męża akurat żadnych mikrozwapnień nie stwierdził, tylko żylaki jądra. I gdzieś tam zawracanie krwi w jednym z naczyń, czy coś takiego. W każdym razie badanie bardzo sumiennie wykonane. My (znaczy mąż) badamy się co pół roku, żeby mieć spokój.
Polecam przeczytać opinie o doktorze w internecie, żeby nie było, że to jakaś reklama :)
A zapisy są telefonicznie chyba w czwartki.
Może warto zrobić takie badanie.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
JaZona
 
Posty: 40
Rejestracja: 15 Lis 2017, 09:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości