Obawy

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Obawy

Postprzez zulawiak » 07 Sty 2012, 19:10

to znowu ja :)

znowu mam parę pytań - nie chce oczywiście nadużywać waszej cierpliwości więc jak ktoś ma ochotę to proszę o odpowiedź

zastanawiam się czy każdy przerzut widać w markerach ? skoro u mnie markery w normie to czy przerzut jest możliwy?
jakie utkania nie wykazują zmian w markerach ?

pozdrawiam
zulawiak
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 Lis 2011, 20:40

Re: Obawy

Postprzez troll » 07 Sty 2012, 20:22

Witaj,

Markery jedynie są składową jeśli chodzi o diagnostykę i dalszą obserwację. Nie zawsze wzrastają w aktywnej chorobie nowotworowej, było już trochę o tym na Forum :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Obawy

Postprzez zulawiak » 08 Sty 2012, 12:23

Witam
to teraz pytania takie czysto techniczne :)

w poniedziałek przyjmują mnie na oddział i we wtorek zabieg. Jakie badania powinni mi zrobić w poniedziałek?
Czy RTG klatki brzucha i miednicy małej zrobią mi sami czy dadzą skierowanie ? Czy może skierowanie da dopiero onkolog ?
Jeśli tak to czy mogę wymóc na urologu te skierowania, żeby iść od razu do onkologa ze wszystkimi badaniami? ( o ile będzie potrzeba w ogóle do niego iść :) )

Zabieg będzie wykonywany w Elblągu. Nie ma go na mapie ośrodków polecanych. Czy po wyniki histopatologicznym zostać w Elblągu czy może przenieść się gdzieś indziej. Mam blisko do Gdańska i Wejherowa ale przypuszczam, że tam teraz zapisy na czerwiec dopiero ;)

Co radzicie ?
Pozdrawiam
zulawiak
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 Lis 2011, 20:40

Re: Obawy

Postprzez troll » 08 Sty 2012, 13:57

Witaj,

Operację można zrobić wszędzie. Natomiast dobrze byłoby iść do onkologa już z kompletem badań. Tutaj pole do pokazania swojego daru przekonywania :) Spróbuj namówić urologa by wystawił Ci skierowania przede wszystkim na TK jamy brzusznej i miednicy - to bardzo przyspieszy sprawę a gdzie zrobisz sobie to badanie to już bez znaczenia. Markery masz zrobione przed zabiegiem. W teorii powinny zostać powtórzone przed operacją i po operacji. Także powinieneś mieć zrobione RTG klatki piersiowej.

Potem otrzymasz wynik h-p z którym (oraz dodatkowymi wynikami) udasz się do onkologa. To teoretycznie onkolog powinien wystawić Ci skierowania na tomografię czy RTG ale nie oszukujmy się to drastycznie odwleka kolejną wizytę, więc jeśli zadbasz o to sam, będzie to z korzyścią tylko dla Ciebie. A więc - do onkologa musisz mieć:
- markery przed operacją i po operacji
- RTG klatki piersiowej
- TK jamy brzusznej i miednicy małej
- wynik histopatologiczny

Pamiętaj też, że do końca nie wiemy co w ogóle wyjdzie na wyniku histopatologicznym.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Obawy

Postprzez zulawiak » 08 Sty 2012, 14:03

Będę robił co tylko się da ;)

Odezwę się po zabiegu.

Pozdrawiam i trzymajcie kciuki :)
zulawiak
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 Lis 2011, 20:40

Re: Obawy

Postprzez romi » 08 Sty 2012, 15:33

Witaj
A jeśli chodzi o ośrodki to w zielonych pacjenci po orchidektomii są traktowani priorytetowo i przyjmowani są bardzo szybko. I jeszcze jedno; do onkologa nie musisz mieć skierowania.
Powodzenia
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Obawy

Postprzez zulawiak » 18 Sty 2012, 10:28

Witam po przerwie :)

Zacznę od początku
po przyjęciu na oddział wszystkie badania morfologia ( w normie ) markery ( w normie ) rtg płuc ( bez zmian ) ekg ( dobrze ).

Po wypisie oczekiwanie na wynik badania.
No i dzisiaj odebrałem:

Rozpoznanie histopatologiczne:

Cystis dermoidalis testis
Miąższ jądra spoza zmiany oraz powrózek nasienny o zwykłej budowie histologicznej.


Lekarz powiedział, że to torbiel i żadnego dalszego leczenia nie ma i mówił, że to nic groźnego.
Także cieszę się niezmiernie i dziękuję Wam tu wszystkim za pomoc której nie da się opisać :)

Co o tym sądzicie ?

Jesteście wielcy
Pozdrawiam
zulawiak
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 Lis 2011, 20:40

Re: Obawy

Postprzez troll » 18 Sty 2012, 12:08

Witaj,

Rzeczywiście, utkania nowotworowego nie znaleziono :) Mógłbyś teraz zastanawiać się czy zabieg był zasadny? Od razu odpowiem - tak, nawet pomimo nieznalezienia utkania nowotworu w guzie, z czasem istniało coraz większe ryzyko, że w zmienionych tkankach w wyniku kolejnych mutacji pojawi się zmiana nowotworowa.

Nie zapominaj o drugim jądrze i kontroli :) Dużo zdrowia!

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Obawy

Postprzez zulawiak » 18 Sty 2012, 13:04

Nawet nie przeszło mi to przez myśl. A teraz tak sobie myślę, że nawet dobrze ze zgodziłem się na taki zabieg bo znając moją psychikę zastanawiałbym się czy czasem w pozostawionym jądrze nie ma resztek leczenia i torbiel się nie zmutuje.

Teraz trochę to potrwa zanim dojdzie do mnie, że jestem zdrowy ale całe szczęście, że tak jest :)

Pozdrawiam jeszcze raz i życzę wszystkim dużo zdrowia.
zulawiak
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 Lis 2011, 20:40

Re: Obawy

Postprzez zulawiak » 18 Sty 2012, 15:17

Troll jak to jest, że każde wyszukanie cystis dermoidalis testis w google od razu pokazuje potworniak złośliwy ?? Jakie to ma powiązanie ?
I jakie jest w moim przypadku leczenie ? To co powiedział lekarz, że już nie ma dalszego leczenia bo jestem wyleczony , jest prawidłowe ?

Pozdrawiam
zulawiak
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 Lis 2011, 20:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości