PRZEWLEKŁY BÓL JĄDER

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

PRZEWLEKŁY BÓL JĄDER

Postprzez slazak11111 » 28 Sie 2018, 13:17

Witam,
długo przeglądałem forum i nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Otóż jestem 33 latkiem, posiadam 2 dzieci w wieku 4 i 2 lata, który zmaga się z problemem bólu jąder. Ból występuje od kilku lat. Jądra są odpowiedniej wielkości - nie powiększają się, nie zmieniają swojego wyglądu. Podczas samobadania od spodu jąder wyczuwam podwrózek nasienny na obu jądrach. Podwrózki nie są napuchięte. Wygląd moszny niezmienny, niezaczerwieniony.
Jądra bolą podczas dotyku (oba) - ból jest dość intensywny. Podczas odpoczynku czuję delikatny ból. Podwrózek na jednym i drugim jądrze także boli.
Ostatnio dowiedziałem się, że syn mojego kolegi z pracy zachorował na raka jądra - stąd moje zainteresowanie tematem (stąd też znalazłem te profesjonalne forum).
Jeśli ktoś byłby chętny udzielić mi odpowiedzi - porady, będę wdzięczny, dziękuję, pozdrawiam.
slazak11111
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 Sie 2018, 12:59

Re: PRZEWLEKŁY BÓL JĄDER

Postprzez tobson85 » 28 Sie 2018, 17:31

Hej
bol jader przy braku podejrzanych zmian raczej nie jest zwiazany z kwestia nowotworowa - tym bardziej, ze sprawa ciagnie sie od kilku lat. Byc moze jest to efekt jakiegos przewleklego stanu zapalnego, problemow z kregoslupem itp.
Na odleglosc niestety nikt nie bedzie w stanie stwierdzic, co tak naprawde Ci dolega.
Najlepiej udaj sie do urologa, ktory zleci odpowiednie badania.

W razie pytan pisz smialo.
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: PRZEWLEKŁY BÓL JĄDER

Postprzez slazak11111 » 28 Sie 2018, 18:46

Bardzo dziękuję za odpowiedź,
o to mi właściwie chodziło, do urologa oczywiście się wybiorę nie mniej jednak jestem już spokojny.
Czyli rak jądra rozwija się w bardzo szybkim tempie - tak ? Nie ma możliwości, żeby trwało to tak długi czas jak u mnie ?
I jeszcze jedno pytanie: to normalne, że na dole jąder czuć podwrózek - to jest tak jakby jeden "przewód" czy "wiązka" w dotyku ? Bardzo przepraszam za kolokwializm, ale nie potrafię inaczej tego nazwać ;)
slazak11111
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 Sie 2018, 12:59

Re: PRZEWLEKŁY BÓL JĄDER

Postprzez tobson85 » 28 Sie 2018, 20:57

slazak11111 napisał(a):Czyli rak jądra rozwija się w bardzo szybkim tempie - tak ? Nie ma możliwości, żeby trwało to tak długi czas jak u mnie ?

W zależności od typu histologicznego rak jądra rozwija się bardzo szybko i szybko daje przerzuty (nienasieniaki) lub ma nieco łagodniejszy przebieg i wolniej przerzutuje (nasieniaki).
Jednak okres kilku lat jest bardzo długim czasem, nawet jak na nasieniaka.
Natomiast nie należy odkładać wizyty u urologa i najlepiej sprawdzić jaka jest przyczyna Twoich dolegliwości.
Wszystko co Cię niepokoi skonsultuj z lekarzem. Pamiętaj, ze na wizytę u urologa w ramach NFZ potrzebujesz skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.

slazak11111 napisał(a):to normalne, że na dole jąder czuć podwrózek - to jest tak jakby jeden "przewód" czy "wiązka" w dotyku ?

Tylną część jąder otaczają zgrubienia (najądrza), od których odchodzi powrozek nasienny - przewod o którym wspominasz.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: PRZEWLEKŁY BÓL JĄDER

Postprzez slazak11111 » 28 Sie 2018, 22:38

Bardzo dziekuje za pomoc. Spokojnego wieczoru ;)
slazak11111
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 Sie 2018, 12:59


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości