Ból najądrza przy dotyku

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Ból najądrza przy dotyku

Postprzez kiko » 29 Sie 2018, 18:18

Witam,

kilka tygodni temu odkryłem na lewym jądrze, bardziej w jego górnej części, niewielki (wielkości ziarna ryżu, pszenicy) guzek lub żyłkę, który jedną stroną jest połączony z jądrem, ale da się go przesuwać względem jądra. Trochę mnie to zaniepokoiło, odnalazłem w Internecie, że może to być po prostu zwyczajna cecha anatomiczna - przyczepek jądra (appendix of testis), niemniej od tego czasu często kontrolowałem jądro. Przy ściskaniu tego przyczepka nieco bolało. Przez ten czas raczej się to nie powiększyło.

Z kolei jakieś 5 dni temu zaczęło mnie boleć najądrze, również lewego jądra. Ból pojawia się tylko w czasie ściskania, ale również kiedy dotykam to najądrze, szczególnie w jednym punkcie. Dodatkowo to najądrze jest jakby powiększone (wypełnione) bardziej niż wcześniej i też bardziej niż najądrze prawego jądra. Jest też jakby twardsze. Nie odczuwam tego bólu w czasie normalnego codziennego funkcjonowania. Samo jądro nie boli i nie różni się od prawego.

W piątek mam umówioną wizytę u urologa, ale może ktoś wie co to może być?
kiko
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 Sie 2018, 18:06

Re: Ból najądrza przy dotyku

Postprzez romi » 29 Sie 2018, 22:14

Witam
Przypuszczalnie to nic poważnego. Dobrze, że umówiłeś się do lekarza, na pewno sytuacja się wyjaśni.
Gdyby to był nowotwór Twoje odczucia byłyby inne. Napisz jakie będą wyniki badań.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Ból najądrza przy dotyku

Postprzez kiko » 31 Sie 2018, 22:31

To tylko torbiel nasienna.
Było badanie USG
kiko
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 Sie 2018, 18:06


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości