Rak jądra w UK

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Rak jądra w UK

Postprzez troll » 01 Lis 2018, 20:37

Witaj,

Jest to nienasieniak pT2. Markery są ok, czekamy teraz na skan CT. Wszystko wskazuje na to, że dalsze leczenie nie będzie konieczne lub jeśli będzie to będą to 1-2 kursy BEP.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 01 Lis 2018, 23:47

Dziękuje bardzo za info będę czekał na dalszy przebieg . Bóg jest wielki .
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 03 Lis 2018, 15:05

Trollu a gdy przetłumaczyłem ten tekst to wychodzi ze to był nasieniak i drugi guz mieszany zreszta sami zobaczcie tłumaczenie . Pozdrawiam
Arkusz wyników badań laboratoryjnych Histologia badania klinicznego Sear MK (13 dni temu Numer odcinka: 182125792 HISTORIA KLINICZNA Prawostronna orchidektomia Prawy guz jądra Wyższy marker nowotworu Prawdopodobny nowotwór MACROSCOPIC REPORT SM / JM / JH Prawidłowo wycięty jądro orchidectomy'a o wymiarach 69 x 48 x 40 ze sznurkiem o długości co najmniej 90 mm Próbka waży 73 g- Próbka została utrwalona w postaci małżowiny i odsłania dwie dobrze zdefiniowane masy w obrębie jądra, pierwsza ma białą powierzchnię cięcia i znajduje się na niższym biegunie, co 16 x 13 x 19 m. W górnym biegu jądra obserwuje się dalszą masę, która ma barwną krwotoczną i kremową powierzchnię cięcia, mierząca 19 x 18 x 23 mm Oba obszary są ograniczone do jąder. dwie masy mają niejasne blade obszary, ale nie zidentyfikowano wyraźnych zmian, wydaje się, że istnieje zbiór płynów między jądrami i tuniką, które oddzieliły oba (zawaliły się na dwuwalcach). ponownie widoczny na górnym końcu okazu. Margines al. A2. Średni sznur. A3. Podstawa sznurka. A4 A9. Niższy guz na polach. A1O. Teatis między masami. A11 - A20. Górna masa. A21. Tło jądra. Tkanka pozostaje RAPORT MIKROSKOPOWY Zgłaszanie proforma dla raka jąder (orchidektomia) Natura okazu: radykalna orchideektomia Lateralność: prawidłowa Położenie guza: górny, środkowy i dolny biegun Makroskopowa inwazja tuniki pochwowej: brak inwazji na przewód: brak Wielokalokość: nie do oszacowania Maksymalna wielkość guza, jeśli można to ocenić: powyżej 35 mm (patrz komentarz) Typ nowotworu: klasyczna nasieniaka 60% Inwazja limfocytarna: tak Reting testis atroma inwazja: brak inwazji tkanek miękkich Hilara: brak Bezpośrednia inwazja na przewód plemienny: brak Guz na brzegu spermatycznego: brak inwazji mikroskopowej inwazji pochwy: brak IGCNU zidentyfikowano: tak Margin atatua (częściowa orchidektomia): nie dotyczy żywotność Tumoux (po chemioterapii onln: h / a
0 WBRkistt Laboratorium Wyniki Arkusz kalkulacyjny Pacjent Sear Histologia Zgłoś MK (13 dni temu) Inwazja zrogowaciałego Retera: bez inwazji tkanek miękkich u Hilara: bez bezpośredniej inwazji nasiennej nerek: brak Guz na brzegu spermatycznego: brak inwazji mikroskopowej inwazji na pochwę: nie zidentyfikowano IGCNU: tak Status marginesu (tylko częściowa orchidektomia): nie dotyczy Żywotność guza (tylko po chemioterapii): n / a Skrawki komentarzy wykazują mieszany guz zarodkowy. Histologia masy w dolnym biegunie pokazuje gniazda i beleczki komórek nowotworowych przecięte przegrodami włóknisto-naczyniowymi zawierającymi limfocyty. Komórki nowotworowe mają jedną cytoplazmę eozynofilową, z centralnym jądrem zawierającym jąderka. Cechy są zgodne z klasycznym nasieniakiem, który jest pozytywny). Skrawki masy w górnym biegunie pokazują stałe grupy komórek nowotworowych, które na obszarach mają gruczołową / pseudo-gruczołową architekturę, wraz z obszarami krwotocznymi. Komórki nowotworowe są potwierdzone przez immunohistochemię (PIAP i CD117 przepełnione bladą cytoplazmą) Jądra mają nieregularne kontury i zawierają widoczne jądra komórkowe - Bardzo ogniskowe, wielojądrzaste komórki pleomorficzne przypominają syncytiotrofoblasty, figury mitotyczne są łatwo rozpoznawane, a immunohistochemia wykazuje ekspresję CD30 i PLAP przez komórki nowotworowe, CD117 jest ujemny, jest bardzo ogniskowa ekspresja alfa-fetoproteiny i glipikanu3, która ma niepewne znaczenie, HCG ulega nadekspresji we wszystkich komórkach i jest uważany za niemożliwy do zinterpretowania, cechy morfologiczne i profil immunochemiczny są zgodne z • "normalne" jądra pomiędzy sąsiadującymi z 2 zmianami i sąsiadujące z nimi wskazują ognisko nasieniaka międzypętrzowego, a zatem prawdopodobnie większość z nich jest zaangażowana w nowotwór. Ponadto istnieje obszerna testowa wewnątrzcząsteczkowa neoplazja komórek zarodkowych i rozprzestrzenianie się pl nie stwierdza się inwazji zrębu na rete testes xtension poza jądrami, w najądrza lub przewód nasienny. Inwazja limfocytów przez składnik embrionalny jest prawostronnie połączona z guzem zarodkowym mieszanym guzem zarodkowym (klasyczny nasieniak i zarodkowy rak) INM (UICC wyd. 8) E PT2 SM 26/10/2018 15248
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Rak jądra w UK

Postprzez troll » 03 Lis 2018, 16:14

Zgadza się, dlatego klinicznie jest to nienasieniak i tak powinien być dalej prowadzony.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 06 Lis 2018, 21:03

Witam . Byłem wczoraj na TK klatki i miednicy i czekam na wizytę u onkologa. Mam pytanie czy zrobić badanie markerów 2 tyg po zabiegu? Ostatnie 9 dni po były w normie oprócz beta HCG który był lekko powyżej 2.72- norma <2,6. Musze zrobić prywatnie bo już w szpitalu nie potrzebowali .Pozdrawiam
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Rak jądra w UK

Postprzez troll » 06 Lis 2018, 22:05

Witaj,

Jeśli tylko nie stoi za tym przeszkoda finansowa, zrób.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 06 Lis 2018, 23:08

Trollu jeszcze mam pytanko i obawy czy to był rak złośliwy ? Jak to się kwalifikuje i rozróżnia ? Nasieniak jest rakiem złośliwym a nienasieniak tez ? Bo u mnie miałem 60% nasieniak i reszta mieszana . Badania wykonam dla spokoju i zobaczymy co onkolog mi powie . Choć ufam Bogu że mnie wyciągnął z tego i będzie dobrze . W Glasgow maja dobry szpital który się zajmuje rakiem jądra wiec wiedza co robią . Jak pisałeś albo obserwacja albo jakaś chemia ? Dzięki wielkie i pozdrawiam
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Rak jądra w UK

Postprzez troll » 07 Lis 2018, 06:52

Obie grupy nowotworów, nasieniaki jak i nienasieniaki są nowotworami złośliwymi. Ze względu na nieco inny przebieg choroby i nieco inne leczenie zostały podzielone właśnie na takie dwie grupy. Współczesna onkologia bardzo dobrze radzi sobie z leczeniem nowotworów zawodowych, dlatego w Twojej sytuacji wszystko będzie ok.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 15 Lis 2018, 00:52

Witam ponownie wszystkich . Dziś otrzymałem kolejne wyniki markerów 21 dni po operacji i cieszę się niezmiernie bo wróciły do normy .
LDH 167 U/l (135-225)
Beta HCG <0.1 (<2,6)
[L07] AFP 1.94 (0-5,8)
Czekam jeszcze na wynik TK i wizytę u onkologa i zobaczymy co dalej . Życzę wszystkim dużej wiary w cuda w Boga który może wszystko jeśli będziemy mocno ufać . Tak jest w moim przypadku ! Nie zwątpiłem i mimo choroby wszystko układa się dobrze . Pozdrawiam
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Był rak jądra i po raku!!!

Postprzez jokar.s » 20 Lis 2018, 20:57

Witam wszystkich chorych i zdrowych ,walczacych i nie poddających się walce z raczyskiem. Dzis miałem wizyte u onkologa i w przyszłym tygodniu bede miał chemie jeden kurs 3 dni po tygodniu powrot na dolewke i za 2 tyg kolejna dolewka.W zwiazku z tym ze po tomografie wyszly jakies 3-4mm guzki w przewodzie krwionosnym (nie w wezłach) wiec profilaktycznie chca zapobiec dalszym przezutom i chorobie.Lekarz mowil ze nie jest zle T2N0M0S0 ale chemia to chemia i sie obawiam troszkę. Postaram sie poczytac jak Wy to przechodziliscie ?Pozdrawiam
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości