Rak jądra w UK

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 20 Gru 2018, 16:40

Cenniki są różne i zależy od lekarza i regionu . Ja w PL płaciłem 200 zł z USG . Powiem Ci że nie dobrze jest ze lekarz wizytę umówił za 3-6 miesięcy ( coś jest nie tak) Dzwonisz lub idziesz do zwykłego lekarza w GP i mówisz jaka jest sprawa i On bez problemu przekazuje dalej do urologa i powinno to trwać kilka tyg max . Robią skan USG i jeśli jest podejrzenie raka odrazu kierują na usunięcie jądra . Takie są procedury u mnie trwało to do miesiąca od pierwszej wizyty i byłem już po operacji . Im szybciej tym lepiej . Najprostsze niech mąż zrobi test ciążowy jeśli wyjdzie pozytywnie to ma raka i wtedy dzwon do GP i im to powiedz a zareagują szybciej .
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Rak jądra w UK

Postprzez Nα∂zιєנα... » 14 Sty 2019, 21:16

Test ciążowy?? pierwsze słysze ze on mi wykaze czy ma raka czy nie.... :shock:
Nα∂zιєנα...
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Gru 2018, 00:00

Re: Rak jądra w UK

Postprzez troll » 14 Sty 2019, 21:37

Test ciążowy nie jest specyficzny dla nowotworów jądra!!! NIE WOLNO UŻYWAĆ testów ciążowych jako metody diagnostycznej, prognostycznej czy kontrolnej w leczeniu, wykrywaniu czy obserwacji nowotworów jądra!!!

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra w UK

Postprzez jokar.s » 16 Lut 2019, 00:28

Test ciążowy wykrywa te same komórki które ma rak i produkuje je kobieta w ciąży . Sam zrobiłem taki test w między czasie oczekiwania na wizyty lekarskie i badania krwi . W internecie jest dużo o tym i w szkołach mówią o tym młodym chłopakom . Ja zrobiłem i wyszedł pozytywnie i za dwa dni zdiagnozowali raka potwierdzając moje przypuszczenia . Sam lekarz się śmiał i pozytywnie mówił o moim podejściu . Oczywiście nie jest to miarodajne badanie ale może pomoc i to nawet w wykryciu innych raków - proszę poczytać na necie .
jokar.s
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 Paź 2018, 15:28

Re: Rak jądra w UK

Postprzez troll » 16 Lut 2019, 16:20

To czy test wykryje obecność jednego z markerów nowtoworowych (bHCG) produkowanych przez niektóre rodzaje utkania jest LOTERIĄ! Jeszcze raz powtarzam - test ciążowy w żadnym wypadku nie może służyć do diagnostyki nowotworów jądra. Dodatni wynik testu ciążowego w przypadku rozwoju nowotworu jądra to kilka procent. Jeśli komuś się to udało - miał cholerne szczęście i należy uznać to za przypadek.

Prawidłowa diagnostyka przy podejrzeniu nowotworu jądra to badanie lekarskie, badanie USG i oznaczenie poziomu markerów nowotworowych (AFP, bHCG i LDH) we krwi obwodowej. Tylko 3 spełnione warunki RAZEM dają podstawę do postawienia rozpoznania.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra w UK

Postprzez romi » 16 Lut 2019, 17:36

jokar.s napisał(a):Test ciążowy wykrywa te same komórki które ma rak i produkuje je kobieta w ciąży . Sam zrobiłem taki test w między czasie oczekiwania na wizyty lekarskie i badania krwi . W internecie jest dużo o tym i w szkołach mówią o tym młodym chłopakom . Ja zrobiłem i wyszedł pozytywnie i za dwa dni zdiagnozowali raka potwierdzając moje przypuszczenia . Sam lekarz się śmiał i pozytywnie mówił o moim podejściu . Oczywiście nie jest to miarodajne badanie ale może pomoc i to nawet w wykryciu innych raków - proszę poczytać na necie .

A ja przewrotnie zapytam jakie jeszcze inne raki można wykryć za pomocą testu ciążowego. Tylko proszę nie odsyłaj mnie do netu, bo z tego co napisałeś wiesz gdzie szukać - podaj proszę linki.
Kolejną sprawą jest wprowadzanie w błąd młodych chłopców i mężczyzn o przydatności testu ciążowego do wykrywania nowotworu jądra i jeśli ktoś rozpowszechnia takie informacje to jest nieukiem i ignorantem i działa na szkodę innych.
W internecie można znaleźć mnóstwo nieprawdziwych informacji - ta informacja również należy do tej kategorii.
Proszę na forum nie rozgłaszać takich herezji.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra w UK

Postprzez Kuros » 16 Lut 2019, 18:06

Mówią... prawda jest gdzieś po środku. Jestem mężczyzną, zrobiłem test, wynik negatywny...wiem, nie oznacza to że nie mam nowotworu. Wynik...2 krechy, cóż innego może to oznaczać dla faceta ?
Kuros
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 Cze 2017, 17:32

Re: Rak jądra w UK

Postprzez troll » 16 Lut 2019, 21:59

To działa na tej samej zasadzie - nie zapiął pasów, jechał napruty i w trakcie zderzenia wypadł przez szybę, otrzepał się i poszedł do domu. Niesamowity zbieg okoliczności połączony z galaktycznym szczęściem. Ot co. Nie oznacza to, że trzeba jeździć pijanym i nie zapinać pasów. Tak samo jest w tym przypadku. Jeśli skołowany facet lub co gorsze młody, zawstydzony i pełen strachu chłopak coś podejrzewa i przeczyta, że test ciążowy jest super, to w przypadku ujemnego wyniku zbagatelizuje problem i bardzo prawdopodobne skaże się na śmierć. Nie wolno rozpowszechniać takich informacji i na Forum nie ma na nie zgody.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości