Prośba o pomoc w diagnostyce

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Prośba o pomoc w diagnostyce

Postprzez mlodyyyy21 » 21 Lis 2012, 13:18

Cześć

Minęło już 5 miesięcy od zakończenia chemioterapii lol. Co zmieniło się od tego czasu? Hmmm chyba nic :)
kilka tygodni temu robiłem kontrolnie badania markerów z których wyszło, że zwiększył mi się nieznacznie poziom LDH (kilka postów wcześniej) oczywiście wystraszyłem się strasznie myśląc, że znów będę musiał przechodzić wszystko od początku :)! Wszyscy mnie uspokajali jednak mówiąc, że podwyższony poziom LDH nie musi oznaczać niczego złego. Na szczęście poziom tego wskaźnika spad i w chwili obecnej jest troszeczkę powyżej normy :).
Dodatkowo zrobiłem kontrolnie badania TK jamy brzusznej, miednicy małej oraz klatki piersiowej. Badania nie odbyły się jednak bez komplikacji :) gdyż dwa razy kiedy miałem umówiony termin akurat zdarzało się tak iż urządzenie się psuło. Jednak jak mówi przysłowie "do trzech razy sztuka" i faktycznie za trzecim razem udało się wykonać badanie :) poniżej podaję jego wynik:

"Kontrolne badanie jamy brzusznej i miednicy małej - porównanie do badania z maja 2012 wykazuje:
dalszą regresję zmian węzłowych w przestrzeni zaotrzewniowej.
Widoczny jest jedynie pomiędzy V.cava inf a aorta na wysokości poniżej naczyń nerkowych, pojedynczy węzeł chłonny, wielkość 2x1,5 cm. Pozostałe węzły chłonne nie przekraczają średnicy 7 mm.

Badanie wykonano w opcji podstawowej i po podaniu środka kontrastowego w fazie tętniczej i wtórnej
Badanie wykazuje prawidłowy obraz narządów miąższowych jamy brzusznej oraz narządów miednicy małej.
Zmiana lityczna w prawej kości łonowej, jak poprzednio, średnicy 1,8 cm

Kontrolne badanie TK klatki piersiowej - porównane do badania z lutego 2012 wykazuje stan stabilny.
Płuca oraz struktury kostne bez zmian ogniskowej meta.
Węzły chłonne w obrębie klatki piersiowej niepowiększone."

Proszę ekspertów o ustosunkowanie się do powyższych wyników. według mojego lekarza prowadzącego wszystko jest ok i zalecił kolejne kontrolne badanie za 3 miesiące :)
Zastanawiam się jednak czy nie zrobić sobie jeszcze badania PET CT. Co wy na to?


Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Mam nadzieje, że uda się zorganizować spotkanie, na którym będziemy się mogli wspólnie napić jakiegoś dobrego niepateryzowanego piwka ;)

;
mlodyyyy21
 
Posty: 46
Rejestracja: 15 Gru 2011, 14:02

Re: Prośba o pomoc w diagnostyce

Postprzez mlodyyyy21 » 03 Gru 2012, 11:12

Cześć

Czy mogę się przypomnieć w sprawie mojego zapytania z postu powyżej? ;)

Z góry dziękuję i pozdrawiam
mlodyyyy21
 
Posty: 46
Rejestracja: 15 Gru 2011, 14:02

Re: Prośba o pomoc w diagnostyce

Postprzez troll » 03 Gru 2012, 22:02

Witaj,

A przypomnieć to się możesz zawsze :) A tak serio gdzieś umknął Twój post...

Oczywiście w badaniu TK jest wszystko ok i jedynym wskazaniem jest dalsza obserwacja. Nie ma po co robić badania PET-CT bo nie wykaże ono nic więcej niż standardowa tomografia. Spotkanie wstępnie planowane jest na późny początek roku 2013 ale o wszystkim będziemy informować :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Prośba o pomoc w diagnostyce

Postprzez mlodyyyy21 » 21 Sty 2014, 13:11

Cześć wszystkim

Dzieląc się dobrymi wiadomościami tj. tym iż od roku i 9 miesięcy od ostatniej chemioterapii wszytko jest ok (markery w normie, badania CT wskazują na dalsze wchłanianie się zmian resztowych w jamie brzusznej), chciałem dodatkowo zapytać o harmonogram dalszej obserwacji.

W pierwszym roku od końca chemi. robiłem badania CT co 3 miesiące (miednica mała, jama brzuszna, klatka piersiowa) oraz badania markerów co 2 miesiące.
Jak powinien wyglądać u mnie harmonogram dlaszej obserwacji?

Z góry dziękuję wam za odpowiedz

Adam ;-)
mlodyyyy21
 
Posty: 46
Rejestracja: 15 Gru 2011, 14:02

Re: Prośba o pomoc w diagnostyce

Postprzez romi » 21 Sty 2014, 14:28

Witam
To bardzo dobre wiadomości, oby tak dalej. Plan obserwacji dla nasieniaka jak niżej
http://annonc.oxfordjournals.org/conten ... phic-4.gif
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Prośba o pomoc w diagnostyce

Postprzez mlodyyyy21 » 21 Sty 2014, 14:58

Dzięki Romi za odpowiedz

A czy będziesz tak miły i wyjaśnisz mi tą tabelkę.
Wydaje mi się że mój przypadek to wiersz ostatni. Czyli powinienem robić 3x w roku markery oraz od 1-4 CT? Tylko czy CT wszystkich trzech kawałków? Dodam, że przeżuty miałem tylko w jamie brzusznej.

Czy będzie dobrze jak będę robił taki schemat obserwacji w tym roku:
1. CT jama brzuszna, miednica mała co 6 miesięcy+ RTG klatki piersiowej (w dwuch wymiarach) również co 6 miesięcy
2. markery co 4 miesiące

Adam
mlodyyyy21
 
Posty: 46
Rejestracja: 15 Gru 2011, 14:02

Re: Prośba o pomoc w diagnostyce

Postprzez romi » 19 Lut 2014, 13:00

Witam
I jeszcze w międzyczasie możesz dołożyć USG jamy brzusznej.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Prośba o pomoc w diagnostyce

Postprzez mlodyyyy21 » 05 Maj 2014, 20:30

Witam. Dawno mnie tu nie bylo...
Wyniki pokazuja kolejna regresje.
chciałem sie was poradzić w pewnej sprawie. Od jakiegos czasu zastanawimy sie z zona nad kolejnym potomkiem. Od ostatniej chemii mija wlasnie 2.lata. Ile lat trzeba czekać po leczeniu by bylo w miare bezpiecznie ?czy zalecane sa jakies dodatkowe badania.
Wiem ze to blaha sprawa na tle innych ale z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam
mlodyyyy21
 
Posty: 46
Rejestracja: 15 Gru 2011, 14:02

Re: Prośba o pomoc w diagnostyce

Postprzez m9nika » 05 Maj 2014, 22:00

Witam
mlodyyyy21 napisał(a):Wyniki pokazuja kolejna regresje.

To świetna wiadomość :)
mlodyyyy21 napisał(a): Ile lat trzeba czekać po leczeniu by bylo w miare bezpiecznie ?czy zalecane sa jakies dodatkowe badania.

Po dwóch latach można bezpiecznie starać się o potomka. Dobrze jakbyś sobie zrobił pełne badanie nasienia i z wynikami udał się do androloga.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Prośba o pomoc w diagnostyce

Postprzez mlodyyyy21 » 01 Kwi 2021, 10:23

Cześć :D

Trochę czasu już minęło od mojego ostatniego posta na tej grupie, a to tylko oznaka tego, że u mnie prawie wszystko OK.
Jedynie co się zmieniło to to, że jestem o 10 lat starszy ;-) co wskazuje również na to, że od zakończenia mojego leczenia upłynęło właśnie prawie 10 lat.

Po chorobie pozostały mi prawie tylko i wyłącznie wspomnienia.
Wszystkie badania kontrolne, w tym: badanie markerów oraz TK wychodziły prawidłowo.

To co zostało ;-) i nie daje o sobie zapomnieć to lekkie szumy w uszach, które pogorszyły mi lekko słuch (sprawdzone w badaniu słuchu) oraz bezpłodność.
Nie są to natomiast rzeczy, które mi przeszkadzają. Jeszcze para lat temu córka pytała mnie dlaczego nie ma siostry ;-) zawsze tłumaczyliśmy, że to z powodów choroby tatusia. Teraz jak jest starsza (11 lat) to już nawet nie pyta i w sumie cieszy się, że nie ma młodszej siostry, jak będzie jescze starsza to pewnie będzie żałowała braku rodzeństwa..

Pozdrawiam wasz serdecznie i jeszcze raz dziękuję za to, że takie forum istnieje i to już od kilku dobrych lat. Za każdym razem kiedy rozmawiam z jakimiś lekarzami to powołuję się na to forum informując, że warto tutaj zaglądać i szkolić się w zakresie raka jądra.

Chciałbym również pozdrowić i życzyć dużo zdrowia wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają drogę z diagnozą oraz leczeniem tego nowotworu. Pamiętajcie ja jestem żywym dowodem na to, że można z nim wygrać!!!!! Trzymajcie się ciepło.

P.S.
Jedna reklamacja. Po chemoterapii wszyscy mówili mi, żebym nie martwił się wypadającymi włosami bo po leczeniu odrosną i będą jeszcze lepsze niż przed. Niestety to się nie sprawdziło ;-)

Łysy Adam ;-)
mlodyyyy21
 
Posty: 46
Rejestracja: 15 Gru 2011, 14:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości