pytanie

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

pytanie

Postprzez foxmulder » 06 Gru 2018, 18:52

Cześć, nie chce zawracać nikomu gitary, bo większość użytkowników tego forum ma większe problemy niż ja, jednak mam pytanie po wizycie u urologa. Moje objawy, w zeszły poniedziałek, ból jądra lewego podczas jakiejkolwiek próby dotyku (jądro nie powiększone, przy nacisku nie różniło się od prawego). Dzień później po potraktowaniu jądra lodowatą wodą spod prysznica, ból zniknął, był tylko na czubku guzka który wyczułem (dałbym sobie rękę uciąć że w niedzielę tego guzka nie czułem). Moja dzisiejsza diagnoza, zapalenie najądrza, delikatne, dostałem antybiotyk. To co uważałem za guza, lekarz uważa za główkę najądrza na której znajduje się jakieś zwapnienie. Już podczas badania palpacyjnego był raczej pewien tego co mówi, potem wykonał usg. I teraz dwa pytania:

Czy lekarz (z polecenia, podobno dobry) mógłby być takim konowałem, żeby pomylić guza z tym o czym piszę do góry? Czy zrobić jakieś dodatkowe badania, a może odwiedzić innego lekarza?
I czy ja mogłem się tak pomylić, biorąc za guza coś co nim nie jest?
foxmulder
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 Gru 2018, 18:34

Re: pytanie

Postprzez troll » 06 Gru 2018, 20:56

Witaj,

Często guz jądra nie daje tak silnych objawów bólowych, jak zapalenie, które dotyka także unerwienie jądra. Prawdopodobnie, szczególnie po badaniu urologicznym nie jest to guz jądra, niemniej po zakończeniu przyjmowania antybiotyku warto skontrolować jądra - być może u innego urologa dla zasięgnięcia drugiej opinii, która prawdopodobnie całkowicie zamknie sprawę.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: pytanie

Postprzez foxmulder » 06 Gru 2018, 21:14

Dzięki za odpowiedz, zapisałem się na kontrolę wstępnie do tego samego lekarza, ale tak jak proponujesz zapiszę się może do kogoś innego jeśli nie będzie problemu z terminem.

Powiem szczerze, że dzisiaj szedłem jak na ścięcie, byłem prawie pewny że usłyszę najgorszą diagnozę, po tym co się naczytałem w internecie. Psychicznie najgorszy tydzień mojego życia, zdążyłem sobie wmówić kilkanaście objawów przerzutów. Swoją drogą, idąc prywatnie, termin po tygodniu (rejestrowałem się w środę rano) to jest jakaś masakra.

Zdrowia życzę wszystkim.
foxmulder
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 Gru 2018, 18:34


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron