czy dobrze zrobiłem

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

czy dobrze zrobiłem

Postprzez 123martin1996 » 22 Gru 2018, 15:22

witam, jestem tu nowy
dwa tyg temu wykryłem u siebie zmiane na lewym jadrze i od razu umówiłem sie do urologa który skierował mnie na usg i markery.
markery wyszły ok
badanie usg wykazało jakąs zmiane do dalszej diagnostyki.
pózniej byłm z tym u urologa który powiedział zeby najlepij usunąc jadro ponieważ moga to być zmiany guzowate i operacje mam zaraz po nowym roku.
image1.jpg
image1.jpg (165.66 KiB) Obejrzany 7768 razy
to jest opis usg
123martin1996
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 Gru 2018, 14:39

Re: czy dobrze zrobiłem

Postprzez Sitka30 » 23 Gru 2018, 17:05

Witam, zrobiłeś bardzo dobrze. Zgłosiłeś się do lekarza, nie zbagatelizowałeś problemu, nie czekałeś, a to jest pierwszy krok do wyzdrowienia. My jesteśmy kawałek dalej, mąż jest już po operacji, guz był mały, wcześnie wykryty. Miał nie- nasieniaka, na szczęście bez przerzutów, markery przed i teraz sa w normie. Czekamy na chemię, też mamy termin po Nowym roku. Na szczęście skończy się na jednym cyklu, bo wykrył i poszedł do lekarza od razu, tak jak Ty. Chemię musi jednak wziąć profilaktycznie, choć mógłby się zdecydować na obserwację, ale za duże ryzyko. U Ciebie też będzie dobrze, zobaczysz, bo podjąłeś najważniejszą decyzję- poszłeś do lekarza. Dawaj znać jak się sytuacja rozwija u Ciebie. Pozdrawiam
Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: czy dobrze zrobiłem

Postprzez romi » 23 Gru 2018, 18:02

Witam
W przypadkach podejrzenia zmian, a dodatkowo po wnętrostwie usunięcie jądra jest jak najbardziej właściwym posunięciem.
Zabieg jest dla urologa prosty i nie trwa dłużej niż godzinę. Po dwóch dniach będziesz w domu, po tygodniu zdjęcie szwów i czekanie na wynik histopatologiczny.
Miejmy nadzieję, że na tym się skończy i nie będzie potrzeby dalszego leczenia.
Jeszcze taka uwaga dotycząca chemioterapii. Nie ma czegoś takiego jak profilaktyczna chemioterapia. To jest bardzo obciążające leczenie i decyzja o tym musi być dokładnie przez pacjenta przemyślana, jeśli oczywiście jest możliwość wyboru.
Profilaktycznie można przyjmować witaminę C, a nie cytostatyki.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: czy dobrze zrobiłem

Postprzez 123martin1996 » 23 Gru 2018, 21:24

Będę dawać znać jak coś. Lekarz mówił ze to jest „malutkie” mam nadzieje ze zakończy się na obserwacji, ale wszystko jest możliwe. Póki co trzeba jakoś żyć.
Pozdrawiam i wesołych świat
123martin1996
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 Gru 2018, 14:39

Re: czy dobrze zrobiłem

Postprzez tomson123 » 26 Gru 2018, 23:32

Cześć.

Masz podobnie jak ja. 5 lat temu w grudniu 2013 przed Świętami znalazłem u siebie niepokojący guzek i zaczęłą się moja walka z chorobą. W styczniu następnego roku miałem orchitektomię, a potem aktywną obserwację, która jest bardzo ważna. Aktywna obserwacja jest tak samo skuteczna, jak chemioterapia, a w przypadku braku wznowy nie ma niepotrzebnego narażania organizmu na niepotrzebne obciążające leczenie. Jak już to było wspomniane, wszystko musi być dobrze przemyślane i decyzja ma być podjęta przez pacjenta wspólnie z lekarzem onkologiem. Minęło 5 lat i u mnie jest wszystko ok. U Ciebie też będzie, zobaczysz ;). Głowa do góry.
Najważniejsze jest to, że szybko działasz, że jesteś na tym forum i bardzo ważne jest też to, byś trafiał na dobrego lekarza onkologa. Adresy dobrych Ośrodków Onkologicznych posiadających "Szybką ścieżkę" dla chorych z rozpoznanym nowotworem jądra oraz lekarzy z doświadczeniem w leczeniu tej choroby,masz na forum w dziale: BAZA WIEDZY/MAPA POLSKICH OŚRODKÓW ONKOLOGICZNYCH.

Życzę Ci teraz przede wszystkim zdrowia.

Pozdrawiam.
tomson123
 
Posty: 22
Rejestracja: 22 Lut 2014, 07:19

Re: czy dobrze zrobiłem

Postprzez 123martin1996 » 11 Sty 2019, 17:50

Witam ponownie
Jestem już w domu po zabiegu, przed zabiegiem miałem robione TK brzucha i miednicy.
Na szczęście nic niepokojącego nie wykazało. Mam dość opuchnięta ranę i moszna ale lekarz powiedział ze powinno być wszystko dobrze. Za 2 tyg wyniki z którymi mam się udać do poradni urologicznej
123martin1996
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 Gru 2018, 14:39

Re: czy dobrze zrobiłem

Postprzez Sitka30 » 26 Sty 2019, 11:20

Hej 123martin1996
Co tam u Ciebie? Jak wyniki?
Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: czy dobrze zrobiłem

Postprzez 123martin1996 » 26 Sty 2019, 18:28

Cześć
Dzwoniłem ale jeszcze nie było, powiedzieli ze do końca następnego tyg powinny być
123martin1996
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 Gru 2018, 14:39

Re: czy dobrze zrobiłem

Postprzez 123martin1996 » 06 Lut 2019, 12:36

Witam
Dziś otrzymałem wynik
Jądro o zachowanej budowie z ogniskowym włóknieniem, naciekami zapalnymi i ziarniniakami A.B.H
Najądrze bez zmian C
Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdza się D.E.F.G

Opis makroskopowy:
Jądro 3cm z powrózkiem 6cm, osłonki twarde, na przekroju jądro jednorodne
A-cz.obwodowa jądra
B-cz. Środkowa jądra
C-najądrze
D-osłonki
E-powrózek
Dopuszczono ponownie materiał :
Jądro o wymiarach 3,2/2,4/1,9 preparat przejrzano ponownie , makroskopowo guza nie znaleziono.
F-fr jądra z wylewami krwawymi
G-pogrubiale osłonki z fr najądrza
H-podtorebkowo kremowy obszar o wzmożonym utkaniu 0,4/0,3/0,3
123martin1996
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 Gru 2018, 14:39

Re: czy dobrze zrobiłem

Postprzez romi » 06 Lut 2019, 23:39

Witaj
Wszystko skończyło się dobrze, guza nie stwierdzono, także dalsze działania nie będą konieczne. Dobrze, że zareagowałeś, bo być może nic z tego by się nie rozwinęło, ale mogłoby być inaczej i wtedy byłby większy problem. Teraz spokojnie dochodź do siebie, nie noś ciężkich przedmiotów i przez jakiś czas prowadź oszczędzający tryb życia.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości