Dalsze badania- skierowanie

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Dalsze badania- skierowanie

Postprzez czarny11 » 27 Gru 2018, 00:26

Witam. Jestem pół roku po chemii. Byłem leczony w Warszawie u dr Sarosieka. Dał skierowanie na TK które mam teraz w styczniu. Nastepne kontrolne ma być za rok. Czy ktoś się orientuje czy dr Sarosiek na odległość może wystawić skierowanie i wysłać pocztą mailem? Pytam bo mam 400 km do Wawy i nie uśmiecha mi się jechać po papier
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Dalsze badania- skierowanie

Postprzez troll » 27 Gru 2018, 14:00

Witaj,

Wystawienie tego, jak piszesz papieru to także możliwość kontaktu z pacjentem, przeprowadzenia badania i oceny, czy na przykład nie warto zlecić jakichś dodatkowych badań. To także możliwość porozmawiania o ewentualnych problemach występujących w czasie obserwacji - konsultacji ze specjalistą.

Jeśli odległość jest zbyt duża, możesz uzyskać konsultację w poradni onkologicznej bliżej miejsca Twojego zamieszkania. Tam także lekarz może wystawić skierowanie i wszystko zamknie się dużo bliżej domu. Traktowanie lekarza jako maszynki do wystawiania skierowań jest niezbyt ciekawym posunięciem - przede wszystkim przez wzgląd na szacunek do tego, ile dr Sarosiek robi dla swoich pacjentów w Warszawie, na miejscu.

Także wyjścia są, odpowiedź na pytanie z którego skorzystasz należy już do Ciebie.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Dalsze badania- skierowanie

Postprzez czarny11 » 27 Gru 2018, 15:32

Trochę zle mnie zrozumiałeś . Dr Sarosiek sam powiedział ze jeżeli będzie wszystko w porządku po tym tk to nie ma potrzeby abym przyjeżdżał. Bo odległość.I zastanawiałem się czy wystawi mi skierowanie dalej na badania czy nie np e mailem gdyby było wszystko w porządku. Pytałem bo może ktoś miał podobna sytuacje.Jest bardzo dobrym specjalista i jak trzeba będzie to pojadę na pewno nie traktuje doktora jak maszynki tak jak to ująłeś .. zapytam najlepiej Doktora co z dalszymi badaniami bo widzę ze tu na forum nie ma sensu
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Dalsze badania- skierowanie

Postprzez troll » 27 Gru 2018, 17:20

Witaj,

Jeśli to ustalenie to wynik Twojej indywidualnej rozmowy z drem to zwyczajnie pisz i na pewno wszystko się wyjaśni na Twoją korzyść :)

Po prostu pomysł wydał mi się dość szokujący, bez wiedzy, że było to ustalane.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości