białko w naturalnej postaci czy można?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

białko w naturalnej postaci czy można?

Postprzez czarny11 » 29 Gru 2018, 22:53

Witam. Chciałbym ćwiczyć i nabrać trochę masy. Nie chcę brać sztucznych odżywek, słyszałem ze to nie za dobre. Czy np mogę jeść więcej jajek, piersi z kurczaka? Po nowotworze jądra oczywiście
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: białko w naturalnej postaci czy można?

Postprzez romi » 29 Gru 2018, 23:37

Witam
Możesz stosować taką dietę jak wszyscy zdrowi ludzie łącznie z jajkami i mięsem z kurczaka.
Popieram to co napisałeś na temat odżywek i suplementów diety.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: białko w naturalnej postaci czy można?

Postprzez justyna09000 » 29 Gru 2018, 23:44

Przepraszam, ze sie wtrace ale wlasnie zastanawiam sie skad tyle informacji w internecie na temat tego ze bialko jest niewskazane.. Znalazlam wrecz informacje ze nowotwor zywi sie bialkiem co uwazam za bzdure, ale chetnie poznam jakies informacje z pewnego zrodla. W zaleceniach przy chemioterapii jest wrecz sugerowana dieta wysokobialkowa. I teraz badz tu madry ;)
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: białko w naturalnej postaci czy można?

Postprzez romi » 30 Gru 2018, 00:46

Internet jest pełen różnych informacji, w wielu przypadkach sprzecznych, które nie mają żadnego uzasadnienia, często są to wypowiedzi kogoś, komu się wydaje, że jest tak, bo on tak uważa, a potem jest to bezkrytycznie powtarzane przez innych.
To tak jak z plotką "wyleci wróblem - wróci wołem".
Napiszę może trochę wbrew temu co tutaj robimy, ale informacje z internetu nie można przyjmować bezrefleksyjnie.
I również, tak jak justyna09000 chętnie poznam informacje z pewnego źródła na temat szkodliwości spożywania białka po chemioterapii.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: białko w naturalnej postaci czy można?

Postprzez czarny11 » 30 Gru 2018, 01:00

Zapytam może wiecie... teraz zmądrzałem i nie będę brał sztucznych odźywek tak jak pisałem. Natomiast wczesniej niestety przed chorobą taką się karmiłem. Czy to prawda że mogła to być przyczyna zachorowania,? że takie odźywki są z ukrytymi hormonami?
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: białko w naturalnej postaci czy można?

Postprzez romi » 30 Gru 2018, 01:18

Nie doszukiwałbym się tutaj spiskowych teorii, bo o nowotworach do dzisiaj wiadomo jeszcze niewiele. Gdyby te odżywki były przyczyną nowotworów, to wszyscy którzy je używają powinni zachorować, a tak nie jest.
Każdy organizm jest inny i praprzyczyna choroby u każdego może być inna.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: białko w naturalnej postaci czy można?

Postprzez tobson85 » 30 Gru 2018, 03:13

Tak wracając do Twojego pierwotnego zapytania - pamietaj, że od samego zwiększenia ilości białka w diecie mięśnie Ci nie urosną. Potrzebna jest też energia np. z węglowodanów itd. Najlepszym rozwiązaniem jest zbilansowana dieta, która zawiera odpowiednie proporcje wszystkich składników pokarmowych. Przesadzenie z bialkiem na rzecz innych substancji odżywczych na pewno nie będzie dobre dla Twojego organizmu. Wykwalifikowany dietetyk może tu byc bardzo pomocny.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron