Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez romi » 07 Lut 2019, 21:54

Witam
Koniecznie zapoznaj się z
viewtopic.php?f=5&t=192
MarcinQQQ napisał(a):LDH pierwsze słyszę :-/

No właśnie, bardzo często lekarze zapominają o tym markerze, który co prawda nie jest markerem charakterystycznym dla nowotworu jądra, ale niesie wartość diagnostyczną i konieczne jest jego oznaczanie razem z pozostałymi.
Teraz po usunięciu jądra opiekował się będzie Tobą lekarz onkolog, urolog zakończył swoje działanie.
Co do wartości markera bHCG to u zdrowego mężczyzny powinien on wynosić "0".
Pozdrawiam
PS Prośba o kontynuowaniu w jednym wątku, to znacznie ułatwia zapoznanie się z Twoją historią, połączyłem dwa wątki w jeden.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez czarny11 » 08 Lut 2019, 07:56

Mam pytanie odnosnie tego że u zdrowego mężczyzny bhcg ma wynosić 0. Zawsze tak ma być?
W labolatorium w którym wykonuje badania jest norms od 0-2 i zawsze oznaczają mi <2,00..
Czy ewentualnie wie ktoś które labolatorium bardzo dokładnie określa ten marker?
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez tobson85 » 08 Lut 2019, 17:33

Wynik zależy od czułości aparatury i powinien być zbliżony do zera.
Generalnie dobrze jeśli czułość badania jest <0.1, jednak jeśli laboratorium podaje u Ciebie wynik poniżej 2 i taka ma norme to jest w porządku.
Jeśli bHCG wzrasta przy nawrotach to jest to najczęściej znaczny wzrost, sporo powyżej wartości referencyjnych. Dlatego czy to będzie 0,1 czy 2 to nie ma to większego znaczenia.
Ważne, żeby badanie tyczyło się samej podjednostki beta, a nie całego HCG - badanie poprawne to te o kodzie icd-9 L46.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez MarcinQQQ » 12 Lut 2019, 14:37

Witam

Dzisiaj odebrałem wyniki po wycięciu jądra z guzem które były z zaleceniami zrobione do 10 doby po zabiegu

Wcześniejsze wyniki :

Wynik - AFP - 1,72 ( 0,00 - 5,80 )
- BHCG - 3,260 ( 0,000 - 5,000 ) powtórzyłem przed zabiegiem około dwa tygodnie BHCG - 1,870 ( 0,000 - 5,000 )

Nowe Wyniki - AFP - 1,60 ( 0,00 - 5,80 )
- BHCG - < 1,20 ( 0,000 - 5,000 )

Jak to rozumieć ?
Widzę bardzo mały spadek Lekarza mam dopiero we czwartek
MarcinQQQ
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 Sty 2019, 18:02

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez Vaporwavedream » 12 Lut 2019, 14:50

Markery mieszczą się w normie.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez MarcinQQQ » 15 Lut 2019, 13:14

Witam ponownie :-)

Dziś odebrałem wyniki hispatologiczne niestety wizytę mam na 28 lutego u Urologa
Ale na szybko pokazałem Lekarzowi bo wczoraj miałem ściąganie szwów i na wczoraj miały być wyniki
I były :-) ale jak to u nas bywa panie nie znalazły bo był błąd w nazwisku :-/
Mianowicie lekarz na szybko między pacjentami w szpitalu powiedział mi że wyniki są dobre wręcz nawet bardzo dobre i tyle :-/
Zaniosłem wyniki do koordynatorki szybkiego pakietu onkologicznego ona tylko powiedziała że za tydzień
zaprasza mnie na wizytę i pytanie jej dlaczego nie mam reszty wyników z badań ( TK miednicy małej i w ogóle czemu nie była robiona TK ? )
Nikt mnie na to nie kierował czy potrzebne to jest bardzo ?

Koordynatorka powiedziała że za tydzień mam się przygotować na taką słabą chemię
Pytanie czy jak pojadę na tą chemię autem to dam radę wrócić sam ? czy szukać sobie kogoś żeby mnie zawiózł i przywiózł ?
A drugie jak mam się odnosić to tych wyników bo kompletnie nic z tego nie wiem :-/
Załączniki
20190215_113011 (Kopiowanie).jpg
20190215_113011 (Kopiowanie).jpg (180.5 KiB) Obejrzany 8891 razy
MarcinQQQ
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 Sty 2019, 18:02

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez Vaporwavedream » 15 Lut 2019, 15:00

Z wyniku histopatologii wynika, że był to nasieniak w stopniu pT1 (najniższym). Brakuje mi w opisie jednak rozmiarów guza.
Podsumowując: zabieg miałeś wykonany niedawno, markery mieszczące się w normie, RTG klatki czyste oraz niski stopień zaawansowania w histopatologii.
Urologa sobie odpuść, jego praca skończyła się wraz w wycięciem jądra.
Z tą chemią to na spokojnie. Teraz musisz umówić się do dobrego onkologa, który wypisze Ci skierowanie na tomografię jamy brzusznej i miednicy. Jeśli w TK będzie czysto (a można podejrzewać, że będzie) to będziesz najlepszym kandydatem do aktywnej obserwacji lub jednorazowej chemii karboplatyną AUC = 7. Skąd jesteś? Spójrz na mapę polecanych ośrodków i postaraj się umówić lub poproś swojego lekarza o skierowanie na tomografię.

Ośrodki - http://rjforum.pl/viewtopic.php?f=8&t=160
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez romi » 15 Lut 2019, 15:38

Witam
Nie ma czegoś takiego jak słaba chemia. Chemioterapia to bardzo obciążające organizm leczenie które ma wiele skutków ubocznych. Co najwyżej można powiedzieć, że to leczenie może być krótsze lub dłuższe i skutki uboczne mogą być mniej, lub bardziej odczuwalne. Pamiętaj, że jak by nie była chemia to należy przez około dwa lata wstrzymać się z posiadaniem potomstwa, ze względu na możliwe wady genetyczne.
I tak jak napisał Vaporwavedream bez pośpiechu, może warto byłoby zasięgnąć drugiej opinii przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jesteś w tym komfortowym położeniu, że masz na to czas.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez MarcinQQQ » 15 Lut 2019, 17:34

Vaporwavedream napisał(a):Z wyniku histopatologii wynika, że był to nasieniak w stopniu pT1 (najniższym). Brakuje mi w opisie jednak rozmiarów guza.
Podsumowując: zabieg miałeś wykonany niedawno, markery mieszczące się w normie, RTG klatki czyste oraz niski stopień zaawansowania w histopatologii.
Urologa sobie odpuść, jego praca skończyła się wraz w wycięciem jądra.
Z tą chemią to na spokojnie. Teraz musisz umówić się do dobrego onkologa, który wypisze Ci skierowanie na tomografię jamy brzusznej i miednicy. Jeśli w TK będzie czysto (a można podejrzewać, że będzie) to będziesz najlepszym kandydatem do aktywnej obserwacji lub jednorazowej chemii karboplatyną AUC = 7. Skąd jesteś? Spójrz na mapę polecanych ośrodków i postaraj się umówić lub poproś swojego lekarza o skierowanie na tomografię.

Ośrodki - http://rjforum.pl/viewtopic.php?f=8&t=160



Rozmiar guza : USG Moszny

W obrębie lewego jądra widoczna patologiczna struktura tkankowa o wymiarach 37 x 27 x 50 mm o niejednorodnej echogeniczności z niereguralnymi obszarami płynowymi z cechami
przepływu naczyniowego w badaniu Doppler

Piszesz znajdz Onkologa ja jestem prowadzony z szybkiego pakietu onkologicznego z kartą dilo
Oni mi już chemię za tydzień ustawili a gdzie Onkolog to nie wiem chyba że to najpierw będzie wizyta u Onkologa :-/
Może coś zle zrozumiałem a badanie TK to dała mi do zrozumienia że mam se prywatnie zrobić bo najlepiej by było jak już bym je miał na wizytę w środę teraz
a skąd skierowanie ?
Tłumaczyłem jej że mam pakiet TU ZDROWIE i nawet z tym nie ma opcji tak szybko tego zrobić bo na wynik się też czeka
To tak jak pisałem powyżej bardzo była zdziwiona ze nikt na to mnie wcześniej nie wysłał :-/
I być tu mądrym :-/

Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie
MarcinQQQ
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 Sty 2019, 18:02

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez romi » 15 Lut 2019, 23:01

Witaj
Nie wolno rozpoczynać leczenia bez kompletu badań, a jednym z ważniejszych jest TK. Poza tym Ty musisz wyrazić zgodę na leczenie, bez niej chemioterapia nie może być rozpoczęta.
Masz czas na to, żeby wszystko co potrzeba zrobić i skonsultować się w polecanym przez nas ośrodku.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron