Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez MarcinQQQ » 05 Sty 2019, 18:49

Witam

Mam 42 i chciałbym opisać mój przypadek bo powoli zaczynam się obawiać czy wszystko za długo nie trwa i czy wszystko kieruje się na dobrą
drogę co do sposobu leczenia.

11 grudnia 2018 roku zauważyłem u siebie powiększone lewe jądro na drugi dzień udałem się do swojego lekarza rodzinnego i dostałem
skierowanie do Urologa w trybie pilnym

14 grudnia 2018 odbyłem ( nie wiem jakim cudem udało mi się znaleźć Urologa który mnie przyjmie ) wizytę u Urologa gdzie stwierdził
u mnie guz po wykonaniu badaniem USG po czym kazał mi zrobić badania krwi AFP i beta HCG i zgłosić się z wynikami

Oczywiście zrobiłem te badania jak najszybciej i z racji tego że lekarz ten jest dostępny raz w tygodniu przez dwie godziny zarejestrowałem
się do niego dnia 21 grudnia. Niestety usłyszałem po przyjeździe że dzisiaj pan doktor odwołał wizyty i będzie dostępny dopiero za tydzień
no cóż zrobić w piątek o godz 15 przed świętami nic nie wymyślę pomyślałem i poczekam.

Święta przeleciały i doszło do wizyty 28 grudnia pan doktor sprawdził wyniki krwi i stwierdził że wyniki mam dobre ale moje jądro mu się
bardzo nie podoba bo kolejnym badaniu aparatem USG kazał mi jak najszybciej wyrobić u swojego lekarza kartę DILO i zgłosić się do niego 3
stycznia na badania w szpitalu z tą kartą.

Pojechałem jak najszybciej do swojej przychodni żeby ową kartę wyrobić. Niestety było to po godz już 16 grubo i pani doktor kończyła pracę
i zaproponował mi przyjście w sylwestra na godz 8 rano bo będzie miała dyżur i tą kartę wyrobimy.

31 grudnia zgłosiłem się w celu wyrobienia karty niestety urok systemu i końca roku tak jak i usilne wzmagania informatyka i brak kontaktu
z NFZ nie pozwoliły mi tej karty wyrobić zostawiliśmy temat do ruszenia po nowym roku.
Po nowym roku również jako że jest nowy rok nie dało się tej karty wyrobić dopiero system pozwolił na to w piątek 04.01.2019 o godz 16.20
Odebrałem kartę i co dalej po skontaktowaniu się z lekarzem usłyszałem że widzimy się w takim razie dopiero 10 stycznia na badaniach z tą
kartą we wskazanym szpitalu.

Między czasie co chcę jeszcze napisać miało miejsce następujące zdarzenie

Dnia 30.12.2018 zaczęłęm odczuwać narastający ból w tym jądrze promieniujący na nerkę lewą i dół brzucha
Po godz 2 w nocy wezwałem pogotowie gdyż ból był nie do wytrzymania i kręciło mi się aż z bólu w głowie i wymiotowałem
Przyjechała karetka zabrała mnie do jednego szpitala gdzie niestety stwierdzili że nie mogą nic zrobić bo u nich nie ma Urologii i
skierowali mnie na inny szpital.
Na innym szpitalu lekarz powiedział że to guz ( nic nowego ) i że on nic nie potrafi zrobić otrzymałem zastrzyk ( 1 amp Spasmalgonu )
mimo moich deklaracji że ból nie ustąpił wypisano mnie puszczono do domu z zaleceniami
Po przyjechaniu do domu i wzięciu tabletek przeciwbólowych ból na tyle ustąpił że zdołałem się zdrzemnąć na dwie godziny po czym wstałem z
takim samym bólem.

Zdecydowałem się jechać do siebie na izbę przyjęć która miała dyżur tam lekarz zaaplikował mi dwa zastrzyki i kazał odczekać 30 min
Po 30 min nic nie to nie dało i lekarz zastosował kroplówkę z tramalu i to dopiero w jakiś sposób pomogło
Nie wiem dlaczego do takiego bólu doszło w ten dzień jądro te chore powiększyło mi się jeszcze bardziej.
Dziś nabrzmienie trochę puściło ale leki ból przy dotyku pozostał :-/
Nie mogę udać się do lekarza specjalisty bo żaden nie chce mnie przyjąć kierują mnie do tego co mnie leczy a z tym się widzę dopiero 10
stycznia bo do tego czasu jest niedostępny

Jakieś porady czy coś mogę zrobić inaczej czy czekać ?

Przesyłam zdjęcie z karty informacyjnej z dnia 30,12
A wyniki jakie mam to tylko USG z diagnozą guza i jest u pana doktora i

Krew AFP (ICD-9:L07) 1,72 IU/ml 0,00 - 5,80
beta-HCG(ICD-9;L46) 3,260 mIU/ml 0,000 - 5,000

Na ból mam stosować Poltram /Combo i Diclac oraz brać Norsept
Załączniki
20190105_170558.jpg
Zdjęcie z wypisu
20190105_170558.jpg (43.24 KiB) Obejrzany 8501 razy
MarcinQQQ
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 Sty 2019, 18:02

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez romi » 05 Sty 2019, 21:30

Witam
To wszystko jest jakiś matrix, tak do niczego nie dojdziesz. Trwa to zdecydowanie za długo.
Urolog u którego byłeś powinien wystawić Ci skierowanie do szpitala na zabieg usunięcia jądra, karta DILO nie jest Ci do tego potrzebna, przyda się dopiero później.
W szpitalu nie przyjmą Cię bez skierowania, a z SOR-u skierowania zapewne nie dostaniesz.
Spróbuj, może w Twojej przychodni wystawią skierowanie do szpitala, jeśli nie to idź do dowolnego urologa prywatnie, powiedz jak wygląda sprawa i poproś o skierowanie.
Koniecznie jak najszybciej, szpital możesz wybrać ten w którym będzie najbliższy termin zabiegu.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez MarcinQQQ » 05 Sty 2019, 21:50

Dzięki za podpowiedz zobaczę co da się zrobić w poniedziałek :-/
MarcinQQQ
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 Sty 2019, 18:02

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez justyna09000 » 05 Sty 2019, 21:55

Marcin, a skąd jesteś?
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez MarcinQQQ » 06 Sty 2019, 10:50

Tychy ( Okolice )
MarcinQQQ
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 Sty 2019, 18:02

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez justyna09000 » 06 Sty 2019, 12:01

Rozumiem. Tak jak Romi wspomnial tylko i wylacznie wizyta prywatna u urologa. U nas juz dalej wszystko urolog poprowadzil. Cztery dni po diagnozie byla juz operacja. Czas tutaj ma ogromne znaczenie, chociaz Twoj wiek i markery w normie - bo tak lekarz podobno stwierdzil sugeruja nasieniaka, ale tak czy inaczej nie ma na co czekac. Pozdrawiam
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez MarcinQQQ » 06 Sty 2019, 12:35

Teraz pozostaje pytanie bo widzę że i tak wszystko długo trwa :-/
czy pchać się na szybko na prywatną wizytę przypuszczam że dopiero na wtorek i zaczynać wszystko od nowa
Czy już poczekać te dwa dni dłużej do czwartku i jechać na te te badania do sosnowca gdzie mnie skierował
i tam będzie na mnie czekał ten Lekarz który mnie teraz prowadzi
A w poniedziałek zrobić powtórne badania sobie tylko beta HCG ?

Mam mieszane uczucia co do tego :-/

Pójdę prywatnie i dostanę skierowanie na wycięcie, tu już mam mieć zrobione wszystkie badania
w czwartek i przypuszczam też już wszystko po badaniach wyjdzie :-/
Nie wiem czemu u mnie to idzie w takiej kolejności nie jest to jakiś młody lekarz tylko stary specjalista
i czemu od razu mnie nie skierował na wycięcie tylko na serię badań :-/
Bo gdzie bym nie czytał pierwsze jest wycięcie a pózniej jakieś badania a u mnie na odwrót

Tu widać na moim przypadku że wszystko zawalone było od samego początku
i teraz nie wiem czy poczekać czy pchać się na szybko w coś nowego :-/
Ostatnio edytowany przez MarcinQQQ, 06 Sty 2019, 12:40, edytowano w sumie 1 raz
MarcinQQQ
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 Sty 2019, 18:02

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez czarny11 » 06 Sty 2019, 12:37

Ja bym nie czekał tylko prywatnie urolog! Przy raku jądra liczą się dni nie miesiące jeżeli chodzi i rozwój tak mi lekarz mówił.. jak najszybciej
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez justyna09000 » 06 Sty 2019, 16:23

Marcin, na Twoim miejscu poszlabym prywatnie do jakiegos polecanego urologa, ktory pracuje w szpitalu. Jesli trafisz na specjaliste z powolania to jeszcze w tym samym tygodniu mozesz miec operacje czego Ci zycze.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Czy mogę zrobić coś więcej czy czekać ?

Postprzez MarcinQQQ » 06 Sty 2019, 18:38

Prowadzi mnie ten pan doktor nie wiem czy mogę tu link wkleić :-)
Dlatego dam screena :-/

Nie wiem czy znajdę coś lepszego :-/ W tak krótkim czasie a ten doktor ma dobre opinie
Załączniki
1.jpg
1.jpg (44.15 KiB) Obejrzany 8364 razy
MarcinQQQ
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 Sty 2019, 18:02

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości