Seminoma pT1 dylemat

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Seminoma pT1 dylemat

Postprzez Aleksander » 09 Sty 2019, 13:19

Witam szanownych kolegów . Po wczorajszym TK określono stopień zaawansowania mojej choroby jako IA
zmian żadnych badanie nie wykazało (2miesiace po zabiegu). Mam wątpliwości czy brać jeden cykl karboplatyny czy nie ma potrzeby? Oczywiście kontrole tomograficzne przewidziane co 3 miesiące
Co sugerujecie? lekarz prowadzący widzę ma duże chęci podać mi tą chemię. Sam nie wiem wolałbym tego nie robić wiadomo.
Aleksander
 
Posty: 6
Rejestracja: 22 Lis 2018, 01:30

Re: Seminoma pT1 dylemat

Postprzez romi » 09 Sty 2019, 14:58

Witam
Decyzję musisz podjąć sam. Nie sugeruj się opiniami innych czy naciskami ze strony lekarza. Twój stan zaawansowania daje Ci możliwość uniknięcia chemioterapii i jeśli jesteś w stanie zaakceptować zwiększone ryzyko nawrotu to możesz taką decyzję podjąć.
Na forum sporo napisano na ten temat, ale i tak decyzję podejmuje sam zainteresowany. Porozmawiaj z rodziną, znajomymi, zasięgnij opinii drugiego lekarza onkologa (np. polecanego na forum), poczytaj na temat swojej choroby i wtedy zdecyduj co dalej.
Na świecie jest tendencja do ograniczania leczenia do przypadków koniecznych. U Ciebie to typowy przypadek do obserwacji. Należy tylko pamiętać, żeby obserwacja była starannie zaplanowana i przestrzegać terminów kontroli.
Wiadomo, że wybór nie jest prosty, ale to będzie Twój wybór, czyli najlepszy.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Seminoma pT1 dylemat

Postprzez Aleksander » 09 Sty 2019, 21:41

Dziękuję! Dzisiaj zebrałem kolejną opinię od lekarza prowadzącego mnie na urologi bardzo przychylna mi osoba z dużym doświadczeniem: twierdzi że absolutnie mam wziąść ten jeden cykl to jest właściwe i bezdyskusyjnie.
Aleksander
 
Posty: 6
Rejestracja: 22 Lis 2018, 01:30

Re: Seminoma pT1 dylemat

Postprzez Aleksander » 16 Sty 2019, 16:34

Ostatecznie zrezygnowałem z chemii stawiam na częstą obserwację :D
Aleksander
 
Posty: 6
Rejestracja: 22 Lis 2018, 01:30

Re: Seminoma pT1 dylemat

Postprzez romi » 16 Sty 2019, 19:59

Bardzo dobry wybór, a najważniejsze, że Ty sam podjąłeś decyzję.
Oczywiście nikt nie zagwarantuje Ci, że nie będzie wznowy, ale nawet jeśli tak się stanie to rokowanie nie zmieni się i leczenie odniesie właściwy skutek.
Gratuluję odwagi i samodzielności wyboru. Trzymamy kciuki za powodzenie.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości