Podejrzenie nowotworu jądra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez tobson85 » 09 Lut 2019, 13:14

Hej,
1. Orchidektomia radykalna z dostępu pachwinowego.
2. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, bielizna nie luźna tylko obcisła, unosząca worek mosznowy po zabiegu (zapobiega krwiakom); każą ogolić się w szpitalu; dzień przed zabiegiem dieta lekkostrawna, wieczorem prawdopodobnie już nie pozwolą Ci zjeść kolacji.
3. Z reguły pozostałe jądro dobrze sobie radzi i poziom testosteronu pozostaje w granicach normy.
4. Protezę można założyć od razu podczas zabiegu (w PL raczej niepraktykowane). Można też założyć po zagojeniu rany, jeśli będziesz miał taką potrzebę.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez czarny11 » 09 Lut 2019, 15:58

Też miałem orchidektomię radykalną i powiem Ci że najpierw myślałem o protezie nie protezie a po wszystkim nawet mi to nie przeszkadza że mam jedno jądro i stwierdziłem że nie będę wszczepiał protezy. Więc sam zobaczysz oczywiście jest możliwość ale tylko prywatnie. Z potencją, popędem nie ma najmniejszych problemów. Testosteron też z reguły jest w normie i tak jest w moim przypadku. Jeżeli chodzi o ćwiczenia przez operację wszystko strasznie mi spadły mięśnie bo po prostu nie trenowałem, natomiast zacząłem trenować, jeść naturalne białko, dobrze się odżywiać i powiem Ci że z powrotem do formy nie ma żadnych problemów, mam mięśnie jak miałem kiedys i trenuję cały czas! Operacja sama w sobie nie taka straszna.
Głowa do góry i powodzenia!
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez Vaporwavedream » 09 Lut 2019, 17:57

Z doświadczenia podpowiem Ci jeszcze, że jeśli staniesz przed wyborem znieczulenia to polecam podpajęczynówkowe zamiast ogólnego. Być może wizja bycia świadomym po operacji jest gorsza ale dostaniesz "fajne" proszki i nie będziesz się niczym martwił. Oszczędzisz za to sobie powikłań po znieczuleniu ogólnym i dodatkowo przez dłuższe działanie znieczulenia nie będziesz odczuwał od razu bólu.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez ryba82 » 26 Lut 2019, 00:59

Witam serdecznie.
11 lutego jednak usunęli mi guza czyli wykonali tumorektomie, do szpitala udałem się z nastawieniem na orchidektomie ale lekarze w szpitalu przekonali mnie a zwłaszcza ordynator że lepiej zastosować wyłuskanie guza przez cięcie w mosznej. W poniedziałek miałem zabieg w znieczuleniu podpajęczynówkowym, po zabiegu lekarz stwierdził że wydaje mu się że była to dobra decyzja ponieważ guz był twardy i nie wyglądał jak typowy nowotwór jego zdaniem to dobry prognostyk. Dzisiaj odebrałem wynik histopatologiczny napisane jes tylko że jest to adenomatoid tumor. W internecie znalazłem tylko tyle na temat tego guza http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?2179, lekarz z którym rozmawiałem podczas odbierania wyników powiedział że jest to łagodny guz i że mam się udać do poradni urologicznej. W piątek mam wizytę u lekarza prowadzącego dr Kupilasa.W siódmej dobie po zabiegu zrobiłem sobie markery i wszystko było w normie. Mam pytanie czy któryś z kolegów spotkał się z podobnym guzem, jakie jest dalsze postępowanie czy powinienem zgłosić się do onkologa?
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez ryba82, 26 Lut 2019, 01:07, edytowano w sumie 1 raz
ryba82
 
Posty: 11
Rejestracja: 01 Lut 2019, 20:10

Re: Podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez troll » 26 Lut 2019, 01:06

Witaj,

Operacja z dostępu przez mosznę była mocno ryzykowna w tym przypadku. I chyba więcej w tym wszystkim szczęścia niż rozumu. Zmiana jest łagodna i dalsze leczenie nie jest konieczne. Cieszę się, że w Twojej sytuacji obyło się bez diagnozy nowotworu złośliwego a skończyło na usuniętej definitywnie zmianie łagodnej.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez ryba82 » 22 Mar 2024, 18:32

Witam ponownie po pięciu latach.
W sobotę zaś wyczułem jakiś guzek na jądrze.
Byłem dzisiaj u urologa po USG stwierdził że na 99.9% jest to torbiel ale po wywiadzie ze mną że miałem 5 lat temu wyłuskanie guza z tego jądra i że mam nieznacznie podniesiony marker LDH( zrobiłem prywatnie przed wizytą). Zalecił wykonanie rezonansu magnetycznego jąder, w związku z tym mam pytanie gdzie w województwie śląskim lub opolskim wykonają takie badanie bo wydzwaniam i albo terminy na przyszły rok albo nie mają takiego sprzętu aby wykonać rezonansu jąder ponieważ potrzebna jest do tego jakaś specjalna końcówka.
Pozdrawiam.
ryba82
 
Posty: 11
Rejestracja: 01 Lut 2019, 20:10

Re: Podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez miszcz » 22 Mar 2024, 20:39

Robiłem rezonans w Helimedzie w Bieruniu. Niewiele wniósł do diagnostyki. Marker LDH na razie nie ma znaczenia. Spróbuj zrobić usg u doświadczonego radiologa.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez ryba82 » 24 Mar 2024, 13:39

Wielkie dzięki za podpowiedź.
10 kwietnia mam prywatną wizytę u doktora Kupilasa to ten sam co pięć lat temu mnie operował. W poniedziałek mam dzwonić jeszcze do Narodowego Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach, rozmawiałem z panią z infolinii w piątek terminy są na kwiecień przyszłego roku ale jak powiedziałem że to jest w miarę pilne to powiedziała że rozezna temat.
ryba82
 
Posty: 11
Rejestracja: 01 Lut 2019, 20:10

Re: Podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez Kamilab » 25 Mar 2024, 15:12

Czy to to samo jądra z którego poprzedni guz został wyłuskany?
Kamilab
 
Posty: 18
Rejestracja: 29 Wrz 2022, 15:48

Re: Podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez ryba82 » 25 Mar 2024, 16:52

Tak to to samo jądro.
ryba82
 
Posty: 11
Rejestracja: 01 Lut 2019, 20:10

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości