Takie same zgrubienia pod jądrami.

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Takie same zgrubienia pod jądrami.

Postprzez Roman333 » 17 Mar 2019, 19:42

Witam wszystkich forumowiczów. Z racji tego że przebywam za granicą naszego kraju zadam pytanie tutaj ponieważ wizyta u urologa jest dla mnie nieco utrudniona . 11 miesięcy temu miałem wizyte urologiczną tak czysto profilaktycznie wszystko było dobrze. Od tego czasu niestety nie badałem się . Dziś po kąpieli wpadłem na pomysł by to zrobić i tak jądra są prawie identycznej wielkości tak samo miękkie , powierzchnia gładka lecz pod jednym i drugim jądram mam takie jakby torbiele/zgrubienia nie są one na jądrze tylko pod. Czasem lecz nie wiem czy to już wytwór mojej wyobraźni czułem dyskomfort raz w jednym raz w drugim jądrze. Nie oczekuje dokładnej diagnozy bo wiem że to nie możliwe przez internet lecz do zjazdu do kraju mam 3,5 tygodnia i nie wiem czy mądrym rozwiązaniem bedzie czekanie na wizyte z (moim)urologiem w Polsce. Pozdrawiam wszystkich.
Roman333
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 Mar 2019, 19:32

Re: Takie same zgrubienia pod jądrami.

Postprzez troll » 17 Mar 2019, 21:28

Witaj,

Dobrze, że zadajesz pytanie na Forum. Przede wszystkim w wypadku każdej niepewności rozwiązaniem będzie badanie urologiczne z USG. To jest prawie 100% metoda na wykrycie wszystkich niepokojących zmian w jądrach - szczególnie w ich wnętrzu.
Badanie palpacyjne, czyli ręczne jest bardzo dobre przy wykrywaniu zmian na przestrzeni czasu. Szczególnie dobrze, że sam wykonujesz to badanie na sobie. Zmiany które opisujesz mogą być związane z anatomią jąder - jądra (jajka, kulki) zwierają także zgrubienia pod spodem tworzące najądrza jądra. Oba jądra posiadają takie najądrza, które łączą się poprzez nasieniowody z wnętrzem ciała. Może być to więc calkiem normalne jak i może to być oznaka zmian patologicznych, co w Twoim wypadku wydaje się być jednak mało prawdopodobne. Urolog na pewno rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Takie same zgrubienia pod jądrami.

Postprzez Roman333 » 17 Mar 2019, 21:40

Dziękuje bardzo za odpowiedź, troche mnie u to uspokoiło ponieważ jestem troche przewrażliwiony na punknie "klejnotów" . Czyli smiało czekam na wizyte w Polsce. Pozdrawiam wszystkich na forum i jeszcze raz dzięki za odpowiedz ;)
Roman333
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 Mar 2019, 19:32


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości