Unlucky - podejrzenie rj

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Unlucky - podejrzenie rj

Postprzez unlucky » 12 Kwi 2019, 19:53

Dziękuję Ci raz jeszcze za odpowiedź. Tak jak się spodziewałem połączenie tego będzie trudne. Jeśli chodzi o wierzchołek góry lodowej to pytałem bardziej pod kątem próby wyobrażenia sobie z czym mogę mieć do czynienia. Chyba nawet nie ryzykowałbym częściowego zabiegu.

Na obecną chwilę chyba nie mam więcej pytań, więc prawdopodobnie będę się odzywał dopiero po wizycie u urologa (albo dwóch bo rozważam konsultację mojego przypadku nawet i u dwóch lekarzy - zboczenie zawodowe). Zobaczymy co z tego będzie, z jednej strony nie widzę innej opcji niż nowotwór, z drugiej mam nadzieję, że przesadzam i panikuję.
Awatar użytkownika
unlucky
 
Posty: 13
Rejestracja: 10 Kwi 2019, 13:35

Re: Unlucky - podejrzenie rj

Postprzez unlucky » 16 Kwi 2019, 12:15

Byłem dzisiaj na badaniach med. pracy u swojego lekarza internisty do którego miałem iść w czwartek. Wspomniałem o guzku który wyczułem i Pani doktor kazała mi przyjść do drugiej poradni - gdzie chodzę do niej normalnie.
Sprawdziła czy są jakieś zmiany i dała skierowanie do poradni chirurgicznej w trybie pilnym (ze wskazaniem konkretnego lekarza). W poradni byłem, obejrzał mnie drugi lekarz, zrobił USG. USG wyszło czyste i wszystko jest w normie, o wyczuwalnej zmianie powiedział, że może to być jakieś niewielkie zwapnienie lub zwłóknienie i niczego nie widzi. Mam się niczym nie przejmować bo nie ma niczego niepokojącego. Sprawdził też węzły chłonne i pachwiny, które również są bez zmian.
Awatar użytkownika
unlucky
 
Posty: 13
Rejestracja: 10 Kwi 2019, 13:35

Re: Unlucky - podejrzenie rj

Postprzez romi » 17 Kwi 2019, 13:09

Witam
Bardzo dobra wiadomość, USG jest miarodajnym badaniem, także możesz być spokojny, jeśli lekarz nic złego nie widzi. Niemniej jednak czujność jest wskazana, a dla Ciebie uznanie za szybką reakcję.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Unlucky - podejrzenie rj

Postprzez unlucky » 18 Kwi 2019, 14:47

Spokojnie będę spał za 2/4 tygodnie jeśli zmiana którą wyczułem nie będzie się powiększała, albo zniknie. Boję się, że nic nie widać ze względu na umiejscowienie - sam czasami mam problem odszukać guzek. Internista powiedział mi na drugiej wizycie, że on zmiany nie wyczuł boję się, że drugi lekarz również jej nie wyczuł.
Zmiana jest niejako na tylnej stronie jądra, często przysłonięta przez najądrze i aby ją wyczuć delikatnie trzeba przesunąć najądrze. Więc temat monitoruję, jeśli nic się nie będzie z tym działo w najbliższym czasie to raczej uznam, że ta zmiana była i dopiero teraz ja ją wyczułem.

Mimo wszystko mam wrażenie, że w przeciągu ostatniego tygodnie nieznacznie się powiększyła. Jednak biorę na to poprawkę z kilku powodów:
- stres i może to być moja wyobraźnia
- mogłem dojść do wprawy i lepiej odszukiwać zmianę przez co dokładniej jestem w stanie ją wyczuć, a przez to mam wrażenie że jest większa
- albo faktycznie się powiększyła

Staram się nie sprawdzać jądra codziennie po to by zauważyć zmiany w wielkości. Gdybym robił to codziennie prawdopodobnie szybko nie zwrócę uwagi na powiększanie, bo będę przyzwyczajał się codziennie do minimalnie większej zmiany. Jak z dziećmi, patrząc jak rosną codziennie nie widać wzrostu, gdy widujesz je raz na miesiąc lub rzadziej to widzisz ich wzrost "gołym" okiem.
Awatar użytkownika
unlucky
 
Posty: 13
Rejestracja: 10 Kwi 2019, 13:35

Re: Unlucky - podejrzenie rj

Postprzez romi » 18 Kwi 2019, 20:43

No cóż masz jeszcze możliwość konsultacji w innych ośrodkach np. w Warszawie. Jeśli dalej masz wątpliwości, to nie wahaj się dalej drążyć temat.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Unlucky - podejrzenie rj

Postprzez unlucky » 18 Kwi 2019, 21:51

Na razie byłem tylko u lekarza u siebie w mieście. Jest jeszcze opcja polecanego przez Ciebie urologa w Łodzi. Chirurg powiedział, że być może jest to jakieś zwłóknienie/zwapnienie, ale w sumie nie wiem czy on coś zauważył czy nie i tylko bazuje na tym, że ja coś wyczułem.
Zastanawiam się jeszcze czy ja po prostu nie przesadzam i nie wymyślam - ostatnio nie miałem najlepszego okresu w życiu i trochę psychicznie jestem w dołku.
Awatar użytkownika
unlucky
 
Posty: 13
Rejestracja: 10 Kwi 2019, 13:35

Re: Unlucky - podejrzenie rj

Postprzez romi » 18 Kwi 2019, 23:02

I choćby z tego względu należy definitywnie rozwiązać tę sprawę. Przynajmniej jeden problem będziesz miał z głowy i może to przywróci chęć do dalszego działania i nawet jeśli przesadzasz to trzeba to wyjaśnić.
Jeśli wybierzesz się do innego lekarza to nie podsuwaj mu, przynajmniej na początku wizyty, swoich sugestii.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Unlucky - podejrzenie rj

Postprzez unlucky » 19 Kwi 2019, 00:02

W przypadku badania przez internistę właśnie tak zrobiłem. Najpierw nic nie powiedziałem dopiero potem powiedział, gdzie i w czym jest problem plus mniej więcej pokazałem w którym miejscu.
Chirurg miał już na skierowaniu napisane, które jądro.

Wydaje mi się, że guzek "urósł" bo doszedłem do większej wprawy i pewniej go wyczuwam. Wnioskuję to stąd, że zależnie jak do niego podejdę to albo jest taki jak wcześniej, albo większy - i nie nie ma opcji by były dwa.

Mam jeszcze też taki pomysł, by zrobić sobie badanie krwi pod kątem markerów - to powinno być jednoznaczne i rozwiać wątpliwości. Tylko jaki jest orientacyjny koszt takich badań?
Awatar użytkownika
unlucky
 
Posty: 13
Rejestracja: 10 Kwi 2019, 13:35

Re: Unlucky - podejrzenie rj

Postprzez romi » 19 Kwi 2019, 21:29

Orientacyjny koszt to około 100zł za wszystkie trzy markery bHCG, AFP i LDH. Można je wykonać bez skierowania, tylko trzeba zwrócić uwagę na to, czy laboratorium wykonuje właściwe badanie bHCG.
Markery nie zawsze są podwyższone w przypadku nowotworu, zdarza się, że mimo aktywnej choroby są w normie, dlatego rozstrzygające jest badanie USG wykonane przez doświadczonego urologa.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Unlucky - podejrzenie rj

Postprzez unlucky » 19 Kwi 2019, 23:46

Jak zwykle niesamowicie pomocny :). Dziękuję. W takim razie obserwuję i poważnie rozważę wizytę u urologa jeśli nic się nie będzie zmieniało na gorsze. Bo wiadomo, jeśli się powiększy to wizyta konieczna.

Życzę wesołych i spokojnych świąt ;)
Awatar użytkownika
unlucky
 
Posty: 13
Rejestracja: 10 Kwi 2019, 13:35

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości