Co jest nie tak

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Co jest nie tak

Postprzez mmm123 » 20 Cze 2019, 19:00

Hej, mam 22 lata. Jakiś miesiąc temu na lewym jedrze (jakby na dolnej części) wyczulem guzka, którego nigdy wczesniej nie miałem. Na drugim jądrze niczego takiego nie 'wymacalem' mimo ze wielokrotnie się sprawdzalem. Bagatelizowalem sprawę az do zeszłego tygodnia, ponieważ pojawiły mi się stale bóle w podbrzuszu. Żadnych innych objaw nie doswadczylem, poza chwilwoymi bólami w okolicach ledzwi, które akurat mogą być spowodowane moim ostatnim siedzącym trybem życia. Czy mieliscie podobne objaw z bolem w podbrzuszu i czy może to świadczyć o nowotworze? Jądro ani nie jest ani zaczerwienione, ani się nie powiększa. Wizytę u urologa mam dopiero w przyszłym tygodniu, a powoli odchodze od zmysłów (bardzo żałuje ze tak długo z tym zwlekalem).
mmm123
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 Cze 2019, 18:47

Re: Co jest nie tak

Postprzez romi » 20 Cze 2019, 20:50

Witam
Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo na podstawie tego co napisałeś żadnej diagnozy nikt nie postawi. Czy zapytałeś o możliwość wykonania USG przy okazji wizyty u urologa? To ważne, bo jest to badanie które jednoznacznie określa nowotwór. Do czasu wizyty u lekarza możesz sam prywatnie wykonać badanie markerów bHCG(procedura L46), AFP i LDH,
Napisz co powie Ci lekarz.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Co jest nie tak

Postprzez mmm123 » 21 Cze 2019, 13:37

Dzięki serdeczne za odpowiedz,
Tak, badanie u urologa mam łącznie z USG, poza urologiem resztę badan także planuje zrobić najszybciej jak tylko będzie to mozliwe. A i jeszcze jedno pytanko odnośnie tych tepych bóli podbrzusza, mogą być one spowodowane ewentualnym nowotworem? Bo to jedyne (pomijając guza) co mnie najbardziej martwi. Jak tylko się dowiem dokładnie co i jak, to dam znać :).
mmm123
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 Cze 2019, 18:47


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości