guz jądra prawego 4mm

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

guz jądra prawego 4mm

Postprzez ZAPI » 10 Lip 2019, 15:20

Witam. Pacjent lat 43. Jestem po usg jąder w którym wykryto zmianę której radiolog nie nazwał dosłownie - guz ale hypoechogeniczna nieostro odgraniczona unaczyniona zmiana ok 4 mm. Jurto idę na kolejne usg do innego radiologa. Wcześniej wykonałem badania krwi wynik LDH 162 U/L Beta HCG 1,20 i AFP 3,93. Nie chcę opisywać na początku wszystkiego bo teraz zależy mi na kontakcie do specjalisty. Wysłałem maila do doktora Tomasza z Wawy ale pewnie zajęty i narazie nie mam odpowiedzi. Zaczynam wariować i szukam odpowiedniej osoby - najlepiej w Wawie. Proszę o pomoc.
Może dla Was te dane są czytelniejsze.
ZAPI
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 Lip 2019, 14:47

Re: guz jądra prawego 4mm

Postprzez tobson85 » 10 Lip 2019, 17:56

Hej
Teraz najodpowiedniejszym lekarzem jest urolog. Umów się do jakiegokolwiek urologa, który podczas wizyty robi też USG. To lepsze rozwiązanie niż radiolog, ponieważ tak czy inaczej wyladujesz u urologa. Zaoszczędzisz tym samym czas, a jednocześnie będziesz miał diagnoze lekarza, który zajmuje sie jądrami na co dzien i jest specjalistą w tej dziedzinie.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: guz jądra prawego 4mm

Postprzez ZAPI » 11 Lip 2019, 07:54

Byłem u urologa za pierwszym razem - tydzień temu prywatnie. Znalazł torbiel którą sam wymacałem ( dlatego alarm ) i stwierdził zapalenie prostaty oraz przepisał lek. Byłem przyjęty przed innymi pacjentami wiec wizyta była dość szybka. Zapytałem o USG a lekarz że przecież robił i znalazł torbiel. Będzie Pan żył to nic takiego. Jak szukałem pomocy to dzwoniłem w różne miejsca i rezerwowałem wizyty dlatego dzień później zrobiłem USG dla sprawdzenia, coś mi nie pasowało. Tu trwało o wiele dłużej i diagnoza jak wyżej.
Dziś idę na kolejne USG a po południu mam rezerwację u kolejnego urologa - zobaczymy co wyjdzie w badaniu.

Czy posiadacie telefon do doktora Tomasza Sarosiek? Wysłałem mu maila i od dwóch dni nie odpowiada - może jest na urlopie?
ZAPI
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 Lip 2019, 14:47

Re: guz jądra prawego 4mm

Postprzez tobson85 » 11 Lip 2019, 08:15

Hej
Wszelkie kontakty do poleconych na forum onkologów znajdziesz w pod linkiem:
viewtopic.php?f=9&t=160

To zrozumiale, że chciałbyś wszystko jak najszybciej wyjaśnić i to bardzo dobre podejście, jednak na konsultację onkologa na ten moment jest za wcześnie, tym bardziej że markery są w normie. To urolog po wynikach badań m.in. USG podejmuje decyzje o dalszym postępowaniu.
Jeśli okaże sie, że jądro trzeba usunąć to otrzymasz skierowanie do szpitala na zabieg.
Po zabiegu będzie czas na konsultację onkologa, uzupełnienie badań i podjecie decyzji przez onkologa o dalszym postępowaniu.

Daj znać jak USG i co na to urolog.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: guz jądra prawego 4mm

Postprzez ZAPI » 12 Lip 2019, 10:02

Witam. Jestem po kolejnym USG, które wyszło podobnie jak poprzednie z taką różnicą, że Pani doktor trochę mnie uspokoiła. Kazała obserwować to coś robiąc kolejne USG za 8-10 mieś, iść do lekarza z wynikiem itd. Po południu byłem na wizycie u urologa, który także kazał się uspokoić, zrobić markery i wykonać za jakiś czas kolejne USG. Markery miałem zrobione więc po stwierdzeniu że są w normie mam kontynuować leki na zapalenie prostaty i czekać.
Udało mi się w między czasie skontaktować z Dr. Tomaszem i mam wizytę na początku sierpnia.
Czekam.....
Pozdrawiam.
ZAPI
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 Lip 2019, 14:47

Re: guz jądra prawego 4mm

Postprzez romi » 12 Lip 2019, 14:30

Witam
Nie wiem czy wizyta u dr Sarosieka cokolwiek przyniesie. W tej chwili tylko doświadczony urolog.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: guz jądra prawego 4mm

Postprzez ZAPI » 15 Lip 2019, 22:38

Czy możecie polecić mi dobrego urologa z dużego warszawskiego szpitala?
ZAPI
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 Lip 2019, 14:47

Re: guz jądra prawego 4mm

Postprzez olaa » 16 Lip 2019, 11:37

Cześć,

Z mojej strony mogę polecić urologów ze szpitala na Lindleya, na których trafił mój chłopak: dr Sylwia Bender i dr Piotr Zapała.
Z oddziałem urologii na Lindleya współpracowała w zeszłym roku (być może nadal współpracuje - do potwierdzenia) dr Skoneczna (polecany na forum onkolog)

Pozdrawiam
Ola
olaa
 
Posty: 32
Rejestracja: 06 Lip 2018, 11:09

Re: guz jądra prawego 4mm

Postprzez ZAPI » 02 Wrz 2019, 08:20

Witam. Chwilę mnie nie było - wakacje i konieczność naładowania baterii przed dalszą drogą. Byłem u onkologa, wyniki markerów są ok ale wiek 40 + nie daje wiarygodnej diagnozy. Dostałem skierowanie do urologa ( wcześniej ratowałem się prywatnie ), nowe markery, testosteron itd. Mam wyznaczony termin wizyty i kolejnego usg.
Jutro kończę brać leki na układ moczowy - poprawa jest ale nadal odczuwam bóle w podbrzuszu i ciągnie mnie w nodze a lekarze każą czekać.
Pytanie. Osoba, która przechodziła podobną chorobę poradziła mi działać na dwa fronty tzw konsultować się z kilkoma lekarzami. Co o tym sądzicie?
Miał ktoś wizytę u Dr. Szubłońskiego na Lindleya?
ZAPI
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 Lip 2019, 14:47

Re: guz jądra prawego 4mm

Postprzez romi » 02 Wrz 2019, 16:37

Witam
Konsultacja z drugim specjalistą jest zawsze dla pacjenta upewnieniem się w diagnozie. Tzw. second opinion powinien być standardem w leczeniu chorób nowotworowych.
Dostałeś dobrą radę, skorzystaj z niej.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości