Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o poradę

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez gustaw » 20 Lis 2019, 05:09

Krolewsky napisał(a):W obserwacji stracisz kartę DILO (jeśli nic sie nie zmieniło z przepisami)

Nie dotarłem do szczegółowych przepisów dot. DILO ale u mnie Pani od DILO chciała zamknąć kartę ale po moim proteście doszła do wniosku na następny dzień że w sumie to DILO może zostać na cały okres obserwacji...

No w końcu obserwacja to diagnostyka a diagnostyka to czesc leczenia...
gustaw

Postprzez DaKor » 20 Lis 2019, 17:47

U mnie problem jest taki, że nie miałem w ogóle wyrabianej karty DILO. Termin orchidektomii udało mi się dzięki zrządzeniu losu mieć 3 dni po usg (zwolnił się termin), z kolei leżąc w szpitalu wyprosiłem na obchodzie o 3xTK, badania krwi robiłem prywatnie. Jestem już po diagnozie u dr Sarosieka. Dziś wstępnie dzwoniłem pytać się o terminy i faktycznie nie jest kolorowo, wszędzie karta DILO znacznie przyspiesza terminy, trochę jest problem z tym pierwszym terminem. Będę próbował mimo wszystko wyrobić u lekarza rodzinnego kartę DILO, ale pewnie może być z tym problem na takim etapie jak u mnie, ale kto wie. Odnośnie wytycznych to otrzymałem jedynie tabelę, która została już tu umieszczona. :)
DaKor

Postprzez Krolewsky » 20 Lis 2019, 19:21

Tym bardziej musisz dopilnować skierowań i umówić wizyty kilka miesięcy wcześniej. W pierwszym roku dobrze by było to robić bez poślizgów bo jest decydujący (około 85% nawrotów nienasieniaków odkrywa się w badaniach w 1 roku).
Na podstawie tabeli sobie wypisz sobie daty TK i potem rejestruj sie na nie z kilkumiesiecznym wyprzedzeniem.
Krolewsky

Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości