[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Rak jądra - www.RJForum.pl - polskie forum • Zobacz temat - Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o poradę - rak, nowotwór, jądra, rokowania, przerzuty, chemioterapia, BEP, leczenie

Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o poradę

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez gustaw » 20 Lis 2019, 05:09

gustaw

Postprzez DaKor » 20 Lis 2019, 17:47

U mnie problem jest taki, że nie miałem w ogóle wyrabianej karty DILO. Termin orchidektomii udało mi się dzięki zrządzeniu losu mieć 3 dni po usg (zwolnił się termin), z kolei leżąc w szpitalu wyprosiłem na obchodzie o 3xTK, badania krwi robiłem prywatnie. Jestem już po diagnozie u dr Sarosieka. Dziś wstępnie dzwoniłem pytać się o terminy i faktycznie nie jest kolorowo, wszędzie karta DILO znacznie przyspiesza terminy, trochę jest problem z tym pierwszym terminem. Będę próbował mimo wszystko wyrobić u lekarza rodzinnego kartę DILO, ale pewnie może być z tym problem na takim etapie jak u mnie, ale kto wie. Odnośnie wytycznych to otrzymałem jedynie tabelę, która została już tu umieszczona. :)
DaKor

Postprzez Krolewsky » 20 Lis 2019, 19:21

Tym bardziej musisz dopilnować skierowań i umówić wizyty kilka miesięcy wcześniej. W pierwszym roku dobrze by było to robić bez poślizgów bo jest decydujący (około 85% nawrotów nienasieniaków odkrywa się w badaniach w 1 roku).
Na podstawie tabeli sobie wypisz sobie daty TK i potem rejestruj sie na nie z kilkumiesiecznym wyprzedzeniem.
Krolewsky

Miejscowość: Wrocław

Postprzez karol65 » 07 Mar 2020, 15:34

Jeśli chodzi o leczenie raka jądra w Krakowie to bardzo polecam Wam SCM clinic. Dr Dudek i dr Curyło to świetny tandem urologów. A sala operacyjna i opieka pooperacyjna jest w tym miejscu na najwyższym poziomie.
karol65

Postprzez DaKor » 07 Mar 2020, 18:03

Myślę, że rola urologa (mam na myśli orchidektomię) w całym procesie leczenia raka jest znacznie mniej istotna niż onkologa i tak jak doradzano mi na forum, liczy się czas wycięcia a nie precyzja urologa, bo zabieg jest prosty. Ja miałem operację w Suchej, kilkadziesiąt minut, wszystko przebiegło wzorcowo, brak krwiaka i innych powikłań. Nie widzę sensu z perspektywy czasu szukania klinik na samą wycinkę, zwłaszcza, że na stronie tej kliniki nie ma zbyt wielu informacji o onkologii poza 2.5h konsultacji onkologicznej tygodniowo? A co z leczeniem?

--

Skoro już napisałem odpowiedź, to mały update z mojej strony. Markery jak na razie ok, usg drugiego jądra też, pierwsze kontrolne badania obrazowe bez żadnych zmian. Kolejne w maju, a potem we wrześniu.
DaKor

Postprzez troll » 12 Mar 2020, 21:28

Witaj,

Popieram, rola onkologa klinicznego w całym procesie jest kluczowa. To specjalista onkolog kliniczny podejmuje wszystkie najważniejsze decyzje terapeutyczne, organizuje konsulatacje specjalistów specjalności zabiegowych, radioterapeuty czy pozostałych specjalistów, których udział w procesie leczniczym jest również nie do przecenienia, jednak ich udział jest konieczny tylko na niektórych etapach tego procesu. Cały czas poszukujemy specjalistów onkologii klinicznej ze wszystkich rejonów Polski do współpracy z Forum w zakresie konsultacji pacjentów. Nie jest to łatwe, ale nie ustajemy w działaniu. W szczególności chodzi o południe Polski - Dolny Śląsk, Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości