Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o poradę

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez DaKor » 28 Paź 2019, 10:43

Czy skoro tu mi nie chca wydac karty DILO, to moge ja gdzies potem wyrobic? Ona jest wazna kilka lat na pozniejsze kontrole takze?
DaKor
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 Paź 2019, 18:13

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez DaKor » 28 Paź 2019, 11:28

Przepraszam za post pod postem, ale muszę szybko podjąć tą decyzję.

Lekarz powiedział, że otwiera kanał pachwinowy - więc to dobry sposób operacji ztego co rozumiem, tak?
Niestety nie wyrobię się oddać nasienia do banku nasienia jeśli mam za 1.5h jechać do szpital, ale z tego co czytam to drugie jądro powinno w przyszłości dać radę i bezpłodność pojawia się raczej po chemii niż po samym wycięciu jednego jądra?

Z góry dzięki za odpowiedz
DaKor
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 Paź 2019, 18:13

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez gustaw » 28 Paź 2019, 12:52

Kartę DILO powinien Ci wystawić lekarz w POZ.
Jeśli chodzi i Sucha B. to ja miałem tam operacje. Wszystko ok. Jak już Ci pisali to prosty zabieg. TK też Ci tam mogą zrobić. Możesz się tam do dr. Skrzyniarz- onkologa od razu umówić i powinna Ci dac TK na CITO. Ka jestem pod opieką pani Dr. I jestem zadowolony. Jestem pod obserwacja Ale Pani dr. książkowo realizuje plan obserwacji. Dodatkowo się konsultowalem u dr T.S.
gustaw
 
Posty: 38
Rejestracja: 29 Kwi 2019, 00:02

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez DaKor » 28 Paź 2019, 15:24

Dzięki za informację.

Mam pierwsze wyniki badań:
beta-HCG (ICD-9: L46) - 78,08 ; norma 0,00- 2,00

Kolejne jutro dopiero..Czy coś z tego wyniku mogę wywnioskować?
DaKor
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 Paź 2019, 18:13

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez justyna09000 » 28 Paź 2019, 15:27

Hej,
Oznacza to tylko tyle że na pewno masz nowotwór jądra. Marker nie jest bardzo wysoki, więc można mieć nadzieję że jest to początkowe stadium ale to będzie wiadomo dopiero po zebraniu wszystkich wyników badań łącznie z TK oraz wynikiem hist-pat.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez romi » 28 Paź 2019, 15:28

Z dużym prawdopodobieństwem jest to nasieniak.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez DaKor » 28 Paź 2019, 15:57

Dzięki.
Przepraszam, że piszę tak z doskoku po każdych jednych wynikach, ale mocno to wszystko stresujące dla mnie,a pisanie tu pomaga. :)

Mam kolejny wynik sprzed dosłownie 5 min:
LDH , norma 135 - 225 , wynik: 174 - w normie

Aktualizacja sprzed chwili,
AFP , norma 0-5, wynik: 9,61
DaKor
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 Paź 2019, 18:13

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez Krolewsky » 28 Paź 2019, 19:32

Jeśłi AFP jest ponad normę to spodziewamy się nienasieniaka.
Po samych markerach nie wywnioskujemy stopnia choroby. Nie są jakoś kosmicznie przekroczone więc choroba nie powinna być jakoś mocno rozprzestrzeniona.
Zobaczymy jak zachowają się markery po operacji, jesli nie ma przerzutów to powinny spaść zgodnie z tempem połowicznego rozpadu, jeśli nie spadną w odpowiednim tempie to znaczy że choroba nadal gdzieś jest oprócz usuniętego jądra.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez romi » 28 Paź 2019, 20:26

Witam
AFP jest niewiele ponad ustaloną normę. Podwyższenie tego markera może również wiązać się z wątrobą, lub co się również zdarza może być to dla Twojego organizmu norma. Oczywiście należy brać pod uwagę że jest to związane z nowotworem.
Podwyższony wynik bHCG tak jak wcześniej pisałem sugeruje nasieniaka, a dodatkowo w Twoim wieku rzadziej zdarzają się nienasieniaki.
Można jeszcze założyć, że jest to mieszanka nowotworów i dlatego zarówno AFP jak i bHCG są podwyższone. Sam widzisz, że te spekulacje niczego nie wyjaśniają, to tylko domniemania. Wszystko będzie wiadomo jak otrzymasz wynik badania histopatologicznego, dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać. Choroba nowotworowa uczy pokory, to przede wszystkim czekanie, na zabieg, na badania, na wyniki, na leczenie, itd.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Dziś stwierdzony rak lewego jądra - Kraków - prośba o po

Postprzez DaKor » 28 Paź 2019, 21:25

Jasne, dzięki za komentarze. :)
DaKor
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 Paź 2019, 18:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości