Nasieniak nawrót choroby proszę o pomoc

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Nasieniak nawrót choroby proszę o pomoc

Postprzez gosiapt » 23 Lis 2019, 10:45

Hej :)

Chciałbym się dowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo nawrotu nasieniaka i jakie są wtedy rokowania ? Co zazwyczaj zostaje zatakowane?

Guz usunięty 2 lata temu badanie histopatologiczne stwierdziło nasieniaka pt1 bez żadnych przezutów. Zdecydowaliśmy się na obserwację do tej pory wszystko było ok. Do ostatnich badani marketów LDH 444 i próby wątrobowe podniesione. Szukalam na forum podobnego przypadku, ale niestety nie znalazłam. Strasznie mnie to męczy tyle mam pytan.

Wszystko wróciło z dnia na dzień... Strach... Czekamy na tomograf który będzie już w środę. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry przepraszam ,że zawracam głowę , ale muszę wiedzieć o tym cholerstwie wszystko ,aby wiedzieć co robić i moc pomoc bratu :) chociaż mam wielką nadzieję ,że podwyższone LDH to nie kwestia nawrotu choroby...

Jeden z urologów powiedział, że nawet jak tomograf nic nie pokaże warto wziąć chemię zapobiegawczo , czy to prawda ?

Pozdrawiam serdecznie
GOSIA
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Nasieniak nawrót choroby proszę o pomoc

Postprzez justyna09000 » 23 Lis 2019, 11:15

Witaj,
Na początku napisz proszę jakie macie normy dla LDH. Podwyższenie nie więcej niż 1,5 raza powyżej normy nie wskazuje raczej na wznowe. Pozatym piszesz ze próby wątrobowe są podwyższone, stąd też LDH który również odpowiada za wątrobę może wzrastać. Wznowa po dwóch latach od rozpoznania jest mało prawdopodobna, a nawet gdyby wystąpiła i została wcześnie wykryta to brat ma prawie 100% szansę na wyleczenie.
Pozdrawiam,
Justyna
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Nasieniak nawrót choroby proszę o pomoc

Postprzez gosiapt » 23 Lis 2019, 11:23

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

No właśnie nie wiemy jakie są normy badania były robione w szpitalu przy szamockiej w Warszawie i dr Tomasz S. Napisał tylko ,że LDH jest wysokie tzn wynosi 444 , ALT 63 , AST 165 . Być może ktos wie jakie są tam normy przypuszczam ,że wiele osób z forum wykonywało tam badania ?

Po za tym co sądzisz o tym co powiedział urolog ,że nawet jak nic nie wyjdzie warto wziąć chemię ?
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Nasieniak nawrót choroby proszę o pomoc

Postprzez justyna09000 » 23 Lis 2019, 11:38

Norma w Magodencie to 135 - 225. Robiliśmy tam badanie 3 tyg temu. Faktycznie wynik jest dwukrotnie wyższy niż norma. Skoro jesteście pod opieką dr Sarosieka to nie macie się o co martwić, na pewno zostanie podjęta dobra decyzja. Myślę, że trzeba poczekać na wynik TK, ale bądźcie dobrej myśli. Można też powtórzyć markery.
Pozdrawiam,
Justyna
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Nasieniak nawrót choroby proszę o pomoc

Postprzez gosiapt » 23 Lis 2019, 11:43

Czyli jednak może być nawrót ? :( Ojej
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Nasieniak nawrót choroby proszę o pomoc

Postprzez gosiapt » 23 Lis 2019, 12:02

Muszę się jeszcze zapytać o jedną kwestię jeśli jest to nawrót to najprawdopodobniej gdzieś w jamie brzusznej ? Wtedy bez chemii się nie obejdzie ? I ile serii trzeba będzie przyjąć ?
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Nasieniak nawrót choroby proszę o pomoc

Postprzez tobson85 » 23 Lis 2019, 12:11

Hej
Jest za wcześnie na to, żeby spekulować czy to wznowa czy nie. Niestety jak to w naszej chorobie jest, trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać na wyniki TK.
W razie wznowy pierwszym miejscem pojawienia się przerzutów są węzły zaotrzewnowe. Wtedy 3xBEP i szansa na zdrowie grubo ponad 90%.
Trzymajcie się
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Nasieniak nawrót choroby proszę o pomoc

Postprzez gosiapt » 23 Lis 2019, 12:29

Dziękuję za odpowiedź.

Niestety to czekanie i niepewność to najgorsze co przytrafiło mi się w życiu :(

Jednak trzeba myślec ,że będzie dobrze.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Nasieniak nawrót choroby proszę o pomoc

Postprzez gosiapt » 23 Lis 2019, 21:24

Czy wynik LDH może być podwyższony od tego ,że brat dwa tygodnie przed badaniami wrócił na siłownię ?

Szczerze mówiąc to nigdy nie miał podwyższonych markerów, a ta niepewność ten strach czasami jest do niewytrzymania :(

Przepraszam, że wylewam tu swoje żale, ale jak ze wszystkim sobie radze tak z tym nie mogę :(
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Nasieniak nawrót choroby proszę o pomoc

Postprzez karol12 » 23 Lis 2019, 21:36

Zróbcie badanie krwi prywatnie, w laboratorium (najlepiej szpitalnym) w Waszym mieście, wyniki powinniście dostać tego samego dnia. Ten wynik nie musi oznaczać wznowy, spokojnie.

Jesteście z Olsztyna? Jeśli tak to ja na Waszym miejscu podjechałbym do Szpitala Miejskiego do Laboratorium, mają dobre laboratorium z dużą czułością.
Ostatnio edytowany przez karol12, 23 Lis 2019, 21:40, edytowano w sumie 1 raz
karol12
 
Posty: 38
Rejestracja: 17 Wrz 2019, 19:55
Miejscowość: Olsztyn

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości