Guz jądra 4mm

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Guz jądra 4mm

Postprzez Standup » 11 Mar 2020, 16:16

Nie chcę Cię oczywiście niepokoić ale jak wiesz nie wszystkie zmiany produkują markery. Mój mąż też miał rezonans jądra, z tym że jego zmiana jest troszkę większa (ale niewiele) ale dowiedzieliśmy się że i tak badanie zostało wykonane nieprawidłowo, źle ustawiona maszyna czy coś. Takie badanie robią ponoć raz na rok i nie wszyscy wiedzą jak... U mojego męża zmiana też nie rośnie i jest słabo odgraniczona jednak bhcg ma podwyższone lekko więc nie ma innego wytłumaczenia niż rj. Jednak tak jak pisałam na początku, przecież wiele takich małych zmian nie produkuje markerów. Trzymaj koniecznie rękę na pulsie.
Standup
 
Posty: 35
Rejestracja: 27 Sie 2019, 19:11

Re: Guz jądra 4mm

Postprzez krzdon » 11 Mar 2020, 17:13

oczywiście będę się kontrolował zgodnie z zaleceniami, ale psychicznie to jest ciężki temat, szczególnie że markery wychodzą: AFP 1.3, bhcg < 0.1. Nikt nic nie znajduje poza słabo odgraniczoną zmianą 2.5x3.5x4mm, którą urolog uważa za fizjologiczną. Przez ostatnie półtora miesiąca ciężko było mi myśleć o czymkolwiek innym niż wynik, ale to już chyba temat na inny dział.
krzdon
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 Lut 2020, 13:38

Re: Guz jądra 4mm

Postprzez troll » 12 Mar 2020, 21:36

Witaj,

Temat klinicznie jest bardzo trudny, nie ze względu na fakt, że nie wiadomo, jak to leczyć, lecz ze względu na fakt, że za wszelką cenę warto oszczędzić jądro, nie podejmując jednak złej decyzji w przypadku, gdyby zmiana okazała się zmianą nowotworową o charakterze guza zarodkowego. Jeśli jest taka możliwość (finansowa, logistyczna, mentalna) konsultację w ośrodku klinicznym o najwyższym stopniu referencyjności (np. COI w Warszawie), gdzie być może zapadnie decyzja o biopsji jądra. Wtedy wynik będzie dużo bardziej specyficzny niż badanie kliniczne.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra 4mm

Postprzez Picturethis » 02 Paź 2022, 22:29

Wytam, jestem w podobną sytuacją..czy miał Pan operacja jądro?
Picturethis
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 Wrz 2022, 19:18

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości