ognisko hypoechogeniczne

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

ognisko hypoechogeniczne

Postprzez Kasiniak70 » 02 Kwi 2021, 00:44

Dzień dobry!

Wracam po 4latach jednak teraz w imieniu swoim, a nie ojca (nasieniak).
W poniedziałek poszedłem do urologa ponieważ wydawało mi się, że mam coś na górze prawego jądra. Wynik USG:

Najądrze prawe lekko pogrubiałe, w obu jądrach liczne zwapnienia, największe w jądrze prawym 2mm, ognisko hipoechogeniczne w jądrze lewym 2mm.

Zalecenia- markery i rezonans moszny, w tym jąder.

Moje pytania- często w jądrach występują ogniska hipoechogenne? Co może je powodować? Czy raczej mam się nastawić na powtórkę sprzed 4lat?
Przy okazji może ktoś z Państwa będzie się orientował czy zwapnienia faktycznie powodują bezpłodność? Ciężko znaleźć sensowne źródła wiedzy na ten temat. Mam dopiero 27 lat i jeszcze nie mam dzieci..

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt wielkiej nocy :D
/Damian
Kasiniak70
 
Posty: 32
Rejestracja: 04 Maj 2016, 19:09

Re: ognisko hypoechogeniczne

Postprzez deejaay » 02 Kwi 2021, 19:31

Hej,

Ogniska mogą się też pojawić po zapaleniu. Sam mam takie na moim ostatnim jądrze i po prostu to obserwuje.

A w kwestii zwapnień to pierwsze słyszę, że powodują bezpłodność.

Zdrówka
deejaay
 
Posty: 34
Rejestracja: 20 Kwi 2020, 12:17

Re: ognisko hypoechogeniczne

Postprzez Kasiniak70 » 06 Kwi 2021, 19:45

Niestety rezonans mimo, ze z kartą DILO to dopiero na ostatnie dni kwietnia. Na wynik jednego z markerów też mam czekać 3tyg to już zrobie prywatnie.

Niestety nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek mial zapalenie wiec obawiam się najgorszej opcji. Liczne zwapnienia tez nie pomagają.

Pozdrawiam
Kasiniak70
 
Posty: 32
Rejestracja: 04 Maj 2016, 19:09


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości