kompetentny urolog

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

kompetentny urolog

Postprzez Elżbieta Bober » 28 Gru 2021, 23:16

Dzień dobry.
U syna stwierdzono raka jadra lewego 22 mm.
HCG - 23
AFP - 8,5

Za tydzień ma operacje a potem czekamy na wynik histopatologii TK i do onkologa.
Jestesmy z Rzeszowa. Proszę o podpowiedź którego onkologa polecacie tutaj i czy mimo wszystko jak większość uderzać na Warszawę
Elżbieta Bober
 
Posty: 10
Rejestracja: 28 Gru 2021, 22:43

Re: kompetentny urolog

Postprzez Angie » 29 Gru 2021, 00:01

Polecam od razu uderzać do Warszawy, wyniki można podesłać do doktora Tomasza Sarosiek drogą mailową- odpowiedź jest bardzo szybko. Mąż też długo się wahał- jesteśmy ze Śląska, ale lecząc się w Warszawie jesteśmy spokojni że wszystko przebiega zgodnie z wytycznymi.
Pozdrawiam
Angie
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 Lis 2021, 00:06

Re: kompetentny urolog

Postprzez tobson85 » 29 Gru 2021, 10:48

Witam

nie mamy informacji o dobrych specjalistach w leczeniu nowotworow jader w Rzeszowie.
Jesli tylko jest taka mozliwosc to Warszawa bedzie najlepszym wyborem.

Jak juz syn bedzie mial wszystkie wyniki (markery przed i 7 dni po operacji, TK klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej oraz wynik hispat) to niech napisze maila to dra Sarosieka wraz ze skanami wynikow badan: tomasz.sarosiek@tomaszsarosiek.pl.

W razie jakichkolwiek pytan prosze smialo pisac.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: kompetentny urolog

Postprzez Elżbieta Bober » 29 Gru 2021, 19:34

Bardzo dziękuję
Jestem już umówiona do dr Starosiaka na 18 styczeń bo muszę zdążyć z zebraniem kompletu badań
Terminy u Niego są bardzo krótkie, dodzwoniłam się bezpośrednio do Doktora i kazał przyjechać jutro. Byłam bardzo zaskoczona, że tak łatwo i szybko.
Pozdrawiam
Elżbieta Bober
 
Posty: 10
Rejestracja: 28 Gru 2021, 22:43

Re: kompetentny urolog

Postprzez Elżbieta Bober » 16 Sty 2022, 19:39

Odbierałam dziś wyniki syna z badań B-HCG ale w laboratorium Pani mi powiedziała, że badanie wykonane to Total B-HCG czyli ciążowe.
Mam więc pytanie, czy to jest to samo co B-HCG czy muszę wyrzucić i szukać innego laboratorium?
Elżbieta Bober
 
Posty: 10
Rejestracja: 28 Gru 2021, 22:43

Re: kompetentny urolog

Postprzez user90 » 17 Sty 2022, 13:08

Jaki jest wynik, jaka jest norma? Badanie musi być beta hcg, ale np luxmed w Krakowie błędnie zapisywał na skierowaniu badanie jako Total beta hcg, a wyniki były z diagnostyki, już poprawne - beta hcg z dobrą dokładnością. Alab z kolei mimo że robi bhcg to z mniejszą dokładnością. Mówię o Krakowie. Jak jest możliwość to dobrze zadzwonić do laboratorium i dopytać się jaka jest dokładność, często jedna placówka ma kilka badań beta hcg i osoby na rejestracji w punkcie pobrań mogą się mylić i wybrać niewłaściwe.
user90
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Gru 2019, 12:20

Re: kompetentny urolog

Postprzez tobson85 » 17 Sty 2022, 21:08

Elżbieta Bober napisał(a):Odbierałam dziś wyniki syna z badań B-HCG ale w laboratorium Pani mi powiedziała, że badanie wykonane to Total B-HCG czyli ciążowe.
Mam więc pytanie, czy to jest to samo co B-HCG czy muszę wyrzucić i szukać innego laboratorium?

A jaki wyszedł wynik? Jesli w normie to ok.
Poprawne badanie to badanie o kodzie ICD-9: L46.
Total beta ma zazwyczaj kod L47. Bywa czasem fałszywie dodatni. Jednak jesli jest w normie to jest ok.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: kompetentny urolog

Postprzez Elżbieta Bober » 19 Sty 2022, 16:49

Mam wyniki hispat.
Yolk sac tumor, postpubertal-type testis
ograniczony do jądra, nacieka sieć jadra
nie nacieka osłonek ani najadrza
powrózek nasienny bez nacieku
w guzie ogniska martwicy
inwazja naczyń i pni nerwowych nieobecna

pT1, pnx, pmx
L/VO , PNO, RO

markery tydzień po zabiegu
AFP 3,8 norma poniżej 8
HCG 2,3 norma poniżej 5

TK klatki, brzucha i miednicy - czysto

Wiem, ze jest żle - co nas czeka?
Elżbieta Bober
 
Posty: 10
Rejestracja: 28 Gru 2021, 22:43

Re: kompetentny urolog

Postprzez tobson85 » 19 Sty 2022, 21:07

Kiedy macie wizytę u dra Sarosieka?
Nie miala być jakoś teraz? Generalnie wyglada to całkiem dobrze. Przydałby się pełny opis badania TK, żeby spojrzeć na to całościowo.
Pozdrawiam
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: kompetentny urolog

Postprzez Elżbieta Bober » 19 Sty 2022, 21:34

Dr. Sarosiak miał Covida, przełożył wizytę na ten piatek

Plik z opisu jest za duży a nie umiem go skompresować

miążśż płucny prawidłowo napowietrzony bez zmian i guzków
wnęki płucne i drzewo oskrzelowe bez zmian
węzły chłonne śródpiersia i wnęk płucnych bez zmian patol. i nie powiększone
tętnice płucne i gałęzie prawidłowo wypełniają się kontrastem
Guzki Schmorla na blaszkach granicznych trzonów wkęgów w dolnej części odcinka piersiowego na podłożu zaburzeń kostnienia
Części kostne bez zmian
Wątroba niepowiększona bez zmian ogniskowych prawidłowej gęstości
śloedziona, trzustka nadnercza, nerki bez zmian i prawidłowe
węzły chłonne zaotrzewiowe niepowiększone
Krytyczne zwężenie pnia trzewnego w odejściu, po za tym naczynia jamy brzusznej prawidłowe

Jak Doktor od razu kieruje na oddział czy bedę mogła jeszcze wrócić do domu po rzeczy?
Czy dużo cykli czeka syna?
Elżbieta Bober
 
Posty: 10
Rejestracja: 28 Gru 2021, 22:43

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości