Mój przypadek

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Mój przypadek

Postprzez Ksawery » 03 Lut 2022, 21:06

Witam serdecznie ;)

Mój przypadek zaczął się półtora tygodnia temu... W tamten właśnie weekend miałem 3 dość "intensywne" stosunki z moją dziewczyną :D . W następnym dniu poczułem mrowienie, ciężkość, ciągnięcie - dziwne uczucie w lewym jądrze. Dziś byłem na wizycie u urologa, który wykonał badanie palpacyjne i badanie USG jąder. Z badania USG stwierdził troszkę zwiększoną ilość płynu w worku przy lewym jądrze? (nie wiem czy dobrze zapamiętałem), tak jakby po przebytym lub obecnym zapaleniu. Dwukrotnie powiedział, że nie podejrzewa niczego poważnego, ale dla mojego zupełnie spokojnego snu zlecił markery. Dostałem antybiotyk i lek przeciwzapalny. Mam się pokazać do kontroli za 3-4 tygodnie. Przyznam, że te markery mnie zaniepokoiły. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Ksawery
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 Lut 2022, 20:52

Re: Mój przypadek

Postprzez miszcz » 03 Lut 2022, 21:56

Zlecenie badań poziomu markerów przez urologa nie oznacza jeszcze, że masz raka jądra. Jeśli możesz, wrzuć wyniki markerów. Objawy, o których piszesz, mogą mieć wiele przyczyn, między innymi chlamydioza. Urolog bez problemu powinien zobaczyć guz na usg.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Mój przypadek

Postprzez user90 » 04 Lut 2022, 13:38

Jeśli nie ma zgrubienia to może być stan zapalny albo np wodniak. Jeżeli czujesz zgrubienie albo masz wątpliwości to na Twoim miejscu poszedłbym od razu na powtórne badanie USG w innym miejscu. Nie musi być urolog (czasem kasują 2x), po prostu na samo usg jąder. Tak jak pisał poprzednik markery nic nie dają bo możesz mieć raka jadra a markery w normie co moze uśpić czujność.
user90
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Gru 2019, 12:20

Re: Mój przypadek

Postprzez Ksawery » 04 Lut 2022, 17:00

Witam ponownie i dziękuję za odpowiedzi :)!
Dostałem narazie wynik BHCG: < 1,10 mIU/ml (zakres referencyjny: 0,0 - 5,0).
Ksawery
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 Lut 2022, 20:52

Re: Mój przypadek

Postprzez MarcinK » 04 Lut 2022, 18:41

Witam. Proponuję dla swojego spokoju udać się na kolejne USG jądra. U mnie ten sam marker wynosił 0.5 myślałem, że jest w normie a okazało się że był to nasieniak pt3. Pozdrawiam
MarcinK
 
Posty: 21
Rejestracja: 15 Lis 2021, 21:53

Re: Mój przypadek

Postprzez miszcz » 04 Lut 2022, 19:48

Jak piszą koledzy, markery w normie nie dają stuprocentowej pewności. Ja miałem w porządku, jądro wyglądało normalnie, a był nasieniak. Najlepszy pomysł to właśnie drugie usg jądra, jak wspomniał jeden z poprzedników, u doświadczonego radiologa.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości