Guz na jądrze, a operacja usunięcia jądra.

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Guz na jądrze, a operacja usunięcia jądra.

Postprzez qwerty1234 » 13 Mar 2022, 14:34

Witam, na moim prawym jądrze urolog wykrył guza wielkości około 4-5mm, po samym USG lekarz nie był w stanie do końca ocenić czy to nowotwór, więc wysłał mnie na badania markerów, oraz rezonans magnetyczny. I tutaj moje 2 pytania, do czego właściwie potrzebny jest mi w tym momencie rezonans, czy może on rzeczywiście w znaczącym stopniu pomóc w diagnozie guza? I czy w wypadku gdyby markery wyszły w normie to usunięcie całego jądra jest konieczne, czy też nie? Moje pytania wynikają z tego że niemożność oceny guza poprzez USG przez lekarza wydaje mi się dziwna i nie wiem czy to wina jego niekompetencji, czy też jest to normalne.
Pozdrawiam.
qwerty1234
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 Mar 2022, 13:52

Re: Guz na jądrze, a operacja usunięcia jądra.

Postprzez miszcz » 13 Mar 2022, 14:41

Miałem to samo. Przez czekanie na rezonans straciłem mnóstwo cennego czasu. Podobno takie są obecnie procedury. Rezonans jednoznacznie nie wyjaśnił, w opisie było napisane "prawdopodobnie npl", czyli zmiana nowotworowa. USG spokojnie wystarczyloby. Mało tego, urolog nie powiedział mi, że tam jest guz i żebym szybko załatwial rezonans prywatnie (720 zł), tylko "sprawdzimy to".

Markery niczego nie przesadzaja. Przy nasieniaku miałem prawidłowe, co uspilo moją czujność.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

cron