Markery nie spadaja

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Markery nie spadaja

Postprzez Marcin40 » 30 Mar 2022, 09:17

Witam.jestem tu nowy i chciałem się przywitać.
2 tyg.temu miałem operacje.wykryto u mnie raka zarodkowego80% I nasienniaka 20%. Martwi mnie, że bhcg z poziomu 0,5 przed operacja wzrósł 2 tyg.po zabiegu do 1,6.afp utrzymuje się na poziomie 3 cały czas przed i po operacji. Ldh 150. O czym to może świadczyć?za 2 tyg.mam konsylium i ię martwię co dalej.../
Marcin40
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 Mar 2022, 16:12

Re: Markery nie spadaja

Postprzez Jeek » 30 Mar 2022, 23:01

Witam
Sprawdż jeszcze raz bhcg, jeżeli nadal rośnie może to świadczyć o aktywnym procesie nowotworowym.
Wtedy czekać cię bedzie dalsze leczenie, np. chemia 3-4 BEB,
Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 210
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Markery nie spadaja

Postprzez Marcin40 » 30 Mar 2022, 23:58

Czy możliwe jest, że podczas zabiegu doszło do uszkodzenia jadra I rozsiewu komórek nowotworowych?dlaczego wzrastają po operacji? Zrobię badanie w innym laboratorium i napisze.dziekuje, że odpisales...czy też spotkales się z takim problemem, że markery nowotworowe musisz robić prywatnie bo lekarz rodzinny mówi, że nfz tego nie refunduje? Ja akurat mam to nieszczęście......
Marcin40
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 Mar 2022, 16:12

Re: Markery nie spadaja

Postprzez user90 » 31 Mar 2022, 00:41

NFZ finansuje ale rodzinny nie ma uprawnień do skierowania na bhcg. Da Ci to onkolog, urolog itp. Ryzyko że jądro było źle wycięte jest minimalne, nie ma mowy o rozsiewie przy operacji. Albo niestety jest aktywny proces nowotworowy albo kwestia norm w labach, bhcg bywa norma np do 2 ale dokładność nie 0.1 a np wynik <2. Oba badania w tym samym laboratorium czy w innych? Jaki dokładnie masz wynik? Najlepiej powtórz prywatnie, to nie jest duży koszt
user90
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Gru 2019, 12:20

Re: Markery nie spadaja

Postprzez Marcin40 » 31 Mar 2022, 01:46

W tym samym laboratorium diagnostyka. Zaczynam się denerwować. Czy można wogole przygotować się do chemii?Czy zna Pan kogos kto może pomóc w opiece albo gdzie szukać pomocy w przetrwaniu tego leczenia?jestem że Szczecina.prosze o jakąkolwiek pomoc, namiary.dziekuje za wszystko.
Marcin40
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 Mar 2022, 16:12

Re: Markery nie spadaja

Postprzez Jeek » 31 Mar 2022, 21:57

Witam
Gdybyś mógł uzyskać skierowanie i wykonać tomograf jamy brzusznej, miednicy i kl. piersiowej to miałbyś komplet badań na konsylium.
Czasu do konsylium jest mało i jeśli nie zrobisz TK to skierowanie powinni ci wystawić na konsylium.
Te badania (TK, markery, his-pat) są potrzebne do ustalenia stopnia zaawansowania klinicznego choroby i na tej podstawie
wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 210
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Markery nie spadaja

Postprzez Marcin40 » 31 Mar 2022, 22:14

Witaj. TK.miednicy i brzucha mam już zrobione.nic nie wykryło z opisu. Jutro mam umówiony termin w szpitalu na TK.klatki piersiowej. Co dalej okaże się za tydzień po konsylium.jak uważacie, gdzie poddać się leczeniu?wybrać Szczecin czy próbować w innym mieście?
Marcin40
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 Mar 2022, 16:12

Re: Markery nie spadaja

Postprzez piotr123 » 05 Kwi 2022, 14:14

user90 napisał(a):NFZ finansuje ale rodzinny nie ma uprawnień do skierowania na bhcg. Da Ci to onkolog, urolog itp. Ryzyko że jądro było źle wycięte jest minimalne, nie ma mowy o rozsiewie przy operacji. Albo niestety jest aktywny proces nowotworowy albo kwestia norm w labach, bhcg bywa norma np do 2 ale dokładność nie 0.1 a np wynik <2. Oba badania w tym samym laboratorium czy w innych? Jaki dokładnie masz wynik? Najlepiej powtórz prywatnie, to nie jest duży koszt


A czy labolatorium które podaje wynik <2 jestem ogóle miarodajne?
piotr123
 
Posty: 16
Rejestracja: 29 Mar 2022, 21:13

Re: Markery nie spadaja

Postprzez user90 » 05 Kwi 2022, 21:29

Nie wiem, w naszym przypadku im większa dokładność tym lepiej. Ja robię w diagnostyce, dokładność 0.1 ale może być tak że nawet diagnostyka w danym mieście ma kilka rodzajów badań. Ja zmieniając miejsce zamieszkania dzwoniłem do diagnostyki, prosiłem o kontakt laboratorium i tam dostawałem info na 100% jaka dokładność i które badanie kupić żeby było ok choć sami z siebie jak mówili i tak wybierają dla mężczyzn to najdokładniejsze. Ale np w alab w jednej placówce miałem <2 bodajże
user90
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Gru 2019, 12:20

Re: Markery nie spadaja

Postprzez Marcin40 » 06 Kwi 2022, 21:55

Jutro pójdę zrobić jeszcze raz przed konsylium.jestem już 3 tydzień po zabiegu i jeszcze nie mam żadnej decyzji.a u Was długi był czas po zabiegu do rozpoczęcia chemioterapii?
Marcin40
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 Mar 2022, 16:12

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości