Pomoc w diagnozie

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Pomoc w diagnozie

Postprzez Woozek » 10 Mar 2012, 01:29

Witam,
mam taki dosyć wstydliwy problem. Ostatnio nie wiem czemu strasznie dużo osób z mojego otoczenia, nie ma w tym nic dziwnego ale mam dopiero 21 lat. Już 3 osoby zmarły na raka. Ja od zawsze miałem coś z głową i od dziecka bałem się, że mam raka jąder (wiem żę to głupie).
Od kilku lat zawzięcie chodzę na siłownię. Jakieś 3-4 miesiące temu zacząłem bardzo wymagający trening siłowy, który opiera się na zwiększeniu produkcji testosteronu poprzez przysiady. Nigdy wcześniej tego nie robiłem i już po 2 tygodniach czułem ból ale dokładnie sam nie wiem czego. Raz myślałem że boli mnie kolano a raz że coś obok jąder, raz że jądra, jednym słowem ból promieniował. Obudziły się we mnie moje dziecięce lęki i stwierdziłem że czas się "obmacać". No i poczułem no nie wiem co, coś wypukłego, o twardości takiej samej jak jądro. To coś znajduje się na hmm czubku jądra. Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się że to jest to miejsce gdzie jakieś żyłki wchodzą do jądra. Przyznaję że życie mi przed oczami przeleciało, ale mówię sobie "spokojnie, sprawdź 2" i sprawdziłem. Na nim to samo tylko może odrobinę mniejsze. Mój ojciec jest doktorem medycyny i powiedziałem mu o moich podejrzeniach. Zabrał mnie na badania krwi, nie wiem jakie markery były brane pod uwagę ale chyba mój ojciec się nie pomylił. Wyszło że jest wszystko ok. Popatrzyłem na tą kartkę i jednym z markerów była kreatynina(?), a ja jak na złość ok miesiąca wcześniej przestałem brać kreatynę. Nie mam pojęcia czy to mogło mieć wpływ.
Proste pytanie, co mi jest?
Wiem że muszę iść z tym do lekarza, ale odczuwam opór, wstyd? Ale pracuję nad tym
Aha i odrazu mówię nie brałem nigdy żadnych sterydów więc to nie przez siłownię. A i przepuklina też jest wykluczona
Woozek
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 Mar 2012, 01:15

Re: Pomoc w diagnozie

Postprzez troll » 10 Mar 2012, 11:34

Witaj,

Mam wrażenie, że przez obawy z dzieciństwa jesteś teraz przewrażliwiony. Choroby jąder obejmują nie tylko nowotwory tego narządu ale także żylaki powrózka nasiennego, zapalenia np. najądrza czy wodniaka jądra. Ćwiczenia siłowe mogą natomiast sprzyjać powstawaniu żylaków dlatego taki problem obstawiałbym u Ciebie na pierwszym miejscu, choć nie wykluczam, że wszystko może być w porządku. Najlepszym badaniem, które wyjaśni u Ciebie wszystkie wątpliwości jest badanie USG jąder, które polecam. Wtedy dowiesz się wszystkiego.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Pomoc w diagnozie

Postprzez Woozek » 10 Mar 2012, 14:38

Dzięki wielkie :)
Mam możliwość w poniedziałek zrobić ponowne badania krwi. Co powinny zawierać żeby pozbyć się moich obaw?
Woozek
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 Mar 2012, 01:15

Re: Pomoc w diagnozie

Postprzez troll » 10 Mar 2012, 15:21

Witaj,

Markery specyficzne dla nowotworów zarodkowych jądra to AFP i bHCG. Wizyta u urologa też jest wskazana, gwarantuję, że nawet Cię nie zapamięta :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Pomoc w diagnozie

Postprzez Woozek » 10 Mar 2012, 15:34

Dobrze to poproszę o te wyniki :)
A czy po tych badaniach krwi będzie można powiedzieć że raczej nie dolega mi żaden nowotwór?
Wiem że bez lekarza potem się nie obejdzie :P
Woozek
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 Mar 2012, 01:15

Re: Pomoc w diagnozie

Postprzez troll » 10 Mar 2012, 18:58

Witaj,

Ktoś, kto po zrobieniu tych wyników powiedziałby Ci, że nie dolega Ci żaden nowotwór byłby skończonym durniem. Można z pewnym prawdopodobieństwem określić, że nie dzieje się nic złego ale tylko w kwestii nowotworów germinalnych i nie w każdej sytuacji. Natomiast jeśli urolog po badaniu powie Ci, że wszystko jest ok - wtedy nie martwiłbym się zupełnie.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron