Czy ktoś miał podoba sytuacje ?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Czy ktoś miał podoba sytuacje ?

Postprzez Michalest » 04 Wrz 2023, 20:34

Witam

Trafiłem do lekarza przypadkiem podejrzenie żylaków powózka. Lekarz na usg potwierdził żylaki ale wypatrzył na zdjęciach zmiane- stwierdził ze wyglada na torbiel ale zalecił poradę urologiczna. Urolog zrobił badanie ponownie i dziś stwierdził ze to guz wyglądający na raka, zlecił badanie markerów, dodał ze chce skierować na jeszcze kilka badań. Wizytę mam za tydzień. Dodał ze dla niego 90% to tak i zaleca wycięcie jądra. Czy ktoś miał podobna sytuacje lub wyniki?

https://zapodaj.net/plik-rmpbpCIblE
https://zapodaj.net/plik-3z42ax84jh

Z góry dzięki za odpowiedzi
Michalest
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 Wrz 2023, 20:23

Re: Czy ktoś miał podoba sytuacje ?

Postprzez user90 » 05 Wrz 2023, 07:20

Pamiętaj że mogą wyjść Ci markery w normie a będzie to rak.
Ja bym powtórzył to badanie dla pewności w innej pracowni usg i jeśli się potwierdzi to jądro trxeba wyciąć jak najszybciej.
user90
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Gru 2019, 12:20

Re: Czy ktoś miał podoba sytuacje ?

Postprzez adamus09 » 05 Wrz 2023, 11:45

Czekanie 7 dni to za długo. Leć do innego lekarza urologa na potwierdzenie rozpoznania. Markery możesz sam wykonać prywatnie to nie drogie badania i wyniki są szybko.
Jeśli potwierdzi to poproś od razu o skierowanie do szpitala urologiczny oddział, z CITO. Może nawet rodzinny wypisze Ci już kartę DILO na tej podstawie i wtedy termin kwalifikacji do operacji i samej operacji powinien być szybko. Nie trać czasu
adamus09
 
Posty: 97
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Re: Czy ktoś miał podoba sytuacje ?

Postprzez Michalest » 05 Wrz 2023, 11:51

Nawet na prywatna wizytę trzeba ok tygodnia czekać niestety. A kartę Dilo wystawił mi lekarze dzięki temu w ogóle dostałem się do lekarza na NFZ, w ciągu tygodnia.
Michalest
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 Wrz 2023, 20:23


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron