Zmiana w najądrzu

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Zmiana w najądrzu

Postprzez bass789 » 26 Paź 2023, 19:17

Dzień dobry,

Znalazłem się tu, ponieważ chciałbym nieco uspokoić się przed wizytą u specjalisty, na którą już jestem zapisany.
Jakiś czas temu podczas samobadania wykryłem dziwą zmianę, jakby guzek. Nie znajduje się ona jednak bezpośrednio na jądrze, a tak jakby w końcówce najądrza (obrazek poglądowy niżej - niebieska kropka). Kiedy próbuję ją wychwycić palcami, często zaczyna się pojawiać delikatny ból, który rzadko potrafi pojawić się także w losowych momentach dnia, promieniując do pachwiny. Zauważyłem też, że wielkość tej zmiany potrafi się także zmieniać w czasie, raz jest mniejsza, innym razem zaś większa. W sieci nie udało mi się znaleźć informacji na temat podobnych zmian w obrębie najądrzy, dlatego zdecydowałem się na wizytę u urologa i USG, jednak to dopiero za 3 tygodnie. Chciałbym się jednak przed wizytą trochę uspokoić i dowiedzieć się, jaka jest szansa, że jest to coś poważnego, i czy może to wymagać jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej?

Image

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
bass789
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 Paź 2023, 19:01

Re: Zmiana w najądrzu

Postprzez miszcz » 26 Paź 2023, 19:37

Przyspiesz wizytę u urologa, bo tylko on może rozstrzygnąć charakter zmiany. Mnie się też wydawało, że mam zmianę w ogonie najądrza, a jednak był to guz.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Zmiana w najądrzu

Postprzez bass789 » 26 Paź 2023, 20:29

I jak to się skończyło w Twoim przypadku? Amputacja całego jądra, czy tylko wycięcie fragmentu/całego najądrza? Czytałem gdzieś że w przypadku zmian w najądrzu też jest taka możliwość
bass789
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 Paź 2023, 19:01

Re: Zmiana w najądrzu

Postprzez miszcz » 26 Paź 2023, 23:07

Amputacja całego. Jest kilku specjalistów, którzy stosują wyłuskanie nasieniaka o wielkości do 2 cm, ale to też nie gwarantuje, że w przyszłości jądro będzie pracowało prawidłowo.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron