Pytanie o WKU?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Pytanie o WKU?

Postprzez vader777 » 29 Gru 2023, 08:44

Witam mam pytanie czy będąc po kastracji jedynego jądra jaką można dostać kategorię wojskową?

Do tej pory miałem A2 za
- okulary
-jedno jądro(obecnie usunięte)

Przed wojskiem nie uciekam(odbyłem zasadniczą służbę wojskową prawie 20lat temu w Oświęcimiu),pytam z ciekawości.
vader777
 
Posty: 102
Rejestracja: 07 Mar 2023, 12:38

Re: Pytanie o WKU?

Postprzez adamus09 » 01 Sty 2024, 13:02

Jest odpowiednie rozporządzenie na to:

Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 czerwca 2022 r. w sprawie orzekania o zdolności do służby wojskowej i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0220001243

a w nim tabela:

ROZDZIAŁ XVIII – NOWOTWORY
adamus09
 
Posty: 97
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Re: Pytanie o WKU?

Postprzez vader777 » 02 Sty 2024, 20:19

Dzięki już czytam,pozdrawiam.
vader777
 
Posty: 102
Rejestracja: 07 Mar 2023, 12:38

Re: Pytanie o WKU?

Postprzez vader777 » 02 Sty 2024, 20:24

A i rozdział XII choroby układu moczowo-płciowego tam też jest podane.
vader777
 
Posty: 102
Rejestracja: 07 Mar 2023, 12:38

Re: Pytanie o WKU?

Postprzez adamus09 » 09 Lut 2024, 23:22

To ciekawe dlaczego:

Inne choroby, nieprawidłowości lub zaburzenia czynności układu moczowo--płciowego znacznie upośledzające sprawność ustroju
E E N N N N
jest E a dla
Brak lub zanik jednego jądra
A A N Z Z/N Z
nadal A.

Można mieć np. bardzo niski testosteron co chyba nie pomaga w wojowaniu :lol: Albo bóle.

Ale podobno w MON logika to ostatnie, czego można tam szukać..
adamus09
 
Posty: 97
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Re: Pytanie o WKU?

Postprzez vader777 » 11 Lut 2024, 15:42

No w MON logika jest specyficzna,ja po prostu dmucham na zimne w najbliższych dniach wysyłam do WKU informacje by mnie wezwali na ponowną komisję lekarską i zobaczymy,pani przez telefon mówiła coś o D lub E zobaczymy.
vader777
 
Posty: 102
Rejestracja: 07 Mar 2023, 12:38

Re: Pytanie o WKU?

Postprzez vader777 » 29 Lut 2024, 21:04

Dostałem odpowiedź z urzędu mojego miasta że komisja skończy przyjmować 1 marca a moje papiery powinny być 2 tyg.wczeaniej wysłane,ale przeleżały na WKU prawie 2 tyg.
Więc ze względu na opieszałość MON mam znów czekać rok? Muszę to jakoś obejść.
vader777
 
Posty: 102
Rejestracja: 07 Mar 2023, 12:38

Re: Pytanie o WKU?

Postprzez adamus09 » 07 Mar 2024, 23:27

A powiedz mi, dlaczego teraz o to zabiegasz?
Wydawało mi się, że w razie powołania można pokazać dokumenty z choroby.
Co Tobą kieruje?
adamus09
 
Posty: 97
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Re: Pytanie o WKU?

Postprzez vader777 » 14 Mar 2024, 18:51

Ja zasadniczą słuzbę wojskową odbyłem 20 lat temu,obecnie nie wyobrażam sobie iść i ginąć za nasze ,,nowoczesne"społeczeństwo ledwo funkcjonując (burza zmian plus brak testosteronu(wycięte jądra)i branie go syntetycznego do końca życia).

Są młodzi ludzie znieśli im obowiązkową służbę wojskową i poprzewracało się im.

Np: transwestyci nie mogą iść do wojska(podobno to się ma zmienić),a ja się pytam dlaczego,mogli by przecież formować legiony tęczowe(kiedyś w antycznej Grecji w państwie Teby najelitarniejszą jednostką był tzw.święty zastęp-elita 300 par homoseksualnych męszczyzn).

A w razie W oni pouciekają(podobnie jak większość polityków) jak szczury na zachód, a zwykli ludzie będą walczyć o nasz kraj,potem nastąpi pokój tamci wrócą na gotowe,sorry tak się nie bawię,albo wszyscy równi wobec prawa albo bezprawie.
Mam nadzieję że zrozumiałeś co mną motywuje mam swoje życie i nie chcę być mięsem armatnim.

A to że ktoś mówi że wojny nie będzie,nigdy niewiadomo-świat jest nieobliczalny pozdrawiam.
vader777
 
Posty: 102
Rejestracja: 07 Mar 2023, 12:38

Re: Pytanie o WKU?

Postprzez vader777 » 14 Mar 2024, 18:54

Ja zasadniczą słuzbę wojskową odbyłem 20 lat temu,obecnie nie wyobrażam sobie iść i ginąć za nasze ,,nowoczesne"społeczeństwo ledwo funkcjonując (burza zmian plus brak testosteronu(wycięte jądra)i branie go syntetycznego do końca życia).

Są młodzi ludzie znieśli im obowiązkową służbę wojskową i poprzewracało się im.

Np: transwestyci nie mogą iść do wojska(podobno to się ma zmienić),a ja się pytam dlaczego,mogli by przecież formować legiony tęczowe(kiedyś w antycznej Grecji w państwie Teby najelitarniejszą jednostką był tzw.święty zastęp-elita 300 par homoseksualnych męszczyzn).

A w razie W oni pouciekają(podobnie jak większość polityków) jak szczury na zachód, a zwykli ludzie będą walczyć o nasz kraj,potem nastąpi pokój tamci wrócą na gotowe,sorry tak się nie bawię,albo wszyscy równi wobec prawa albo bezprawie.
Mam nadzieję że zrozumiałeś co mną motywuje mam swoje życie i nie chcę być mięsem armatnim.
Wolę z wyprzedzeniem mieć spokój, a nie potem w ostatniej chwili kombinować,za niedługo pojadę na komisję zobaczymy, z tego co czytałem powinnem dostać D.

A to że ktoś mówi że wojny nie będzie,nigdy niewiadomo-świat jest nieobliczalny pozdrawiam.
vader777
 
Posty: 102
Rejestracja: 07 Mar 2023, 12:38

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości