Podejrzenie guza lewego jądra proszę o pomoc...

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Podejrzenie guza lewego jądra proszę o pomoc...

Postprzez Activq » 21 Kwi 2024, 19:26

Witam. W 1 tygodniu kwietnia podczas kąpieli wyczułem dziwne jądro. Co jakiś czas jej sprawdzałem ale nigdy nie czułem nic złego dalej nie czuję w nim nic złego moim zadaniem... 12.04.2024 wykonano USG jąder, pachwiny, brzucha. Opis wrzucam poniżej niestety z telefonu nie mogę wrzucić żadnego zdjęcia...
Opis USG
Jądro lewe z obecnością licznych patologicznych obszarów o obniżonej echogeniczności, z cechami unaczynienia, o nierównyh granicach, część że zwapnieniami. Największa zmiana wielk. 24mm , pozostałe od 5 do 17mm.
Obraz USG najpewniej odpowiada zmianom npl. Konieczna pilna konsultacja Urologiczna.
Jądro lewe wielk. 54x29x29mm vol 24ml
Jądro prawe bez zmian ogniskowych, normoechogeniczne wielk. 57x25x25 vol 19ml
Najądrza nie powiększone jednorodne. Ilość płynu międzyosłonkowo obustronnie w normie. Bez cech żylaków powróżka nasiennego. Kanały pachwinowe bez zmian patologicznych. Węzły chłonne nie powiększone o prawidłowej morfologii- bez cech limfadenopatii.
W wykonanym dodatkowo badaniu jamy brzusznej narządy bez cech patologi węzły chłonne nie powiększone.

Markery wykonano 19.04.2024 wyniki następujące
LDH 163
HCG beta 45.40 mIU/ml
AFP 1.07 IU/ml

Co sądzicie o tym wszystkim ? Dopiero dzisiaj trafiłem na to forum. Na oddział idę we wtorek 23.04.2024 usunięcie lewego jądra zabieg będzie wykonany w Lublinie.

Czy możliwe że marker beta hcg wyszedł omylnie ? Nie czuję nic związanego z jądrem oprócz tego że jest trochę twarde.
Co może sfałszować wynik markerów...
Bardzo się boje mam 28l dopiero wybudowałem dom mam narzeczoną a tu taka informacja załamałem się poprostu....
Activq
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 Kwi 2024, 13:31

Re: Podejrzenie guza lewego jądra proszę o pomoc...

Postprzez miszcz » 21 Kwi 2024, 20:14

Wszystko wskazuje na raka jądra, więc trzeba wyciąć jak najszybciej. Nie załamuj się, w przypadku tego raka odsetek wyleczeń jest bardzo duży. Bez jednego jądra da się żyć. Przejmuje ono funkcje usuniętego jądra. Jak będziesz miał pytania, to pisz, postaramy się pomóc. Ważne, że zgłosiłeś się z tym szybko do urologa i szybko udało się znaleźć termin operacji.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Podejrzenie guza lewego jądra proszę o pomoc...

Postprzez Activq » 21 Kwi 2024, 20:27

Nie potrafię przestać o tym myśleć...
Doczytałem ze palenie marihuany może fałszować wyniki betaHcg czy to prawda ? Po ilu godzinach betaHcg powinno spadać ? Dziwię się z kąd to wszystko się nagle wzięło... Nigdy nic nie odczuwałem a tu zonk...
Activq
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 Kwi 2024, 13:31

Re: Podejrzenie guza lewego jądra proszę o pomoc...

Postprzez miszcz » 22 Kwi 2024, 08:13

Wynik badania USG wyklucza fałszywie dodatni wynik beta-Hcg. Z rakiem jądra tak jest - nic się nie dzieje, nagle wyczuwasz zgrubienie lub guzek na jądrze i próbujesz wyprzeć ze świadomości, że to rak. Niestety, trzeba wycinać jak najszybciej.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości