Interpretacja badań krwi

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Interpretacja badań krwi

Postprzez pannoname » 21 Maj 2012, 19:18

Witam,

Będąc u urologa skierował mnie on na badanie krwi oraz usg. Z tego względu że mieszkam w małej miejscowości i jestem ostatnio "zawolony" różnymi obowiązkami zdąrzyłem wykonac narazie badanie krwi, żeby zrobic porządne usg muszę jechac kilkadziesiąt km. Wykonam je w tym tygodniu albo na początku przyszłego.

Mam 24 lata i oczywiście jestem mężczyzną ;)

Proszę o pomoc Was fachowców od pewnych spraw ;) :) . Czy badania krwi wyglądają w miarę normalnie? Wiem, że dopiero usg wskaże co za świństwo mi się trafiło , ale zawsze miec opinie z kilku źródeł

Poziom Hormonu HCG - < 2,0 m Ul/m l nie wiem dlaczego nie bardziej szczegółowe
AFP - 0,9 IU/m l
Dehydrogenaza mleczanowa - 387 IU/l

Wyglądają w miarę dobrze?


Ps.
Dodatkowo zrobiłem podstawowe badania (morfo + OB) - normy z miejsca gdzie robiłem badania

Hematokryt - 48% (norm 42-52% - ze względu wiek,płec )
Hemoglobina - 16,6 g/dl
Krwinki czerwone - 5830000 /ul
Płytki krwi - 215000 /ul
Krwinki białe 6510 /ul
W przypadku białych krwinek segmenty mam poniżej normy 34,5% (norma 50-65%) oraz podwyższony poziom limfocytów 53,9 % (norma 30-45%)


Pozdrawiam i góry dzięki za odpowiedź :)
pannoname
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 Maj 2012, 18:55

Re: Interpretacja badań krwi

Postprzez troll » 21 Maj 2012, 23:02

Witam,

A w związku z czym wybrałeś się na wizytę u urologa? Odczuwasz jakieś zmiany w obrębie moszny?

Markery są ok ale oczywiście jak pewnie wiesz nie wyklucza to problemu, którego tematyką zajmuje się nasze Forum. W morfologii parametry czerwonokrwinkowe są ok, podobnie białe i płytki. Zmiany w składzie procentowym leukocytów zdarzają się u każdego człowieka - podwyższony poziom limfocytów - być może Twój organizm zwalcza jakiegoś wirusa :)

Jeśli rzeczywiście coś Cię niepokoi, bez badania USG nie ruszymy dalej.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości