Rak jądra prawego - nowy

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Rak jądra prawego - nowy ze śląska

Postprzez romi » 16 Paź 2012, 09:59

Witaj
Jak długo czeka się na wizytę to zależy od ośrodka i jak traktują chorych z nowotworem jadra. Jeśli będziesz czekał na wynik h-p, i wtedy pójdziesz do onkologa to później będziesz znowu czekał na termin TK. Dlatego radzę Ci załatwiać w miarę możliwości wszystko równolegle. Do onkologa możesz pójść beż wyników h-p po skierowanie na TK, a później jeszcze raz ze wszystkimi badaniami. jeśli będziesz załatwiać po kolej to będzie to trwało miesiącami, a czas jest tutaj kluczowym elementem. Przy okienku mów, że nowotwór jadra, może ktoś "zajarzy" i terminy bedą krótsze. Staraj się wszystko załatwiać równolegle, proś lekarza o skierowania z adnotacją pilne.
Powodzenia
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra prawego - nowy ze śląska

Postprzez troll » 16 Paź 2012, 10:22

Witam,

Potwierdzam słowa romiego. Wręcz powinieneś pójść do onkologa teraz choćby po zlecenia na TK brzucha i miednicy, TK klatki piersiowej oraz świeże markery. Lekarz specjalista onkolog nie może Ci odmówić wystawienia skierowań na te badania a czas gra bardzo ważną rolę!

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra prawego - nowy ze śląska

Postprzez edal » 17 Paź 2012, 12:32

Witaj,
My wszyscy na tym Forum znamy uczucie - CZEKANIA.... ! Ale to jest już wpisane w nasz los ;)
Będąc na tym Forum trafiłeś najlepiej jak mogło być!!!!! Czekanie na wieści "z nami" jest łatwiejsze ;) Konsultuj z Trollem i użytkownikami każdą wątpliwość - skarbnica wiedzy tu jest nieopisana!! Mój mąż po utracie jądra nie oddał nasienia do banku - i po 2 latach od zakończenia chemii doczekaliśmy się córeczki :D Twoja decyzja jednak jest bardzo właściwa :) Zwyczajnie myślisz o przyszłości!!

Pozdrawiam edal
Awatar użytkownika
edal
Przyjaciel Forum
 
Posty: 134
Rejestracja: 13 Maj 2011, 21:21

Re: Rak jądra prawego - nowy ze śląska

Postprzez szendzi » 17 Paź 2012, 22:36

Hej dziekuję za wszystkie rady i słowa pocieszenia. Gratuluję córeczki :) też mam nadzieję że doczekam się po tym wszystkim dzieci.

Odebrałem dziś wypis ze szpitala i wyniki histo...
Okazało się że mam twa guzki:
Teratocarcinoma -A [M-9081/3]
Seminoma -B [M-9061/3]
Atrophia partialis -C [M-58000]
Hydrocoele -D [M-33380]
Status normalis - EF [M-001]

Jądro 4 cm z powrózkiem 9 cm, na przekroju dwa guzki śr. 2,3 i 1,5 cm
A-z guzka 2,3 cm
B-z guzka 1,5 cm
C utkanie jądra
D najądrze
E powrózek część bliższa
F powrózek część dalsza

i tyle

w wypisie wpisali mi badanie markerów z przed operacji i w piątej dobie nie ma nigdzie wyników z 10 doby.

Proszę napiszcie co o tym wszystkim myślicie.

Pozdrawiam
Szendzi
szendzi
 
Posty: 13
Rejestracja: 01 Paź 2012, 14:57

Re: Rak jądra prawego - nowy ze śląska

Postprzez szendzi » 18 Paź 2012, 08:51

Witajcie, dzwoniłem dziś do centrum onkologii w Gliwicach by zarejestrować się do onkologa. Ponieważ wcześniej jak próbowałem to pani mnie zbyła że mam dzwonić z wynikami w ręku. Dziś dzwoniłem i powiedziała mi że najbliższy termin jest za 8 dni na 26 października.
Powiedzcie mi czy mam czekać czy szukać gdzieś indziej szybszego terminu, słyszałem że w Bielsku jest dobra onkologia.
Czy może prywatnie iść do tego urologa co mi wykrył guza i poprosić o skierowania na tomografie.

Co mam dalej robić??
szendzi
 
Posty: 13
Rejestracja: 01 Paź 2012, 14:57

Re: Rak jądra prawego - nowy ze śląska

Postprzez romi » 18 Paź 2012, 12:33

Witam
Próbuj wszystkiego, im szybciej tym lepiej. Nie mam pewności czy urolog wypisze Ci skierowanie na TK, ale co szkodzi spróbować.
Powodzenia
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra prawego - nowy ze śląska

Postprzez thinkpositive » 18 Paź 2012, 16:32

Szendzi,

Czy to jest cały opis hist-pat?

Jeżeli tak to jest niepełny.
Powinien być stopień zaawansowania miejscowego guza(ów) lub stopień naciekania naczyń (co pozwoli wywnioskować stopień zaawansowania guza).

Z dużym prawdopodobieństwem doświadczony onkolog poprosi o rozszerzenie opisu, bo nie będize w stanie ustalić stopnia zaawansowania choroby bez tych informacji.

Pozdr
k
2011 - nienasieniak, IB, 2xBEP, Mazowiecki Szpital Onkologiczny we Wieliszewie
Awatar użytkownika
thinkpositive
Przyjaciel Forum
 
Posty: 200
Rejestracja: 21 Paź 2011, 09:51

Re: Rak jądra prawego - nowy ze śląska

Postprzez romi » 18 Paź 2012, 20:15

Mnie też się tak wydaje, ale i tak na ten temat musi wypowiedzieć się lekarz, dlatego tak ważna jest szybka wizyta u onkologa.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra prawego - nowy ze śląska

Postprzez szendzi » 29 Paź 2012, 10:15

Cześć, potrzebuje rady bo chyba nie jest dobrze.
zaraz po otrzymaniu wyniku histo zarejestrowałem się do Gliwic, termin miałem na zeszły piątek. Pojechałem na 9:30 zarejestrowałem się, wyczekałem 3 godziny po czym pani pielegniarka mnie wezwała i w pokoiku zrobiła wywiad na temat choroby oraz przepisała wyniki do komputera (pytania dodatkowe mnie rozwaliły najbardziej to czy mam centralne ogrzewanie w domu).
Po kolejnej godzinie doczekałem się na lekarza w gabinecie z tabliczką "Nowotworzy, chemioterapia", doktorka osłuchała mi płuca, obejrzała blizne, zmacała moje ocalałe jajko, przeczytała wyniki i powiedziała że konieczna jest chemia i ilość cykli będzie zależna od wyników z tomografii brzucha i węzłów. Jak zacząłem pytać czy nie powinno się najpierw zrobić badań a potem decydować o przebiegu leczenia, powiedziała mi że ona zna sie na swojej pracy i mam nie czytać wpisów w internecie na ten temat. powiedziała że ze względu na odległość lepiej bym miał chemie w szpitalu bliżej miejsca zamieszkania i wypisała mi Karte konsultacyjną ze skierowaniem do Katowic. Ja się zgodziłem choć nie wiem czy dobrze, po pojechałem do szpitala na Ochojec (w karcie mam jeszcze raciborską Reymonta) a tam pani powiedziała że muszę najpierw znów trafić d poradni czyli kolejne 5 dni czekania a po badaniu trafię do szpitala.
Dziś dzwoniłem do prywatnego gabinetu onkologa ale najblizszy termin to 20 listopad.

Co mam robić czy czekać spokojnie na te wizyty czy jeszcze szukać???
szendzi
 
Posty: 13
Rejestracja: 01 Paź 2012, 14:57

Re: Rak jądra prawego - nowy ze śląska

Postprzez m9nika » 29 Paź 2012, 10:48

Witam,
Ja proponuję byś się wybrał do Wrocławia do pana dr Świątoniowskiego z 4WSK.
Wiem, że to kawałek drogi ale zobaczysz że warto ;)

4 Wojskowy Szpital Kliniczny
Oddział Onkologii Klinicznej
50-001 Wrocław, ul. Rudolfa Weigla 5
tel. (rejestracja poradni) - (71) 76 60 513
dr n. med. Grzegorz Świątoniowski - specjalista onkologii klinicznej

Do onkologa nie musisz mieć skierowania.
Pozdrawiam i pozdrowienia.
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości