Problem z przyjęciem do szpitala?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Problem z przyjęciem do szpitala?

Postprzez Lukas » 15 Lis 2012, 15:00

Dzień dobry. W krótkich zolnierskich słowach bo pisze z telefonu w drodze do szpitala. Właśnie dostałem skierowanie na operacje z prywatnej kliniki gdzie mam wykupiony pakiet z pracy. Lekarz powiedzial ze przyjma mnie w trybie pilnym. Zadzwonilem na Onkologie w Wawie i na Ostrobramska i w obydwu dowiedziałem sie ze najpierw muszę sie zgłosić do ich poradni na konsultacje, najbliższy termin za tydzień. Czy tak to powinno wyglądać? Sądziłem ze najpóźniej do niedzieli będzie po wszystkim.
Lukas
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Lis 2012, 20:25

Re: Problem z przyjęciem do szpitala?

Postprzez troll » 15 Lis 2012, 15:23

Witaj,

Może się to wydawać dziwne ale niestety tak, musisz najpierw zgłosić się na konsultację do poradni chirurgicznej (urologicznej? - bo zapewne chodzi Ci o orchidektomię? - usunięcie jądra) ponieważ, jakim dobrym specjalistą nie byłby Twój lekarz z Prywatnej Kliniki to operator musi jeszcze raz Cię obejrzeć i zakwalifikować do zabiegu z który będzie on sam odpowiadał. Dlatego istnieje konieczność konsultacji w Ośrodku w którym będziesz tę operację miał wykonywaną. Z drugiej strony termin tygodniowy konsultacji jest moim zdaniem do przyjęcia - od konsultacji do zabiegu nie minie więcej niż 2-3 dni. Także jest to sensowne, szczególnie wobec pory roku w której operacja będzie się miała odbyć (NFZ...).

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Problem z przyjęciem do szpitala?

Postprzez Lukas » 15 Lis 2012, 15:49

Tak chodzi oczywiście o usunięcie jądra, jakoś pominalem ten drobny szczegół ;) Dziękuje, uspokoiłes mnie. Byłem przed chwila w centrum onkologii osobiście i upewnilem sie ze tak to ma przebiegać. We wtorek idę na konsultacje.
Lukas
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Lis 2012, 20:25

Re: Problem z przyjęciem do szpitala?

Postprzez troll » 15 Lis 2012, 17:21

Witaj,

No to w takim razie do Poradni urologicznej się wybierasz :) Tak nawiasem jaki masz problem? Powiększone jądro czy zmiana w USG?

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Problem z przyjęciem do szpitala?

Postprzez Lukas » 15 Lis 2012, 18:39

Guz na jądrze. Napiszę jeszcze więcej z pewnością, ale najpierw muszę się przespać ;-) Przez ostatnie dwa dni chodzę tylko od jednych drzwi gabinetu do kolejnych.
Lukas
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Lis 2012, 20:25

Re: Problem z przyjęciem do szpitala?

Postprzez Lukas » 17 Lis 2012, 22:39

Konsultacja w Centrum Onkologii dopiero we wtorek, więc napiszę co do tej pory udało się ustalić.
W środę zgłosiłem się do urologa podejrzewając żylaki powrózka nasiennego, gdzieżby tam jakiś guz. On jednak nie miał wątpliwości, guz. Po kilkunastu minutach miałem już USG i kolejne potwierdzenie:

Oba jądra niepowiększone.
Lewe o prawidłowej echogeniczności - bez zmian ogniskowych.
W prawym jądrze zmiana ogniskowa nieco hipoechogenna o policystycznym obrysie, o wymiarach 24x19mm, składająca się z kilku owalnych obszarów, - największy taki obszar ma wymiary 18x15mm.
Zmiana opiera się o osłonki jądra, ale ultrasonograficznie nie obejmuje najądrza.
Obraz usg odpowiada procesowi npl.
Konieczna pilna konsultacja z urologiem i poszerzenie diagnostyki.
Najądrza niepowiększone - bez zmian litych i płynowych.
Naczynie żylne w spoczynku po stronie lewej o szerokości 2,6 mm, po prawej do 1,9mm.
Próba Valsalvy obustronnie ujemna.
W mosznie prawidłowa ilość płynu.
W obu pachwinach prawidłowe węzły chłonne.


Zrobiono mi również markery:

HCG - <0,100 mIU/ml max. 2.0
AFP - 1,76 ng/ml max 7.00
LDH - 194 U/l min - 135, max - 225

Jak rozumiem ok. Choć wiem też, że to jeszcze nic nie znaczy.

Mam też skierowanie na tomografię klatki piersiowej, opłucnej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej, możliwe że coś pominąłem, ale chyba kompleksowo. Niestety mam alergię i astmę alergiczną i choć jod nigdy nie należał do grona uczulających mnie alergenów lekarz obawiał się wykonać badanie bez konsultacji z moim lekarzem alergologiem-pulmunologiem. To jest w ogóle jakiś pech, bo jednego dnia gdy przyjechałem na TK nie miałem badania kreatyniny, nikt mi nie powiedział, że muszę je wykonać, a okazało się wymagane. Drobne przeoczenie, a dla mnie kolejny dzień stresu, ale nie mam do nikogo żalu. Pani z recepcji i tak stawała na głowie zapisując mnie na te wszystkie badania na cito. Następnego dnia wróciłem z kreatyniną to ta cholerna alergia stanęła na przeszkodzie.
Uczulenie mam głównie na drzewa, a co za tym idzie owoce pestkowe i orzechy, mniejsze na trawy, pleśni, grzyby i sierść psa.
Czy ewentualnie nie można tego badania było wykonać bez kontrastu? Nic by nie było widać? A rezonans magnetyczny? RTG? Czy są alternatywą?

To jest teraz dla mnie największy powód do stresu, samego życia bez jądra się nie obawiam, oczywiście martwię się o poziom testosteronu, czy będę sprawny seksualnie, ale wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że jedno jajko wystarczy. Bardziej obawiam się przerzutów i dlatego brak TK napawa mnie teraz lękiem. Staram się jednak nie martwić na zapas. Z powodu astmy kilka lat temu radykalnie zmieniłem tryb życia, rzuciłem palenie, przestałem imprezować, zmieniłem dietę i zacząłem uprawiać sport - kolarstwo. Ciągle zakładam, ze załapię się przynajmniej na końcówkę przyszłego sezonu, jeżeli już nie na początek. Jak będzie, czas pokaże.
Lukas
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Lis 2012, 20:25

Re: Problem z przyjęciem do szpitala?

Postprzez romi » 18 Lis 2012, 00:03

W tej chwili nic nie wskazuje na przerzuty, ale faktycznie może to potwierdzić TK, także załatw to ze swoim lekarzem alergologiem. Rezonans ani tym bardziej RTG nie są alternatywą dla TK.
Jedno jądro wystarczy na wszystkie potrzeby organizmu, także bez obaw.
Powodzenia.
My we wtorek też jedziemy do CO-I na kontrolę.
Ostatnio edytowany przez romi, 18 Lis 2012, 00:05, edytowano w sumie 1 raz
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Problem z przyjęciem do szpitala?

Postprzez troll » 18 Lis 2012, 00:04

Witaj,

Przede wszystkim podejrzewam, że środa, czwartek będziesz już po zabiegu jeśli we wtorek masz konsultację w Poradni. Z tomografią sprawa wygląda tak, że prawdopodobnie ani ta astma ani alergia nie mają wpływu na możliwość podania kontrastu - kwestia zabezpieczania się lekarza przed wszystkimi możliwymi konsekwencjami. Jakbyś nie zeznał, że chorujesz na coś takiego to by było już po badaniu. Na szczęście tomografię możesz zrobić po zabiegu bowiem nie ma ona wpływu na sposób postępowania w tej chwili (tj. przed zabiegiem).
Markery masz bardzo ładne - prawie na pewno więc choroba nie jest zaawansowana, prawdopodobnie jest to nasieniak a w skrajnym przypadku wstępna diagnoza może się nie potwierdzić. Jednak rozpoznanie w badaniu USG guza jądra jest bezpośrednim wskazaniem do wykonania orchidektomii pachwinowej więc nie ma też co od zabiegu uciekać - po prostu tutaj dostajesz wszystkie informacje :) Chyba więc pozostaje czekać do wtorku? :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Problem z przyjęciem do szpitala?

Postprzez Lukas » 18 Lis 2012, 01:04

Absolutnie nie uciekam od zabiegu, tak jak napisałem w pierwszym poście liczyłem wręcz, że do niedzieli będzie po sprawie. W czwartek dostałem skierowanie do szpitala i od razu zacząłem dzwonić. Mając czas postanowiłem zrobić resztę badań, ale ze względów o których pisałem nie udało się to. Też mi się zdaje, że ten jod tu nie ma nic do rzeczy, ale po tym jak lekarz napędził mi stracha sam zwątpiłem.
Lukas
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Lis 2012, 20:25

Re: Problem z przyjęciem do szpitala?

Postprzez romi » 18 Lis 2012, 01:21

I tak u Ciebie wszystko dzieje się szybko. To bardzo dobrze. TK możesz równie dobrze zrobić po zabiegu, wtedy zdążysz skonsultować się z lekarzem alergologiem.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron