Po diagnozie

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 03 Kwi 2013, 15:47

Witaj, podobnie jak Ty mam przewidziany zabieg na piątek, przy czym może ten termin ulec zmianie. Ja rozmawiałem z innym lekarzem, ale jak dotychczas jestem zadowolony z opieki. Myślę, że trafiłem w dobre ręce. Dzięki za wsparcie, pozdrawiam. ;-)
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 07 Kwi 2013, 06:37

Witam w gronie jednojajowców. Zabieg usunięcia jądra miałem w piątek, w sobotę tomograf i wypis do domu. Mam już przeprowadzony komplet badań - za 3 tygodnie ponownie markery, w poniedziałek rejestruję się u onkologa. Zastanawiam się, czy aby nie wybrać się na konsultację do Gliwic. Czy ktoś z szanownych forumowiczów leczył się tam i mógłby mi polecić dobrego lekarza onkologa? Pozdrawiam.
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez m9nika » 07 Kwi 2013, 10:16

Witam
Jak samopoczucie po zabiegu?
Diabeł napisał(a):czy aby nie wybrać się na konsultację do Gliwic.

Troll kiedyś napisał tak
troll napisał(a):Jeśli macie możliwość jednak wyboru Gliwice a Warszawa to na tą chwilę z całego serca polecam Warszawę a to z prozaicznej przyczyny - w Gliwicach nie mamy lekarza, którego bylibyśmy pewni. Nie oznacza to, że leczą tam źle ...

Może weź jednak pod uwagę Warszawę ;)
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Przed diagnozą

Postprzez romi » 07 Kwi 2013, 10:52

Witaj
Mimo że markery przed zabiegiem miałeś w porządku, to po zabiegu 2-4dni powinny ponownie zostać oznaczone.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 07 Kwi 2013, 12:04

Odnośnie samopoczucia, to gdyby nie ten ból to pewnie cieszyłbym się dobrym samopoczuciem. W chwili obecnej jestem na silnych lekach przeciwbólowych, które pomagają mi jako tako funkcjonować. W takich chwilach człowiek przekonuje się jak wiele znaczy obecność przy boku drugiej, piękniejszej połowy. Zgodnie z sugestiami jutro pojadę ponownie oznaczyć markery - choć schodzenie po schodach z czwartego piętra nie będę pewnie mile wspominał. Dziękuję za zainteresowanie i cenne uwagi. Pozdrawiam.
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez romi » 07 Kwi 2013, 12:45

Witaj
Jeśli masz specjalnie po to wychodzić z domu to poczekaj jeszcze dzień, dwa, to nic nie zmieni. Chodzi o to żeby po zabiegu markery również były oznaczone. Trzy tygodnie to taka trochę czarna dziura. Zasada jest taka, że markery bada się przed zabiegiem, po zabiegu i następnie co tydzień do ustalenia się poziomu. Jeśli przed zabiegiem były w normie i po zabiegu też pozostaną w normie to później można badać je rzadziej, to oczywiste.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Przed diagnozą

Postprzez Laili » 08 Kwi 2013, 18:25

Witaj :)
[quote="romi"]
... W szpitalu powinno być też wykonane RTG płuc w dwóch projekcjach...

Czy zrobiłeś prześwietlenie płuc. Jeśli guz był duży może dać przerzuty do płuc.
Zajrzyj na wątek Simona viewtopic.php?f=8&t=220&start=30

Jesteś w dobrych rękach forumowiczów rj.
Pozdrawiam
Laili mama Simona
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 10 Kwi 2013, 16:07

Dzień dobry,

właśnie odebrałem wypis ze szpitala. z którego wynika między innymi, iż:
1. RTG klatki piersiowej P-A (wykonane w dniu przyjęcia do szpitala): Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka sercowo-naczyniowa w granicach normy.
2. TK spiralne jamy brzusznej (wykonane dzień po zabiegu, aparatem 16-rzędowym, warstawami o gr. 1,2 mm po dożylnym podaniu środka cieniującego): Wątroba jednorodna, niepowiększona. Trzustka o prawidłowej wielkości i strukturze, bez zmian ogniskowych. Śledziona jednorodna, niepowiększona. Obie nerki bez zmian patalogicznych. Obraz dużych naczyń krwionośnych w badaniu TK bez uchwytnych zmian patalogicznych. Przy naczyniach biodrowych lewych pojedyńczy powiększony węzł chłonny 14x7 mm. Poza tym węzły chłonne jamy brzusznej nie powiększone. Objęty badaniem układ kostny klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy bez zmian ogniskowych.

Proszę ekspertów o opinię, za którą z góry dziękuję.

P.S. Wczoraj ponownie oznaczyłem markery, wyniki jutro.

Pozdrawiam.
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez m9nika » 10 Kwi 2013, 19:21

Witam
Prawdopodobnie będziesz wymagał leczenia uzupełniającego.
Jednak do ustalenia zaawansowania klinicznego potrzebne są pozostałe badania, tj wynik hist-pat i markery.
Który ośrodek rozważałeś?
Z bielsko-Białej bliższym (niż do warszawy) referencyjnym ośrodkiem onkologicznym jest 4WSK we Wrocławiu, tutaj masz namiary viewtopic.php?f=5&t=160
Więcej dowiesz się od ekspertów.
Pozdrawiam.
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Przed diagnozą

Postprzez m9nika » 10 Kwi 2013, 19:59

Poszperałam jeszcze na forum i znalazłam wypowiedź Trolla odnośnie węzłów chłonnych.
troll napisał(a): Praktycznie za podejrzane onkologicznie węzły chłonne w badaniach obrazowych uznaje się węzły o wymiarze >15mm.

więcej znajdziesz w wątku mars viewtopic.php?f=9&t=381
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości