Po diagnozie

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Po diagnozie

Postprzez Diabeł » 17 Mar 2013, 19:48

Witam szanownych forumowiczów!,

na początek kilka słów o sobie: mam na imię Przemek, 37 lat, żona, dwójka dzieci, mieszkam w Bielsku-Białej.
W zaszłym tygodniu podczas ćwiczeń poczułem ucisk w mosznie. W trakcie ręcznego badania jąder stwierdziłem, iż jedno z nich (lewe) jest zdecydowanie twardsze i nieco większe, z małym guzkiem na przedniej stronie.
Oczywiście wszystko to zaniepokoiło mnie na tyle, iż umówiłem się na prywatną wizytę u Pani Urolog, która została wyznaczona na najbliższy wtorek.
Na podstawie informacji, które wyczytałem w internecie, w tym na tym forum, jestem przekonany, iż mam raka jądra, choć cały czas mam nadzieję na inną diagnozę.
W chwili obecnej, jądro jest jeszcze bardziej twarde z bardziej wyczuwalnym guzkiem, choć nie odczuwam bólu, a jedynie delikatny ucisk, który związany jest niewątpliwie z faktem powiększenia jądra.
W głowie kłębi się wiele myśli, również tych negatywnych, jednak dzieki lekturze forum, jestem znacznie spokojniejszy, a tym samym bardziej przygotowany na walkę - mam nadzieję, że po wizycie u Urologa, również będę w takim stanie psychicznym.
Po wizycie u lekarza, podzielę się otrzymaną diagnozą, a już teraz liczę na Waszę wsparcie, za które z góry dziękuję.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez Diabeł 13 Maj 2013, 21:55, edytowano w sumie 2 razy
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez romi » 17 Mar 2013, 20:38

Witaj
Przede wszystkim spokój, dopóki nie będzie diagnozy wszystko jest gdybaniem. Niemniej dobrze że poczytałeś informacje na forum, przede wszystkim w bazie wiedzy. Jeśli po wizycie u urologa nie będziesz pewien, że diagnoza jest prawidłowa to należy to zweryfikować u innego lekarza. Dodatkowo jeszcze celowe będzie zrobienie badań markerów. Jak będziesz miał więcej informacji to pisz na forum.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 19 Mar 2013, 23:59

Witam,

właśnie wracam od Urologa, którego rozpoznanie to: Guz jądra lewego. Co ciekawe, Pani doktor nie miała żadnych wątpliwości odnośnie diagnozy już po badaniu dotykowym, przez co do USG nie bardzo się przyłożyła - to bardzo doświadczona lekarka, więc chyba nie mam prawa mieć żadnych wątpliwości odnośnie rozpoznania.

Efektem mojej wizyty jest otrzymanie skierowania do szpitala na zabieg usunięcia jądra (hemikastracji - ależ to brzmi!), z dopiskiem PILNE. Jutro więc zaczynam podchody do Szpitala Wojewódzkiego, i mam nadzieję, że zabieg zostanie przeprowadzony bez zbędnej zwłoki.

W trakcie wizyty otrzymałem skierowanie do laboratorium na oznaczenie markerów, przy czym otrzymałem informację, iż jeśli nie dam rady przeprowadzić badań, zostaną one zrealizowane w szpitalu przed zabiegiem, więc zachowam sobie chyba to skierowanie na czas po zabiegu.

Zapytałem podczas wizyty również, o to czy w Bielsku znajdę jakiegoś dobrego onkologa, który leczy nowotwory jąder, czy też muszę rozważać opcję dojadu do innych ośrodków i otrzymałem informację, iż tacy lekarze są w Beskidzkim Centrum Onkologi w Bielsku, więc można leczyć się na miejscu, przy czym sama Pani Urolog stwierdziła, że przy leczeniu raka jądra nie ma możliwości odejścia w prawo, czy lewo, ponieważ jest ustalony standard leczenia, którego onkolodzy muszą się trzymać.

Jedno, co mnie niepokoi po dzisiejszej wizycie to stwierdzenie Pani doktor, iż guz wypełnił już prawie cale jądro - jak dla mnie nie brzmi to zbyt optymistycznie.

Jak tylko ustalę termin zabiegu odezwę się ponownie.

Pozdrawiam.
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez troll » 20 Mar 2013, 00:22

Witaj Diabeł,

Bardzo dobrze, że dostałeś skierowanie na markery, sprawdź czy masz komplet (AFP, bHCG, LDH) i jak najszybciej je zrób. W razie, gdyby któregoś brakowało (szczególnie możliwe jest to przy LDH) - zrób go "prywatnie". Koszt niewielki w porównaniu do tego, że kompletujesz diagnozę. To samo musisz dopilnować w szpitalu. Pamiętaj, że odpowiednia "rozmowa" z rejestratorką, wizyta u lekarza na wizycie prywatnej może przyspieszyć termin przyjęcia do szpitala. Do niczego nie namawiam ale wiedz, że są różne wyjścia choć na początku jak najbardziej zasadnym jest zapisanie się do poradni urologii szpitala i tam wyznaczenie terminu zabiegu.
Jeśli ma Cię to uspokoić to zabieg nosi drugą nazwę - orchidektomia i tej możesz używać :) Poza tym jak twierdzi większość kobiet (partnerek naszych chorych) to nie zauważają one nawet braku jądra. Usunięcie jądra nie wpływa też na płodność ani zdolność do osiągania erekcji (choć płodność może być upośledzona nawet przed zabiegiem, choć po Twoim "stażu" wnioskuję, że wszystko z nią ok :) ).
W razie jakichkolwiek problemów - daj znać, postaramy się pomóc czy to w znalezieniu innego ośrodka czy w innych kwestiach także.

No i przeczytaj "lekturę obowiązkową":
viewtopic.php?f=6&t=192

Powodzenia!
Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Przed diagnozą

Postprzez romi » 20 Mar 2013, 00:30

Witaj
Co do wielkości to będzie dopiero wiadomo po badaniu histopatologicznym, także stwierdzenie pani doktor jest nieco na wyrost. Poza tym mimo wszystko powinna starannie zrobić USG. Ma rację natomiast, że w leczeniu nowotworów jądra obowiązują standardy, ale niestety w Polsce bardzo często nie są one przestrzegane czego dowodem są wypowiedzi użytkowników forum. Dlatego w bazie wiedzy jest mapka ośrodków które są polecane pacjentom z nowotworem jądra. Pamiętaj, że zabieg powinien odbyć się z tzw. dostępu pachwinowego, jest to jedyny poprawny sposób usunięcia jądra. Upewnij się, że tak to się odbędzie. Badania markerów wszystkich trzech (to ważne) powinny być zrobione w szpitalu przed zabiegiem. W szpitalu powinno być też wykonane RTG płuc w dwóch projekcjach. Sam zabieg trwa do godziny i dla chirurga urologa jest prostym zabiegiem, także nie obawiaj się komplikacji.
Im szybciej będziesz miał operację tym lepiej, daj znać co załatwiłeś.
Powodzenia
Ostatnio edytowany przez romi, 20 Mar 2013, 00:34, edytowano w sumie 1 raz
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 20 Mar 2013, 00:33

Dziękuję Troll-u i Romi,

mam komplet markerów na skierowaniu. Jutro dowiem się w szpitalu na kiedy będą mogli mnie przyjąc, i jak będzie to odległy termin to uruchomię wszystkie swoje, jak i żony znajomości.

Zabieg ma być z tzw. dostępu pachwinowego.

P.S. na płodności już mi nie zależy - mamy dwie wspaniałe córki, kolejnych nie planujemy :)

Pozdrawiam i dziękuje za wsparcie - naprawdę dużo dla mnie one znaczy, szczególnie teraz.
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez Slave » 20 Mar 2013, 09:02

Świetnie że tu trafiłeś ! W tym miejscu gdzie Ty teraz ja byłem niecałe 3 m/c temu. Dzięki okazanemu tu wsparciu, możliwości konsultacji wyników z ekspertami, a przede wszystkim ogromnej wiedzy tu zgromadzonej - można przez to przejść bez niepotrzebnych nerwów, czego oczywiście Ci życzę.
Zadbaj tylko samemu o wszystkie badanie przed i po, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.
3maj się i powodzenia.
Slave
 
Posty: 30
Rejestracja: 11 Sty 2013, 22:10

Re: Przed diagnozą

Postprzez Adrian1975 » 20 Mar 2013, 09:30

Cześć,
może zabrzmi to nieco... dziwnie, ale w pewnym sensie zazdroszczę Wam "nowym" tej sytuacji.
jak mnie w 2011 roku dopadła diagnoza to byłem totalnie zielony, nie wiedziałem, że istnieje rjforum z jej znakomitymi ekspertami i ludźmi dobrej woli, dzielącymi się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Slave, Diabeł, lepiej trafić nie mogliście. Ja wówczas błądziłem w gęstej mgle.

powodzenia

Adrian
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 20 Mar 2013, 12:39

Witam,

dziękuję wszystkim za dobre słowa i wsparcie.

W chwili obecnej zostały uruchomione znajomości, celem dostania się na oddział urologiczny, w jak najkrótszym czasie. Jak już będę wiedział, co i jak, dam znać.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam :)
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 20 Mar 2013, 15:46

Właśnie otrzymałem informację, iż zostanę przyjęty do szpitala 2 kwietnia. Dziś pod wieczór jadę na badanie markerów. Powoli, do przodu.
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron