Po diagnozie

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Przed diagnozą

Postprzez daro » 10 Kwi 2013, 21:35

Trzymaj się bracie, ja miałem podobną sytuację rok temu. Właśnie dzisiaj jestem po wizycie u onkologa, po badaniach-jest wszystko w porządku, i Tobie tego też życzę.
Pisz o wszystkim na forum, a z pewnością nie będziesz sam. Całe życie przed Tobą, pamiętaj o tym.

Pozdrawiam.
daro
 
Posty: 91
Rejestracja: 01 Wrz 2012, 23:00

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 11 Kwi 2013, 16:16

Dzień dobry,

na początku dziękuję za słowa otuchy i wsparcie. Do wyników badań z wypisu szpitalnego dorzucam świeżutkie markery (oznaczone 4 dni po zabiegu):

LDH 298 U/l Z. Ref.: 240 - 480
AFP 2,9 IU/ml Z. Ref.: < 5,8
Beta HCG < 0,100 mIU/ml Z.Ref.: < 2,6

Porównując markery przed i po zabiegu, widać, iż po zabiegu zmalały u mnie wartości LDH (przed zabiegiem 371) i AFP (przed zabiegiem 3,4).

Proszę ekspertów o interpretację wszystkich udostępnionych wyników. Pozdrawiam.
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez romi » 11 Kwi 2013, 16:24

Witaj
Wszystko jest ok, teraz trzeba poczekać na wynik badania histopatologicznego i wtedy lekarz będzie mógł podjąć decyzję co dalej. W każdym razie Twoje szanse na uwolnienie się od choroby to praktycznie 100%.
Co do tego węzła uwidocznionego w badaniu TK, to musi wypowiedzieć się lekarz, w zasadzie jego wymiary nie są podejrzane, mieszczą się w normie (czemu opisany jako powiększony?). Wahania markerów to rzecz naturalna jeśli są stabilne.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Przed diagnozą

Postprzez tiger73 » 12 Kwi 2013, 16:29

Witaj Diabeł !
U mnie LDH także zmalało po orchidektomii.Przed operacją miałem lekko powyżej normy,a po operacji już w normie(bHCG i AFP były ok za każdym razem)

Pozdrawiam ;)
tiger73
 
Posty: 50
Rejestracja: 07 Lut 2013, 09:54

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 21 Kwi 2013, 18:26

Witam,

minęły dwa tygodnie od usunięcia jądra, a badań his-pat jeszcze nie ma. Na środę mam umówioną wizytę u onkologa klinicznego i liczę, że jednak otrzymam wyniki przed wizytą. W poniedziałek oznaczę ponownie markery.

Na marginesie mam koledzy do Was dwa pytanka.

Otóż po zabiegu, każdego poranka budzę się z wzwodem, a wcześniej takiej regularności nie notowałem :) czy ma to związek z orchidektomią?

Nie chciałbym zbytnio żony zaniedbywać, i zastanawiam się czy nie ma medycznych przeciwskazań do podjęcia współżycia - mam takie wewnętrzne obawy, i liczę, że mi je rozwiejecie :)

Pozdrawiam.
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez m9nika » 21 Kwi 2013, 19:30

Witam
Diabeł napisał(a):Otóż po zabiegu, każdego poranka budzę się z wzwodem, a wcześniej takiej regularności nie notowałem :) czy ma to związek z orchidektomią?

Tylko pogratulować :D
Ja bym się martwiła gdyby efekt był odwrotny ;)
Diabeł napisał(a):zastanawiam się czy nie ma medycznych przeciwskazań do podjęcia współżycia

Jeśli rana Ci nie przeszkadza to nie ma żadnych przeciwwskazań.
Dopiero w przypadku leczenia uzupełniającego zaleca się zabezpieczać przy współżyciu przez okres 2lat.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 23 Kwi 2013, 15:11

Dzień dobry,

właśnie otrzymałem wyniki badania histopatalogicznego. Na wydruku widnieją następujące informacje:

Materiał: Jądro lewe z powrózkiem nasiennym.

Jądro w osłonkach 5,5 x 4 cm. Samo jądro długości 4,5cm, na przekroju wyraźnie odgraniczony otorebkowany żółty zrazowaty guz 2,5 x 2 cm;
a) z guza, 3 x cz 105798-105800
b) osłonki jądra, 2 x cz 105801-105802
c) najądrze, 1 x cz 105803
d) powrózek, 1 x cz 105804
c) powrózek linia cięcia, 1 x cz 105805

MIKROSKOPOWO:

a) Seminoma. Guz średnicy 2,5 cm, z drobnymi ogniskami nacieku poza pseudotorebką.
b) Ognisk nowotworowych nie znaleziono.
b-e) Ognisk nowotworowych nie znaleziono.
pT1NxMx

Poniżej dopisek ordynatora oddziału urologii i onkologii urologicznej:

Skierować na onkologię, celem konsultacji i dalszego leczenia.

Bardzo proszę ekspertów o interpretację wyników badania histopatalogicznego i ewentualne wskazówki odnośnie dalszego postępowania.
Jutro będe miał wyniki markerów z poniedziałku. Na jutro jestem również umówiony z onklogiem.

Pozdrawiam.
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez troll » 23 Kwi 2013, 16:29

Witaj,

Jeśli markery będą ok to obrazy z TK brzucha i miednicy będą wymagały konsultacji radiologa. Prawdopodobnym jest, że niestety ten węzeł chłonny jest "nowotworowy" ale nie jest to w żaden sposób pewne. Pomocnym może okazać się USG.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Przed diagnozą

Postprzez Diabeł » 23 Kwi 2013, 17:04

Oj,

mam nadzieję, że onkolog, do którego jutro idę będzie dysponował odpowiednią wiedzą i będzie wiedział jak dalej postępować.
Diabeł
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 Mar 2013, 23:31

Re: Przed diagnozą

Postprzez troll » 23 Kwi 2013, 18:40

Witaj,

A gdzie idziesz?

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości