Po diagnozie

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Po diagnozie

Postprzez Diabeł1976 » 06 Sie 2015, 21:14

Cały czas jestem na obserwacji - co pół roku TK i co 3 miesiące badanie markerów i innych parametrów krwi. Markery przez cały czas w normie. Dotychczas badania obrazowe klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy były OK, natomiast po ostatnim badaniu, które wykonałem początkiem lipca, ustalono: w przestrzeni zaotrzewnowej wzdłuż aorty brzusznej i żyły głównej dolnej widoczne są dość liczne węzły chłonne średnicy do 8mm - widoczny wzrost wielkości węzłów w porównaniu z badaniem poprzednim, ale węzły nadal w normie wielkości (do kontroli) - wnioski: do obserwacji węzły zaotrzewnowe.

Reszta OK.

Według lekarza, który mnie prowadzi nie ma powodów do obaw - z uwagi na rozmiar węzłów, jednocześnie po konsultacji z radiologiem, postanowił skierować mnie na badania PET do Krakowa, żeby upewnić się na czym stoimy.

Co o tym myślicie?
Diabeł1976
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 Sie 2015, 20:15

Re: Po diagnozie

Postprzez romi » 06 Sie 2015, 23:35

Witam
Chyba za wcześnie na jakikolwiek alarm. Węzły chłonne mogą zmieniać swoją wielkość i jeśli tylko są w normie czyli do 10mm to nie żadnych powodów do wykonywania badań np. PET.
A Twój wcześniejszy profil zniknął ze spisu użytkowników. Ciekawe jak to się mogło stać. Nie próbowałeś zarejestrować się pod starą nazwą?
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Po diagnozie

Postprzez Diabeł1976 » 07 Sie 2015, 08:27

Witaj Romi,

próbowałem oczywiście zalogować się pod starą nazwą, ale cały czas dostawałem info, że taki użytkownik już istnieje :)
Diabeł1976
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 Sie 2015, 20:15

Re: Po diagnozie

Postprzez romi » 07 Sie 2015, 22:36

Witam
Jednak jest w spisie użytkowników, to chyba tylko admin będzie mógł to wyjaśnić.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Po diagnozie

Postprzez Diabeł1976 » 26 Sie 2015, 19:32

Witam,

właśnie otrzymałem zaproszenie na badanie PET - jutro w Krakowie. Miałem na jutrzejszy poranek zaplanowany trening biegowy, i nie wiem czy w tej sytuacji mogę go zrealizować. Jak myślicie, są jakieś przeciwskazania - badanie mam o 15:50.

Pozdrawiam.
Diabeł1976
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 Sie 2015, 20:15

Re: Po diagnozie

Postprzez Arkadyj » 26 Sie 2015, 20:38

Hej

Wielokrotnie mając popołudniami badania, czy to USG, RTG, czy to TK, rano wychodziłem na treningi, które zwykłem robić. Jeżeli w ostatnim czasie regularnie je wykonujesz to taki trening w dniu badania nie będzie dla organizmy żadnym szokiem. Jedynie nie przesadzałbym z intensywnością i ograniczyłbym interwały lub intensywniejsze tempówki. Po takim treningu powinieneś czuć się raczej zrelaksowany niż zmęczony.
Arkadyj
 
Posty: 33
Rejestracja: 27 Sty 2014, 16:37

Re: Po diagnozie

Postprzez Diabeł1976 » 06 Wrz 2015, 21:49

Witajcie,

od pewnego czasu odczuwam ucisk w okolicy lewej pachwiny - nie ból, a jedynie takie uczucie jakby coś tam puchło. Jak się budzę rano jest ok, w miarę upływu dnia ucisk się nasila. Czy to mogą być te pierońskie powiększone węzły chłonne?

W zeszłym tygodniu miałem PET-a, teraz czekam na wyniki, które mają mi przesłać pocztą.

Pozdrawiam.
Diabeł1976
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 Sie 2015, 20:15

Re: Po diagnozie

Postprzez Diabeł1976 » 08 Wrz 2015, 19:39

Witam,

właśnie odebrałem wyniki badania PET. Tradycyjnie części zapisów nie rozumię, więc będę bardzo wdzięczny, jak ktoś pomoże mi w interpretacji otrzymanych wyników. Z onkologiem będę rozmawiał na ten temat dopiero w czwartek.

Klinicznie: Rak jądra po hemikastracji;
Cel badania: Ocena skuteczności leczenia;
Procedura: Podano dożylnie 223 MBq 18-FDG. Poziom glukozy przy podaniu radioznacznika wynosił 102 mg/dl. Akwizycję wykonano około 60 min. od podania radoznacznika. Obrazowanie od podstawy oczodołów do połowy ud przeprowadzono za pomocą aparatu PET-CT Discovery 690, rekonstrukcja Sharp IR, metoda akwizycji TOF (czas przelotu). Badanie TK niskodawkowe bez zastosowania dożylnych środków kontrastowych zostało wykonane do celów atenuacyjnych i lokalizacyjnych.

Głowa i szyja:
niewielkie pobudzenie metabolizmu FDG w migdałkach podniebiennych (SUV max po str. lewej 5,0; SUV max po str. prawej 5,7) ze zwapnieniami. Do oceny laryngologicznej.


Klatka piersiowa:
Nie uwidoczniono ognisk patalogicznego gromadzenia FDG typowych dla zmian npl. z wysokim metabolizmem glukozy.

Jama brzuszna i miednica:
Nie uwidoczniono ognisk patalogicznego gromadzenia FDG typowych dla zmian npl. z wysokim metabolizmem glukozy. Brak jądra lewego - stan po usunięciu.

Układ kostno-stawowy:
Nie uwidoczniono ognisk patalogicznego gromadzenia FDG typowych dla zmian npl. z wysokim metabolizmem glukozy.

Wnioski:
W badaniu PET/TK nie uwidoczniono ognisk patalogicznego gromadzenia FDG typowych dla zmian npl. z wysokim metabolizmem glukozy.

Uwagi:
Poziom referencyjny: łuk aorty (MBPS) SUV max 2,2; SUV max wątroby 2,8.


Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Diabeł1976
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 Sie 2015, 20:15

Re: Po diagnozie

Postprzez Diabeł1976 » 02 Paź 2015, 20:01

Witam,

według lekarza który mnie prowadzi wynik badania PET wskazuje że pod względem onkologicznym nie mam się co martwić. Jednocześnie zalecił wizytę konsultacyjną u laryngologa - właśnie jestem po wizycie u laryngologa, który wykluczył jakiekolwiek zmiany nowotworowe - okazuje się, że mam zapalenie migdałków, Uffff :)

Pozdrawiam.
Diabeł1976
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 Sie 2015, 20:15

Re: Po diagnozie

Postprzez fuckRak » 02 Paź 2015, 23:36

cieszymy się :)

ale powiem tak: oszczędzaj się ;)
ja po diagnozie mialem dwa razy anginę i do dziś walczę z przewlekłym zapaleniem migdałków - przesrana sprawa, ale to nic w porównaniu do tego co przeszliśmy...
fuckRak
 
Posty: 140
Rejestracja: 01 Paź 2014, 20:09
Miejscowość: Poznan

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości