Seminoma IB / Nieostroodgraniczony obszar ze zwapnieniami

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Nieostroodgraniczony obszar ze zwapnieniami

Postprzez bluemaniak » 21 Sty 2016, 00:31

Czy w tym przypadku mogę iść się zgłosić do onkologa w swoim miejscu zamieszkania czy lepiej skonsultować to ze specjalistą w tym zakresie takiego typu nowotworu?
I czy w tym przypadku powinienem pomyśleć o zamrożeniu nasienia? Jeśli tak to w jakim czasie najlepiej?
nasieniak IB (pT2N0M0)
bluemaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: 18 Kwi 2013, 13:43

Re: Nieostroodgraniczony obszar ze zwapnieniami

Postprzez romi » 21 Sty 2016, 12:49

Witam
Idź na wizytę do onkologa u siebie i napisz jakie zapadły ustalenia. Wtedy ocenimy czy to jest zgodne z wytycznymi.
Mrożenie nasienia jeśli będzie taka potrzeba przed rozpoczęciem chemioterapii. Jeśli nie będzie leczenia uzupełniającego, nie ma potrzeby deponowania nasienia.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nieostroodgraniczony obszar ze zwapnieniami

Postprzez bluemaniak » 25 Sty 2016, 17:22

Jestem po wizycie u onkologa u siebie.
Stadium IB, otrzymałem skierowanie na USG pachwin oraz badania krwi i markerów.

Zapropnowano mi obserwację lub radioterapię w przypadku gdyby coś USG pachwin wskazywało.

Zapytałem się o możliwość chemioterapii, za moją zgodą mogą mi podać karboplatynę.
W przyszly poniedziałek zbierze się konsylium, we wtorek podadzą chemię, ambulatoryjnie i odpoczywać do domu.

Jak to widzicie?
Radioterapia czy karboplatyna w tej sytuacji?
nasieniak IB (pT2N0M0)
bluemaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: 18 Kwi 2013, 13:43

Re: Nieostroodgraniczony obszar ze zwapnieniami

Postprzez Neo » 25 Sty 2016, 21:16

Standardem jest jednak Karboplatyna. Większość chłopaków z tego forum wybrało właśnie tę opcję. Ja również miałem karboplatynę 1 wlew. Chyba jest to najmniej obciążająca opcja dla organizmu. Wybór należy do Ciebie.
Neo
 
Posty: 31
Rejestracja: 22 Sty 2015, 22:36

Re: Nieostroodgraniczony obszar ze zwapnieniami

Postprzez romi » 25 Sty 2016, 22:05

Witam
Radioterapia działa miejscowo i może powodować dotkliwe skutki uboczne odległe, natomiast karboplatyna działa ogólnoustrojowo, czyli działa również na rozsiane po organizmie komórki nowotworowe i skutki uboczne są mniej dotkliwe niż w przypadku naświetlań.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nieostroodgraniczony obszar ze zwapnieniami

Postprzez bluemaniak » 25 Sty 2016, 22:21

Dziękuję za odpowiedzi,
a jest jakiś schemat podawania? Dlaczego np. tylko jeden wlew a nie więcej żeby mieć pewność?
I czy kolejny tydzień czekania nie pogarsza tu sprawy w tym przypadku?

W międzyczasie wróciłem juz powoli do aktywności sportowej (praca), bez dźwigania oczywiście, ranę jeszcze czuję, ale nie przesadzam.
nasieniak IB (pT2N0M0)
bluemaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: 18 Kwi 2013, 13:43

Re: Nieostroodgraniczony obszar ze zwapnieniami

Postprzez romi » 25 Sty 2016, 22:41

Witam
To nie działa tak, że im więcej tym lepiej. Raczej odwrotnie - im więcej ponad tyle co potrzeba to tylko gorzej.
Dlatego opracowano szczegółowo sposób postępowania przy określaniu stanu zaawansowania, dzięki czemu dokładnie wiadomo ile podać leku. Leczenie nowotworu jądra jest z intencją wyleczenia w związku z tym w zależności od stanu podaje się maksymalnie dopuszczalną dawkę tolerowaną przez organizm. Chemioterapia to w dużym uproszczeniu trucie organizmu i nie należy tej trucizny podać za dużo, bo odniesie się wtedy skutek odwrotny do zamierzonego.
Trudno mówić w tym przypadku o jakimś schemacie podawania, bo jest tylko jeden wlew. Rano zgłaszasz się do ambulatorium dostajesz kroplówkę i po paru godzinach wychodzisz do domu.
U Ciebie tydzień czekania nie zmieni sytuacji, także spokojnie zaczekaj.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nieostroodgraniczony obszar ze zwapnieniami

Postprzez m9nika » 25 Sty 2016, 23:17

Witam
Dodam tylko, że Słoń podał link do obliczania dawki karboplatyny http://www.globalrph.com/carboplatin.htm
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Seminoma IB / Nieostroodgraniczony obszar ze zwapnieniam

Postprzez bluemaniak » 30 Sty 2016, 23:35

Drodzy,
mam prosbe odnosnie weryfikacji wyliczenia dawki karboplatyny, ktora mam otrzymac u siebie we wtorek. Chcialbym porownac opinie naszych ekspertow wedlug wynikow i schematu z tym co zaproponuje mi doktor po konsylium w poniedzialek. Nie potrafie sie odnalezc w kalkulacji wyliczen o ktorym wspomniala m9nika :)

Wzost 190/ waga ~90

Poki co jestem po zleconych przez lekarza dodatkowych badan USG pachwin i moszny.
Prawe jadro usuniete, w okolicy blizny pooperacyjnej widoczny jest niewielki obrzek.
Jadro lewe jednorodne, prawidlowej wielkosci i echostruktiry, bez zmian ogniskowych.
W pachwinach uwidoniono nieliczne, drobne odczynowe wezly chlonne, w prawej w wymiarach 5x7 mm, a w lewej 5x10 mm.


Powtorzono markery po 5 tyg od zabiegu: w normie.

Wyniki badan krwi przed chemioterapia:
Dimery: https://www.dropbox.com/s/guvgx10damk99db/badanie01.jpg?dl=0
Biochemia: https://www.dropbox.com/s/a0qwkrppy86lglm/badanie02.jpg?dl=0
Morfologia: https://www.dropbox.com/s/8mpb60zxil2tbmi/baadnie03.jpg?dl=0
nasieniak IB (pT2N0M0)
bluemaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: 18 Kwi 2013, 13:43

Re: Seminoma IB / Nieostroodgraniczony obszar ze zwapnieniam

Postprzez troll » 31 Sty 2016, 17:38

Witaj,

Powinieneś otrzymać 1145 mg karboplatyny.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości