implant jadra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

implant jadra

Postprzez cssdn » 30 Cze 2013, 12:13

witam serdecznie szukam caly czas po internecie wielu informacji na temat implantu jadra chcę taki sobie wstawić lecz jest pare pytan i problemów zwiazanych z wyborem firmy jak i również obawem ze jadro sztuczne nie bedzie na tej samej wysokości zawsze co prawdziwe.

firm jakie znalazlem

ams ,sebbin,nagor , polski pofarm.


z czego sebbin chyba ma najwiekszą gamę rozmiarów i nie wiem czy nie jest podwieszany taki implant bo chyba tak luzem nie powinien latac w worku mosznowym efekt moze być taki jak na tym zdjeciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a03 ... f7302.html

rozmiar jadra ktore zostalo podluznie 44 mm x ap 17mm poprzecznie 27 mm
cssdn
 
Posty: 12
Rejestracja: 30 Cze 2013, 12:02

Re: implant jadra

Postprzez romi » 30 Cze 2013, 12:36

Witaj
Pierwsze co należy zrobić to znalezienie miejsca gdzie zostanie wykonany zabieg wszczepienia implantu. Następnie skierowanie od lekarza onkologa i wizyta u urologa. Zabieg łącznie z implantem jest refundowany przez NFZ. Z tego co się orientuję ośrodek który wykonuje zabieg sam kupuje odpowiedni implant w firmie z którą współpracuje w tym zakresie, być może pacjent ma możliwość sugestii jaki implant chciałby mieć.
Można również wykonać zabieg na własny koszt i wtedy ponieważ samemu kupuje się implant w uzgodnieniu z lekarzem można wybrać sobie firmę i typ.
Jest jeszcze kwestia indywidualnych odczuć po wszczepieniu implantu (zimno, ciepło). Wielu pacjentów rezygnuje z tego uważając, że brak jądra nie stanowi większego problemu w codziennym życiu (przez większość ludzi ten brak jest niedostrzegany, jeśli o tym nie wiedzą), poza tym sam zabieg który wymaga kilku miesięcy rekonwalescencji.
Napisz coś więcej o swojej historii, to może być pomocne dla innych.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: implant jadra

Postprzez cssdn » 30 Cze 2013, 12:52

jadro musi być usuniete nie ma w nim zmian onkologicznych ale znajduje sie w pachwinie i nie da rady z tym juz nic zrobić pozostalo mi wszczepić sobie implant i muszę dobrać rozmiar i jakośc po zabiegu trzeba poczekać okolo 1 miesiaca i mozna wszczepić implant

dlatego wybralem pare firm

http://www.sebbin.com/fr/hommes.html

http://www.nagor.com/download/nagor_pro ... e_2013.pdf

AMS

rozbilem rozeznanie na zagranicznych stronach ale nie ma zbyt wiele na temat wyboru firmy ktorej zakupili implant i jaki jest najlepszy obecnie na calym rynku dlatego staram sie szukać odpowiedzi jak to jest z tymi implantami jak one sie zachowuja
cssdn
 
Posty: 12
Rejestracja: 30 Cze 2013, 12:02

Re: implant jadra

Postprzez romi » 30 Cze 2013, 13:41

Witaj
Kilka osób na Forum ma wszczepione implanty, może napiszą coś o swoich doświadczeniach, także trzeba poczekać.
W Twoim przypadku chyba nie będzie refundacji.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: implant jadra

Postprzez arek » 30 Cze 2013, 13:58

Witaj!
Ja mam sprzęt Pofamu. Spisuje się fajnie. Jest to implant silikonowy - nie żelowy. Czytałem, że w tych drugich, w przypadku urazu, jest spore ryzyko pęknięcia implantu i wydostania się żelu.
Rozmiar był nieco większy niż drugiego jądra, ale przez sposób zamontowania (jakoś przywiązany do tylnej ściany worka mosznowego) wydaje się mniejszy od drugiego jądra. Oprócz tego, że w dotyku jest twardy, nie ma żadnej różnicy :)
Osobiście polecam :D
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: implant jadra

Postprzez cssdn » 30 Cze 2013, 15:40

arek a ty robiles sobie ten zabieg wszczepienia prywatnie czy na zamowienie ?? z wysokopolimeryzowanego silikonu ? ten implant jest zamocowany nie opada? roznica w wygladzie duza jest ? jak w lato i zimę duze temperatury lapie czy nie odczuwasz tego ?

ja musze dobrac jakies firmy pod rozmiar jadra ktore mi zostalo wiec musze szukac w ofercie paru producentow i wybrac najodpowiedniejsze oczywiscie tez takie ktore nie ma szans sie wylać rozlać itd






znalazłem cene 2 implantów takiej samej wielkosci
pofam 42mm x 32mm 850zl
ams 42mm x 32mm 850zl

i teraz nie wiadomo który jest lepszy ams amerykanski http://www.optimedpro-office.eu/pdf/pro ... %85der.pdf
pofam polski http://www.pofam.poznan.pl/menu2/09-CHI ... _jader.pdf

przydało by sie porozmawiać z osobą która ma implant ams.
cssdn
 
Posty: 12
Rejestracja: 30 Cze 2013, 12:02

Re: implant jadra

Postprzez arek » 01 Lip 2013, 11:29

Hej!
Zabieg był na NFZ, ale za protezę z wysoko polimeryzowanego silikonu sam musiałem zapłacić i sam też ją zamawiałem (koszt był około 800-900 zł - nie pamiętam dokładnie)
Implant jest zamocowany, jest sztywniejszy niż naturalne jądro. Choć rozmiar jest nieco większy niż naturalny sąsiad, właśnie przez sztywniejsze mocowanie sprawia wrażenie nieco mniejszego. Wygląda bardzo naturalnie. Nie odczuwam żadnego wpływu zmiany temperatur.
Warto przeczytać temat kolegi Juniora:
http://www.rjforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=33,
który miał wszczepiany implant. Kilka przydatnych informacji :)
W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam!
Arek
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: implant jadra

Postprzez thinkpositive » 01 Lip 2013, 21:47

No i to jest właśnie nasz chory kraj...
Pozwolę sobie wrzucić swoje 3 grosze, bo ostatnio się sporo dowiadywałem.

Wszczepienie protezy wraz z implantem jest w 100% refundowane przez NFZ.
Problem jest tylko taki, że zabieg szpitalowi się nie opłaca, bo jest wyceniany przez NFZ tragicznie i nie pokrywa nawet kosztu protezy.
Jest to pewnego rodzaju błędne koło, bo zabieg jest w koszyku świadczeń gwarantowanych. Możesz zapisać się na zabieg (mając skierowanie od urologa) i szpital ma obowiązek to zrobić. Problem jest tylko taki, że dołoży do interesu.
Filozofia NFZ jest taka, że jedne zabiegi są wyceniane lepiej, a inne gorzej, więc jeśli szpital robi wszystkiego po trochu to powinno się to zbilansować. Oczywiście za cholerę się nie bilansuje.
Dla mnie jest to chora sprawa!
Jeden szpital odmówił mi zabiegu, a lekarz wszystko dokładnie mi wyjaśnił. Poinformował mnie też, że mogę zrobić to oficjalną drogą i jako tako będą zmuszeni mi to zrobić. Ale czy o to chodzi, żeby szpitak coś robił za karę?

Okazuje się, że jest bardzo dużo zabiegów wycenianych 'pod kreską'...

Oczywiście w 2 miejscach powiedziano mi już, że jak przyniosę protezę to przyjmą mnie z otwartymi rękoma...

P.S. Celem potwierdzenia:
http://www.nfz-lodz.pl/index.php/dlapacjentow/najczesciej-zadawane-pytania/specjalistyka/4738-usuniecie-jadra-i-implant-jadra
2011 - nienasieniak, IB, 2xBEP, Mazowiecki Szpital Onkologiczny we Wieliszewie
Awatar użytkownika
thinkpositive
Przyjaciel Forum
 
Posty: 200
Rejestracja: 21 Paź 2011, 09:51

Re: implant jadra

Postprzez TheKolaNN » 07 Lip 2013, 11:11

Cześć,
jestem świeżo po implantacji jądra. Zabieg miałem 02.07.2013 r.
Mam w tej kwestii kilka pytań. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto rozwieje moje wątpliwości.
Robiłem zabieg w prywatnej klinice. Wraz z urologiem wybraliśmy implant firmy AMS.
Po wykonanym zabiegu, widać od razu jak moszna została wypełniona przez implant. Efekt całkiem zadowalający. Co prawda proteza jest twardsza od naturalnego jądra i tylko do mnie na razie kuje w oczy, ale widocznie tak ma być.
I tu pojawiają się moje pytania. Czy tak właśnie ma być? Lekarz mówił, że implant może stać się miększy kilka tygodni po zabiegu, czy to prawda?
I po drugie na mosznie mam szew, który wydaje się być złączony z implantem (trudno przesunąć skórę w tym miejscu po implancie). Zastosowano szwy wchłanialne, i mam nadzieję, że to ustanie. Dla mnie naturalne byłoby, aby skóra moszny swobodnie się "ślizgała" po jądrze jak i po implancie. Z tego co czytałem, implant można umocować szwem, ale myślałem że robi się to w dnie moszny, w miejscu gdzie prawdopodobnie biegłby normalnie nasieniowód do ciała.
TheKolaNN
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 Sty 2013, 20:01

Re: implant jadra

Postprzez cssdn » 25 Lip 2013, 13:48

witam jak tam po tej implantacji dobrze to wyglada ? wygoilo sie ladnie i jak implant zostal zamocowany w mosznie czy luzno lata w worku
cssdn
 
Posty: 12
Rejestracja: 30 Cze 2013, 12:02

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości